Mac - External Hard Disk - Verileri Geri Alma - Time Machine, Disk Utility

Bu konuyu okuyanlar

GauchoYankı1984

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Mac bilgisayarımdaki bazı verileri (dökümantasyon, fotoğraf vb...) external hard disk'e kaydetmek istedim. Önceden bu işlemi; yani dosyaları elle tutar harici hard disk'e atardım. Hadi dedim şu Time Machine'i bi kullanayım. Time Machine'i on yaptım. Her neyse; arşivlemek istediğim disk'i seçtim, şimdi pek hatırlayamıyorum ama ilk karşıma çıkan şey 'bilmem ne erase' dı. Biliyordum aslında bir bokluk çıkacağını fakat yine de elim gitti ok'a bastım ve external hard disk'imdeki eski arşivlediğim bütün bilgiler silindi gitti. Evet saflıkla salaklık arasındaki o ince çizgide salaklığı seçtim :( kabul ediyorum :(

- Olay olduktan sonra verileri nasıl geri alabilirim diye internette araştırdım, disc utility'den, apple'ın sitesinden yönergelerini okudum. Apple sitesindeki yönergelerde geri dönüşüm işaretine benzer bir simge var, disk'i seçip o geri dönüşüm zımbırtısına basın diyor lakin bende öyle bir simge yok. Verify ve repaire disk seçeneği var. Onların ikisini de denedim fakat sonuç nafile. Şimdi ben ne yapıcam? Geçmiş olsun mu; yoksa hala umut var mı?

Not: Sürüm olarak OS X Yosemite 10.10.5 sürümünü kullanıyorum.
Not 2: Önümüzdeki hafta bilgisayardaki bazı donanımsal değişiklikler için apple store'a gidicem; sürümü yükseltirsem - ki şu an sürümü de yükseltemiyorum, bilgisayar 9 yıllık - disk utility'deki o geri dönüşüm zımbırtısının çıkacağını düşünüyorum. O zaman external hard disk'teki eski bilgileri kurtarabileceğim gibi geliyor, siz ne diyorsunuz?
Not 3: Time Machine'de 'önceki bilgileri silme' tıkı varmış, sonradan baktım. Allah belamı versin ama Time Machine'nin bunu yapması bana çok koydu. Adı üstünde değil mi, saçma değil mi? Biriniz beni onaylasın :D
Bana yardımcı olursanız sevinirim, kolaylıklar dilerim.