M2 SSD Biosta Gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Jwnex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma Western Digital 120 gb m2 sata bir ssd aldım ve montajını sorunsuzca gerçekleştirdim. Fakat format atmak istediğimde boot ekranında gözükmüyor. Bilgisayarı diğer diskten başlatınca ise yerel disk d olarak sorunsuzca gözüküyor. Ancak ben ssd ye format atmak istiyorum fakat anladığınız üzere atamıyorum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Formatı USB bellek ile atmayı deneyip USB yi boot seçeneklerinden öne çeker misiniz? Format işlemine direkt girip oradan bakalım diski görüp görmediğine.

Jwnex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Formatı USB bellek ile atmayı deneyip USB yi boot seçeneklerinden öne çeker misiniz? Format işlemine direkt girip oradan bakalım diski görüp görmediğine.
Evet bu yöntemi denedim format ekranında ssd gözüküyor hatta format bile atılıyor ama kurulum bittikten sonraki yeniden başlatma ekranını geçtikten sonra tekrar format atma ekranına atıyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Evet bu yöntemi denedim format ekranında ssd gözüküyor hatta format bile atılıyor ama kurulum bittikten sonraki yeniden başlatma ekranını geçtikten sonra tekrar format atma ekranına atıyor.
Tamam işte yeniden başlatınca BIOS ekranına girip USB yi tekrar eski yerine getirmen gerekiyor boot önceliğini SSD ye vermek için :)

Jwnex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam işte yeniden başlatınca BIOS ekranına girip USB yi tekrar eski yerine getirmen gerekiyor boot önceliğini SSD ye vermek için :)
Hocam ben direk garanti olsun diye sadece m2 ssd yi takılı tuttum usb ve diğer diski çıkardım fakat yinede açılmıyor "no bootable devices" diyor :(