Soru M2 iPad Pro Alırmısın ?

Bu konuyu okuyanlar

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Selam herkese, m1 çipli 13" iPad Pro modelinden beri hangi ihtiyaca talep edilmesi konusunda iPad Pro alınır diye düşünüyorum. Kendimde 8. nesil iPad sahibi olarak ihtiyaç arıyorum fakat bulamıyorum. 13" ilk olan model 20000TL den satılırken aynı paraya m1 MacBook Air alınabiliniyor.

Alıcaksan yada alıcaksan bunun senin için nedeni neydi ? Teşekkürler şimdiden.

not: M2 MacBook Air inanılmaz kompakt bir cihazken iPad tarafına aynı çipi getirmeli zaten inanılmaz bir başarı. Bunlar ile ilgili bir şikayet yerine teknoloji aşığı biri olarak aklımı yerinden oynatıyor diyebilirim.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
hocam hem ipad pro hem de macbook air kullanıcısı olarak şunu diyebilirim. tamam aynı işlemciler ama sonuçta tablet ve bilgisayar farklı. örnek olarak, tablette her türlü mobil oyunu en üst düzeyde oynayabilirsin ve uygulamalar da cabası. mabook air ile oyun oynayamazsın ama farklı alanlarda da üstüne yoktur.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
hocam hem ipad pro hem de macbook air kullanıcısı olarak şunu diyebilirim. tamam aynı işlemciler ama sonuçta tablet ve bilgisayar farklı. örnek olarak, tablette her türlü mobil oyunu en üst düzeyde oynayabilirsin ve uygulamalar da cabası. mabook air ile oyun oynayamazsın ama farklı alanlarda da üstüne yoktur.
Güzel yazı olmuş. 8. nesil iPad'i almamdaki tek neden Wild Rift oynamak ve Disney+, S Sport+ veya YouTube gibi platformları kullanmak içindi. M1 çip bile fazla gelirken M2 çip gelmesi benim için şaşırtıcı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben 11" M1 iPad kullaniyorum. Benim bu cihazi almamdaki ana amac not almak ve uzun bir kullanim suresine sahip olmakti. Ayrica disarida calisirken ikinci ekran olarak da kullanabiliyorum. Yine arada yatagima gectigimde dizi - film izleyebiliyorum. Bazen de DualSense ile oyun oynuyorum. O zaman iPad Pro ve iPad Air 4 arasinda kalmistim. 256GB Air 7K civariydi. Ben de biraz daha koyup 128GB Pro'yu 7500 TL gibi bir fiyata almistim tam 1 yil once. M2 Pro'ya baktim hic cezbedici bir alan yok. Muhtemelen yine alacak olsam gider M1 Pro alirdim, 4-5K cebimde kalirdi.