Haber M1 Ultra işlemcili Mac Studio tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Bu konuyu okuyanlar

Osman Baytekin

Moditör
Yönetici
Moderatör
Katılım
5 Mayıs 2020
Mesajlar
250
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
180
Puanları
43
Yaş
20
m1-max-islemcili-mac-studio-tanitildi-ozellikleri-ve-fiyati1.jpg

Apple, 8 Mart’ta düzenlediği Apple Peek Performance etkinliğinde yeni iPad, iPhone ve MacBook modellerini tanıttı. Fakat beklenen cihazların yanı sıra bir sürpriz yapan şirket, Mac Studio modelini de tanıttı. İşte özellikleri ve fiyatı…

Mac Studio özellikleri ve fiyatı
Apple, popüler Mac mini serisine bir cihaz daha ekledi. Mac Studio olarak adlandırılan yeni model, profesyonellere hitap ediyor. Boyut olarak 7.7 inç genişliğe ve 3.7 inç uzunluğa sahip olan dikdörtgen prizma şeklindeki cihaz, içerisinde MacBook Pro modellerinde gördüğümüz M1 Max ve M1 Ultra işlemcisiyle birlikte geliyor.
m1-max-islemcili-mac-studio-tanitildi-ozellikleri-ve-fiyati3.jpg

Cihazın arka tarafında 4 adet Type-C Thunderbolt girişi olduğunu görüyoruz. Ayrıca, 10 Gbps Ethernet, 2 adet USB-A, HDMI ve Pro Audio Jack (Hi-Res) girişi bulunuyor. Buna ek olarak, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 standartlarıyla birlikte geliyor.

Mac Studio, ön tarafında ise 2 adet Type-C Thunderbolt ve SD kart okuyucu ile birlikte geliyor. Buna ek olarak cihaz, aynı anda 4 adet 4K TV veya monitöre görüntü aktarabiliyor. Ayrıca içerisinde bulunan M1 Max işlemcisi sayesinde, geçtiğimiz dönemde tanıtılan 10 çekirdekli i9 işlemciye sahip iMac modelinden 2.5 kat, 16 çekirdekli Xeon işlemcili Mac Pro’dan ise yüzde 50 daha hızlı olduğu belirtiliyor.
m1-max-islemcili-mac-studio-tanitildi-ozellikleri-ve-fiyati4.jpg

Detaylar: M1 Ultra işlemcili Mac Studio tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı
 
Üst