Soru M1 Mac mi, Intel Mac mi?

Bu konuyu okuyanlar

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
M1 işlemcili maclerin 13 inçlik modelleri çok güzel ama intel işlemcili 16 inç macbook pro da çok güzel sizce hangisi alınır?

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde şu anda win 10 kullanıyorum. sizce macos a geçince alışmam ne kadar sürer? Ya da hiç mace geçmeden windows a devam mı etsem.

ya da mac e win 10 yüklesem

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
teşekkürler :)

birde şu anda win 10 kullanıyorum. sizce macos a geçince alışmam ne kadar sürer? Ya da hiç mace geçmeden windows a devam mı etsem.

ya da mac e win 10 yüklesem
M1 işlemciliye şu an sağlıklı bir şekilde Windows yükleyemezsin. Geçip geçmeme olayı tamamen ihtiyaçlarına bağlı bir durum. Çok oyun oynayacaksan kafadan ele de MacBook'u. Bilgisayarla ne yapacaksın?

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
M1 işlemciliye şu an sağlıklı bir şekilde Windows yükleyemezsin. Geçip geçmeme olayı tamamen ihtiyaçlarına bağlı bir durum. Çok oyun oynayacaksan kafadan ele de MacBook'u. Bilgisayarla ne yapacaksın?
Öğrenciyim. seneye lise 1 olucam. ödev yazmak, word excel, film izlemek, roblox gibi hafif oyunlar oynamak. çok ağır şeyler değil. o yüzden macbook air m1 in base modelini düşünüyorum.

ama şu an elimde i3 11.nesil bir hp var. işimi görür belki şuanki

yok fazla oyun oynayan birisi değilim. arada sırada

ama elimdeki hp nin kasası plastik o yüzden pek sağlamlık hissi vermiyor. ve böyle hafif, her yere taşıyabileceğim bir bilgisayar istiyorum. ekran boyutu küçük

huawei matebook larda fena değil aslında ama bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim :)

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence fiyatlarıda uygun çünkü bi 15 10.nesil olmuş 10.000 tl

inşallah hayırlısıyla hedefimdeki liseyi kazanırsam bir mac alırım çok güzel olur ??

fiyatlar artar diye şimdi alalım diyorum sonra ya düşerse diye vazgeçiyorum ?

Gözün kapalı M1 tabi ki. Keşke intel alsaydım diye düşünmezsin bile.
teşekkürler

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
bence fiyatlarıda uygun çünkü bi 15 10.nesil olmuş 10.000 tl

inşallah hayırlısıyla hedefimdeki liseyi kazanırsam bir mac alırım çok güzel olur ??

fiyatlar artar diye şimdi alalım diyorum sonra ya düşerse diye vazgeçiyorum ?

teşekkürler
Macler iş ve okul dayanaklı sistemlerdir. Her genç gibi oyun oynamak isteyebilirsin. Mac alırsan da oyun oynamayı unutman gerekiyor diyebiliriz. Ben senin yerinde olsam Monster abra serisinden alırım. Oyun oynamak istersem oyun, iş ve okulla alakalı birşeyse onunla ilgilenirim. İkisinide karşılayabilir.

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Macler iş ve okul dayanaklı sistemlerdir. Her genç gibi oyun oynamak isteyebilirsin. Mac alırsan da oyun oynamayı unutman gerekiyor diyebiliriz. Ben senin yerinde olsam Monster abra serisinden alırım. Oyun oynamak istersem oyun, iş ve okulla alakalı birşeyse onunla ilgilenirim. İkisinide karşılayabilir.
ama roblox minecraft fln kaldırmaz mı. en fazla roblox oynarım o da arada bir

mac istememin sebepleri:
hafif
hızlı
ekranı küçük (13 inçlik olan)
her yere taşınabilir
en az 7-8 yıl kullanılır
ama elbette huawei monster fln da olabilir

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok araştırma yaptım. Çok aşırı sık oyun oynamadığım için en iyisi mac gibi duruyor. birde şu var oyun bilgisayarlarının tasarımı hoşuma gitmiyor çok kaba bence. mac ve huawei biraz daha ince ve clas duruyor

Şuan öyle düşünüyorsun. İlerde oynamayacağını bilemezsin ki. Güzel oyun çıkar oynamak istersen o zamanda oynayamazsın. Karar senin tabi ki.
bu da mantıklı, çelişkiye düşüyorum

hem birde macler çoğu bilgisayardan daha iyi özelliklere sahip, gerek touch ıd, gerek işletim sistemi gibi yönlerden daha iyi. ve windows ta şu çok canımı sıkıyor, daha win 10 yükleyeli 3 ay oldu işte, windows lisansınızın süresi dolmak üzere diyor sürekli

windows u etkinleştirmeden özelleştirmede yapamıyorum

ama bilmiyorum tabiki mac lerin de eksi yönleri vardır. hiç kullanmadım. bu kanuda deneyimi olan var yardımcı olursa seviniriim

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Çok araştırma yaptım. Çok aşırı sık oyun oynamadığım için en iyisi mac gibi duruyor. birde şu var oyun bilgisayarlarının tasarımı hoşuma gitmiyor çok kaba bence. mac ve huawei biraz daha ince ve clas duruyor

bu da mantıklı, çelişkiye düşüyorum
Şimdi şıklık konusunda bende macin tasarımına aşığım. Gerçekten kusursuz asil bi duruşu var. Gaming laptoplarda mac e göre daha kaba duruyor. Daha ağır ortalama bir gaming laptop 2.2kg bilgin olsun bundada

SerhattYenii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
birde size macbooklarla ile ilgili bir anımı anlatayım.
bir gün arkadaşlarla kentparkta media markta gittik. ben maclerin oraya gittim. işte bilgisayarı kurcalıyorum, masaüstü arkaplanını fln değiştiriyorum, arcade oyunları açıyorum. ama işte meraktan kurcalıyorum. sonra apple ın yetkilisi geldi beni izlemeye başladı ben biraz utandım gittim. neyse 15 dk fln sonrea yine geldim adam ayarları eski haline getirmiş. ben kurcalıyorum adam düzeltiyor derken en sonunda adam bana bir baktı ben bir daha gitmedim ?

o yüzden biraz mac alma konusunda terettütdeyim. alsam da media markttan almam ??

Şimdi şıklık konusunda bende macin tasarımına aşığım. Gerçekten kusursuz asil bi duruşu var. Gaming laptoplarda mac e göre daha kaba duruyor. Daha ağır ortalama bir gaming laptop 2.2kg bilgin olsun bundada
birde bu macbook airin tanıtım videosunu başa sarıp sarıp izliyorum ?

ama bildiğim bir eksi yönü var oda çok fazla kirlenmesi ?

dolar düşüyo ben açıp mac fiyatlarına bakıyorum ??

birde mesela şuan hp nin kapağını açarken altını tutman gerekiyor yoksa laptop uçuşa geçiyor. ama maclerde öyle bir durum yok sadece açarken kapak kalkıyor

Birde sınıf arkadaşlarım canımı çok sıkıyor bu konuda. onlar çok fazla oyun oynuyorlar ve mac i kötülüyorlar.
mace roblox yüklesen çöker fln diyolar. mac çok yavaş fln diyolar ama ben öyle düşünmüyorum

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Apple kullanmayan özellikle de küçük yaşıtlı kişilerde Apple ürünlerine karşı bir önyargı çok fazla var. Ancak Mac'in yavaş olduğu falan yok. Olsa ilk öncelikle bu kadar satmayacağı gibi belirli başlı kullanım senaryoları için deli gibi ihtiyaç duyulmazdı. Pek oyun oynamadığın için arkadaşlarını pek dinleme. Hiçbir sistem macOS'un verdiği kararlılığı veremez.