M.2 SSD sürekli tarama döngüsüne girdi.

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımda M.2 SSD bulunuyor ve 2-3 gündür her açılışta tarama istiyordu, ben de enter'a basarak taramayı atlıyordum. Bugün ise taramayı atladı ancak yeniden başlattı, sonuç olarak Windows'a erişemedim. Şu an elimde yeni bir ISO yazabileceğim USB yok, bilgisayar tarama döngüsüne girdi ve çıkmıyor. Ne yapabilirim?

SSD: WD Green M.2 SSD 240 GB
Mesaj otomatik birleştirildi:

@margarin @HalukSonmez

serious1571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımda M.2 SSD bulunuyor ve 2-3 gündür her açılışta tarama istiyordu, ben de enter'a basarak taramayı atlıyordum. Bugün ise taramayı atladı ancak yeniden başlattı, sonuç olarak Windows'a erişemedim. Şu an elimde yeni bir ISO yazabileceğim USB yok, bilgisayar tarama döngüsüne girdi ve çıkmıyor. Ne yapabilirim?

SSD: WD Green M.2 SSD 240 GB
Mesaj otomatik birleştirildi:

@margarin @HalukSonmez

Peki ne taraması bu adı sanı yokmu bu taramanın?Ne tür bir tarama olduğuyla ilgili bir bilgi verirssn o zaman sana yardımcı olabiliriz.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Dvd kullanabilirsin iso yazdırmak için

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Bir yerlerde DVD sürücüsü olan bir bilgisayar varsa o bilgisayar imdadınıza yetişebilir :D

DVD'li bilgisayarda DVD hazırlayıp asıl bilgisayarınıza DVD sürücüsü takıp Legacy olsa da format atabilirsiniz :)

serious1571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21

Bu sorunu yaşayan pek çok insan var araştırma yapabilirsin. Bu sorunun belli başlı ssbepleri var. Birincisi bad sector oluşması bundan dolayı da sistemin sürekli onarım talep etmesi. İkincisi İşletim sistemi dosyaları zarar gördüğünden sistemin dosyaları onarmak için tarama istemesi. Eger bad sector olsaydı windows açılırdı yine de. Ama windowsun açılmadığını söylüyorsun. Güvenli modda sisteme girmeyi dene eğer girerse kurduğun bir proğram vs sistemin açılışını engelliyor olabilir. Girmezse isletim sisteminin açılması için gereken temel dosyalar hasar görmüştür.Bir ihtimal de ssdlerde bad block denen bir olay var bir bölüm hasar görmüşse bu bölüm kullanıma kapatılır. Eğer isletim sisteminin olduğu yere isabet ediyorsa bad block bölümü sistem bu yüzden de açılmıyor ve tarama döngüsüne giriyor olabilir.Genelde işletim sistemi harddiske kurulur ssdler oyun yükleme,oynama amaçlı kullanılır. Sana tavsiyem eğer harddiskin varsa temiz bir kurulum yapıp işletim sistemini oradan kullanman.Böylece daha az sorun yaşarsın.

Son düzenleme: