M.2 SSD Montajı

Bu konuyu okuyanlar

Ryox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Selam herkese, Samsung Evo 970 aldım. Fakat gelen SSD kutusunda herhangi bir vida veya başka bir şey yoktu. Bende diz üstü bilgisayarımdan 1 tane vida sökerek anakartıma montajladım. Fakat anakart eğik duruyor fotoda göründüğü gibi. Şu anlık bir sorun görünmüyor fakat uzun vaadede bir sorun yaşatır mı?

Buraya tıklayarak fotoğrafı görebilirsiniz

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Sökün onu yanlış montaj yapmışsınız. Anakartınız kutusunda veya başka M2 yuvasında alt destek vidası olacaktır onun üstüne özel bir vida daha olacaktır.

Ryox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Konuda hiçbir vida bulamadığımı söyledim zaten. Gerekli vidaları bulsaydım zaten dediğiniz şekilde montajlayacaktım.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
İade talebinde bulunun yada paket içeriği eksik bildiriminde

Ryox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar almak istediklerim değil. Ben bu şekilde montaj uzun vadede sorun yaşatırmı sorusuna cevap arıyorum..

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
parçaları m2 içinden çıkmaz anakart da olur. M2 ısınan bir parçadır bu şekilde sürekli kullanmak belleklerin yerinden oynaması kayması v.b şeylere yol açabilir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Vidayı çok sıkmışsınız. Biraz gevşetin. Düz bir şekilde kalsın SSD. Oldukça pahalı bir SSD, böyle küçük hatalar çok pahalıya patlayabilir. Ek olarak, M.2 SSD vidası anakartın kutusunda çıkar, çıkmak zorunda. Ya paket içeriği eksik ya da fark etmeden kaybettiniz veya hala duruyor ancak göremediniz.

Ryox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Amazon'dan vida sipariş ettim, anakartımın kutusunda bulamadım vidayı. Pazartesi gelecek. O zamana kadar böyle kullanıcam mecbur. Ama suan vidayı birazdaha gevşettim. O fotoğraftaki gibi durmuyor.