Lütfen O Ödülü Geri Verin Sayın Başbakan ! (Resim-Haber)

Bu konuyu okuyanlar

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
96770302yc0.jpg

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
musevi olmayan tek başbakan mı ?, bari musevi, yada yahudi bağlantılı olmayan başbakan deselerdi ? o da ne malum ya?

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
hayır köprüleri atarsanız
öfkeyle kalkan zararla oturur

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hayır köprüleri atarsanız
öfkeyle kalkan zararla oturur

İsrail'le olan bütün uluslararası ilişkileri keselim demiyor kimse zaten. (keşke kesebilme şansımız olsa,ayrı mesele )
O ödül sayın Başbakan'ın şahsına verilen bir ödüldü. Ve o ödülü iade edebilseydi şahsi bir tepki sayılırdı uluslararası dilde..
Malezya da DEVLET DESTEĞİYLE yahudi markalarına toplu ambargo kampanyası başlatılıyor.
Biz bunu yapamayız, ekonomi felç olur filan.
Ama en azından bu ödülü reddedebilseydi sayın Başbakan hakkındaki "arkasında Yahudi Lobisi var" iddialarını da çürütmüş olmazmıydı?

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
vay be bunun öğrenmemiz iyi oldu.

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
geri verirse çok iyi olur bireysel tepkisinin ne kadar büyük oldugunu gösterir

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar tepki olarak bu tarz bir yaklaşımın sonuç getirmeyeceği bilakis çözümsüzlük yolunda bir adımın daha atılacağı kanaatindeyim.

Çünkü çıkış noktası her ne kadar Gazze deki kardeşlerimize destek için bir protesto niteliği taşısada bu ödülün daha farklı şekilde değerlendirilebileceği ve daha etkili olabileceği görüşünü size şu şekilde açıklamak istiyorum;

Bu ödül bir kanıttır ve Başbakanımza karşı tarafın duyduğu güvenin bir sembolüdür.En azından bu amaç için verildğini varsayalım.

Bu noktadan hareketle Başbakanın sözü karşı tarafta daha etkili olur kanaatindeyim.

Yani,

'madem ki ben sizin gözünüzde başarılıyım ve bana destek vermek amacıyla ödül verdiniz , ozaman sizin yanlış bir politika sergilediğinizi savunuyorum.Sizin gözünüzde güvenilir bir insan olduğumu düşünürseniz ,bana güvenmeniz gerektiğini ve yanlış yolda olduğunuzu bilmenizi isterim' gibi.

Bizim mayamızda çözümsüzlük değil çözüm üretmek , oyunbozanlık değil arabuluculuk etmek vardır tarihten günümüze kadar politikamız bu yönde gelişmiştir.

Ve tüm arap dünyasına sırtını dönmüş israile söz geçirebilecek sayılı ülkelerden olduğumuza hala inancımı yitirmedim.

İnanıyorum ki Türk askeri ve hükümet yetkilileri ,bölgeye gönerilirse hiç kimsenin burnu kanamdan ve her iki tarafı da memnun edecek adımlar atacak ve atalarından devraldığı gücü ve bir o kadar da şefkati bölge insanına hissettirecektir.

Tıpkı Afganistanda , Bosna Hersekte, Lübnan da ve buna benzer pek çok ülkede başardığı gibi.

Bu zulmün bir an evvel bitmesi dileğiyle...

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
chavez kadar olamadık ya
bişi demiyorum...

kutadgu bilig

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Daha neler yok ki biraz gazete okusak, internetten araştırsak Türkiye'de çok şey değişir. Adamların Türklükle hiçbir alakaları yok. Bugüne kadar bu tür çevreden"Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünü duydunuz mu? Türklük bunların zamanında faşizm olarak görüldü. Türk Telekom'u da yahudilere sattılar. Ergenekon savsatasının arkasında da ABD ve İsrail olmasa bunlar asker'e kafa tutabilirler mi? Ergenekon davası bir şekilde başarısızlıkla sonuçlanırsa AKP'yi ve cemaatleri zor günler bekliyor. Ekonomi çok kötü askerde bu nedenle ses çıkarmıyor.

Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanı iken ABD ile imzaladığı anlaşmalar var. Bu anlaşmaları okuyabilirseniz çok şaşıracaksınız. Ben Google'da bulmuş okumuştum. Bunlar hatalarını örtpas etmek için Ergenekon'a sarıldılar. Amaç tüm ulusalcıları tasviye etmek. Bakın bugün meydanlarda ABD protesto ediliyor mu? Ergenekon savsatası olmadan önce ABD mitinglerde, meydanlarda, basında eleştiriliyordu. Şimdi bak askerle neden uğraşıyorlar amaç ABD'yi Ortadoğu'da rahat bırakmak ve kendi diktalarını kurmak. Bir de Ergenekon operasyonunu yapan cemaat militanlarının lideri ABD'de CIA korumasında yaşıyor. Bu çerçevede değerlendirirseniz her şey çok rahat görülür.

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
chavez kadar olamadık ya
bişi demiyorum...

Malesef Venezüela ile Türkiye'nin konumu bir değil.Türkiye ateş hattının kıyısında.Olası bir İran-İsrail savaşında ilk darbe yiyecek ülkelerden biri.Onun için Chavez gibi duygusal değil, mantıklı davranmak zorunda hükümet.Allah bu zor günlerin mutlu sonunu görmeyi nasip etsin...

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Daha neler yok ki biraz gazete okusak, internetten araştırsak Türkiye'de çok şey değişir. Adamların Türklükle hiçbir alakaları yok. Bugüne kadar bu tür çevreden"Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünü duydunuz mu? Türklük bunların zamanında faşizm olarak görüldü. Türk Telekom'u da yahudilere sattılar. Ergenekon savsatasının arkasında da ABD ve İsrail olmasa bunlar asker'e kafa tutabilirler mi? Ergenekon davası bir şekilde başarısızlıkla sonuçlanırsa AKP'yi ve cemaatleri zor günler bekliyor. Ekonomi çok kötü askerde bu nedenle ses çıkarmıyor.

Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanı iken ABD ile imzaladığı anlaşmalar var. Bu anlaşmaları okuyabilirseniz çok şaşıracaksınız. Ben Google'da bulmuş okumuştum. Bunlar hatalarını örtpas etmek için Ergenekon'a sarıldılar. Amaç tüm ulusalcıları tasviye etmek. Bakın bugün meydanlarda ABD protesto ediliyor mu? Ergenekon savsatası olmadan önce ABD mitinglerde, meydanlarda, basında eleştiriliyordu. Şimdi bak askerle neden uğraşıyorlar amaç ABD'yi Ortadoğu'da rahat bırakmak ve kendi diktalarını kurmak. Bir de Ergenekon operasyonunu yapan cemaat militanlarının lideri ABD'de CIA korumasında yaşıyor. Bu çerçevede değerlendirirseniz her şey çok rahat görülür.

Madem Ergenekon hayal ürünü, Sivas'ta baskın yapılan evden çıkan 20 el bombası ve muhtelif mühimmat neyin nesi?Bunun mantıklı bir cevabını bekliyoruz kutadgu bilig kardeşim...

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana göre bu olayda bir şey yok.tersi olsa olabilirdi.
Şimdi gene verebilirler.verebilirlerse

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
İsrail'le olan bütün uluslararası ilişkileri keselim demiyor kimse zaten. (keşke kesebilme şansımız olsa,ayrı mesele )
O ödül sayın Başbakan'ın şahsına verilen bir ödüldü. Ve o ödülü iade edebilseydi şahsi bir tepki sayılırdı uluslararası dilde..
Malezya da DEVLET DESTEĞİYLE yahudi markalarına toplu ambargo kampanyası başlatılıyor.
Biz bunu yapamayız, ekonomi felç olur filan.
Ama en azından bu ödülü reddedebilseydi sayın Başbakan hakkındaki "arkasında Yahudi Lobisi var" iddialarını da çürütmüş olmazmıydı?
sana tamamen katılıyorum
ama
sen adamların uçaklarına eğitim için hava sahanı askeri bölgeni aç doğudaki mücadeleyi heronlara bağla
ya adama şeyiyle gülerler
veya onlara şirin görünmek için ağlama duvarında dua et
dikkat çekmek istediğim gerçekçi olmak olamazsanız
yahudi sermayesinin içimize kadar girdiği halde sonu olmayan kampanyalar zarar getirir bu zarar itibar dır
israilin gerçek dostları suud+mısır+türkiye dir bu üç ülkenin ortak yanları bizimki hernekadar başımızdan gitmiş olsa bile firavunlardır tağutlardır

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ahmet kaya nın dediği gibi öyle bir yerdeyim ki
türkiye için de aynı şeyler söz konusu
türkiye öyle bir yerdeki
aşağı tükürse sakal
yukarı tükürse bıyık
gücümüz o kadar çok değil baş kaldıralım
ondan bundan bir söz alamdan bişey yapamıyoruz ki başkaldıralım
iran istediği gibi venezuela istediği gibi hareket ederken biz acaba ab ne der amerika ne der israil ne der bunun derdindeyiz
allah sonumuz hayretsin
saygılar

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Sonumuz Hayırlı olur İnşallah...

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
3. dünya savaşının fitil'ini ateşleyen İsrail Soykırımıdır.Biz Dua edelimde bu savaşdan en az hasar gören Tc.Vatandaşı ve Müslüman Alemi olur Ama Harbi Müslüman Alemi diger Müslüman Ülkeleri Gibi Filistin halkının öldürmesine göz yumanlar degil.Özellikle MISIR VE ARAP ÜLKELERi gibi.