Lütfen Linux uzmanları toplansın

Bu konuyu okuyanlar

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Linux tabanlı mobil işletim sistemi olan Live Android'i düzenlemek amaçlı bir developers yani geliştiriciler için bir döküman indirdim. Acaba ben nasıl bi' şekilde mobil işletim sistemi yapabilirim ? Varsa başka döküman önerebilirmisiniz ? Veya başka bir şekilde Live Android'i düzenleyebilirmiyim ? :mrgreen:
Versiyon 0.3

---------- Post added 07-11-2011 at 00:25 ---------- Previous post was 06-11-2011 at 23:58 ----------

Bozuluyom hiç kimse yazmıyor bu ne yahu :/

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok uzun zaman ve yorucu birşey.Nerdeyse yeni bir işletim sistemi çıkarmak gibi birşey.Kolay değil. Çok kimse yanaşmayabilir.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Android'in yapısını Andorid için oyun yazan bir arkadaşıma sormuştum. Bana Andoridin arka planda Linux çekirdeğini kullandığını ve Linux üzerine farklı bir katman yazılara ki bu katman kullanıcı ile etkileşimde bulunuyor hazırlandığı ve bu ara katmanın çekirdek ile iletişim kurduğunu anlattı. Linux çekirdeği ve GNOME veya KDE SC gibi masaüstü ortamı daha doğrusu mobil masaüstü. Elindeki dokümanla sadece bu yapının nasıl işlediğini anlayabilirsin, bu tarz bir arayüz yazmak çok kolay değil. Donanım ve yazılımın ortaklaşa bilinmesini ve iyi bir sistem mimarisi bilgisini gerektirir.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
öncelikle qt ile bir uygulama yaz android e yada symbian a ...

nasıl zor olduğunu gör sonra işletim sistemi yazmaktan vazgeçersin zaten.

Valla işletim sistemi yazmak mobilde olsa tek kişinin yapacağı iş değil.

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben bu iş için bir yılımı verdim (2010) sınıfta bile kalıyordum ozaman da 5. sınıftım. 6. sınıftayım. yüzümü kara çıkaramam. herkes bana güveniyor ve ben o dökümana güveniyorum. bir kaç ay sonra 2012 olmuş olacak ve ben hala bir işletim sistemi yazamamış olacam. Size bi geçmiş yaziimi? Zamamnında 2010 da sanal işetim sistemi yapardım oda windows ta çalışırdı. ve bi an aklıma şimşek çaktı. gerçek bir işletim sistemine geçmeye karar verdim. Sonra 2011 de de çok uğraştım yine kuramadım. bende mobil işletim sistemine geçeyim dedim zaten android linux ve açık kaynaklı dedim. Bir simgesi bile var.
iRobot.png
adı iRobot. Bir İnterSoft projesi olacaktı. sitem : http://intersoft-0.tiybe.com ... elimdeki döküman okumalık değil. Android Uygulama Derleyici. Bir işletim sisteminin yarısı modüllerden oluşur. Mesela Slax ın KDE Desktop'ı. Android ve Slax linux tabanlı olduğu için Androidi de öyle derlemeyi düşünüyorum. Acaba olurmu? Olmadı Live-CD çalışan bir pc için işletim sisteminin adını söylersiniz. Konuya önem veren tüm üyelere teşekkür ederim.

---------- Post added at 02:30 ---------- Previous post was at 01:59 ----------

Ne bu developers pack ??? diyorsanız aha dosya http://dl.google.com/android/android-sdk_r15-windows.zip bildiğim kadarıyla uygulama düzenliyor ve işletim sistemini de çünkü dediğim gibi bir işletim sisteminin yarısı modülden ve programdan oluşur. Ama siz bi bakın çünkü bu döküman hakkında java jdk olmadığı için fazla bilgim yok. Javayı yüklüyom. Live Android'i ben düzenleyip yeni işletim sistemi yapıcam [MENTION=42312]harun.arslan[/MENTION] dostum. Cevaplarınızı bekliyom. :mrgreen: