Lütfen bilgisi olan yardım etsin çıldırıcam

Bu konuyu okuyanlar

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
merhabalar ben büyüyünce iyi bir tıptan mezun olup yurtdışında doktor olmak istiyordum ancak bugün araştırınca bunun pek de mümkün olmadığını gördüm. hengi üniversiteler/meslekler benim yurtdışına çıkmamı sağlar? ilk 1000 e bile girerim yeter ki yurtdışında yaşama fırsatım olsun. bide dolar eğitimime engel olacak seviyeye gelir mi ben ülkeden ayrılmadan önce? 11 e geçtim bu sene.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
merhabalar ben büyüyünce iyi bir tıptan mezun olup yurtdışında doktor olmak istiyordum ancak bugün araştırınca bunun pek de mümkün olmadığını gördüm. hengi üniversiteler/meslekler benim yurtdışına çıkmamı sağlar? ilk 1000 e bile girerim yeter ki yurtdışında yaşama fırsatım olsun. bide dolar eğitimime engel olacak seviyeye gelir mi ben ülkeden ayrılmadan önce? 11 e geçtim bu sene.
Aga lisen ne

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Ben de amerika için araştırmalar yapıyordum. İlk önce üniversite için mi yoksa üniversite sonrasımı gitmek istiyorsun onu söyle ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Elektrik elektronik, bilgisayar, yazılım mühendislikleri
Tıpta da yurt dışına çıkarsın ama bu 3lü kadar değil.
Özellikle yazılım mühendisliği konusunda çooooooook açık var çok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gidebiliyorsanız üniversiteyi yurt dışında okuyun.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Ben de amerika için araştırmalar yapıyordum. İlk önce üniversite için mi yoksa üniversite sonrasımı gitmek istiyorsun onu söyle ?
ailem orta direk yurt dışı eğitim zor olur. en iyisi denkliği olan bi üniye girmek burda

pek bilgim de yok açıkçası. yurtdışında eğitim almak için ne yapmalıyım?

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
ailem orta direk yurt dışı eğitim zor olur. en iyisi denkliği olan bi üniye girmek burda

pek bilgim de yok açıkçası. yurtdışında eğitim almak için ne yapmalıyım?
Amerikayı örnek vericem ben de üniversite için araştırma yapıyorum. SAT ve TOEFL adlı sınavlara girip okullara başvurmak gerekiyor. Belli bi miktar bankada para da olması gerekebilir ancak çok yüksek puanlar yaparsanız okuldan burs gelirse ona da gerek yok. Okuyup çalışma durumu olabilir amerika için.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
yurtdışından burs alabilecek kadar olmak için sanırım buradan birinci çıkacak kadar iyi olmak gerekiyor. doğru mu?

Amerikayı örnek vericem ben de üniversite için araştırma yapıyorum. SAT ve TOEFL adlı sınavlara girip okullara başvurmak gerekiyor. Belli bi miktar bankada para da olması gerekebilir ancak çok yüksek puanlar yaparsanız okuldan burs gelirse ona da gerek yok. Okuyup çalışma durumu olabilir amerika için.
.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
yurtdışından burs alabilecek kadar olmak için sanırım buradan birinci çıkacak kadar iyi olmak gerekiyor. doğru mu?

.
Çalışarak öğrenilir. Senin hedefin yurtdışıysa düzenli çalışmayla gerçekten istiyorsan yaparsın. Sadece araştırma ve çalışma.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Çalışarak öğrenilir. Senin hedefin yurtdışıysa düzenli çalışmayla gerçekten istiyorsan yaparsın. Sadece araştırma ve çalışma.
ben doktorluğu sırf parası için istiyordum aslında. ama türkiyeden çıkması zor gibi. yazılım mührndisliği mantıklı olur mu?

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Duyduğum kadarıyla 'ileri seviye' ve bunu söylerken gerçek anlamıyla söylüyorum 'ileri seviye' dilini iyi bir mühendislik bölümlerinden birisi ile birleştirebilirsen yurtdışı özel sektör kapıları sana açılıyor. Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi TOEFL gibi sınavlardan yüksek notlar alman da gerekicek.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Duyduğum kadarıyla 'ileri seviye' ve bunu söylerken gerçek anlamıyla söylüyorum 'ileri seviye' dilini iyi bir mühendislik bölümlerinden birisi ile birleştirebilirsen yurtdışı özel sektör kapıları sana açılıyor.
ucunda ölüm varmış gibi yapacağım ki, muhtemel ucunda ölüm var ekonomi bunu gösteriyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
bilgisayar döver onu

Bilgisayar mühendisi yazılımcının yaptığı her şeyi fazlasıyla yapabilir, ama statü olarak üstündür yönetici vasfı vardır. Ülkemizde işe bir kişi aliyim her şeyi o yapsın mantığı olduğu için bilgisayarcıları küçük görüyorlar

bilgisayar döver
Elektrik elektronik hepsini döver mesele eğer kim kimi döverse.

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
ucunda ölüm varmış gibi yapacağım ki, muhtemel ucunda ölüm var ekonomi bunu gösteriyor
iyi araştırmanı yap üniversite sınavında da aynı başarıyı gösterirsen (bknz : ben teogdan 450 yaptım zekiyim ben zekiyim diye ego yapıp yapıp gittim yks dilden 13k yaptım aslında en aptal benmişim. Acınası bir düşüş benim adıma XDXD) gideceğin üniversitedeki stajlara katıl ve son sene mezun olmadan yurtdışından şirketlerle e-mailler üzerinden iş görüşmelerine başlaman gerek. Umarım başarabilirsin :)

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
sınav sıralamalarında hedefim ilk kaç bine girmrk olmalı? ilk 3000 - 5000 yeterli olur mu iyi bi elektronik için

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iyi araştırmanı yap üniversite sınavında da aynı başarıyı gösterirsen (bknz : ben teogdan 450 yaptım zekiyim ben zekiyim diye ego yapıp yapıp gittim yks dilden 13k yaptım aslında en aptal benmişim. Acınası bir düşüş benim adıma XDXD) gideceğin üniversitedeki stajlara katıl ve son sene mezun olmadan yurtdışından şirketlerle e-mailler üzerinden iş görüşmelerine başlaman gerek. Umarım başarabilirsin :)
hdi bakalım

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
ya bunu yapıcam ya kendimi asıcam hadi bakalım. ailemi kurtarıcam burdan.

Son mesajlar