Lucescu, Fenerbahçe İle Galatasaray’ın Transferlerini Yorumladı

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
23
Mircea Lucescu, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer hamlelerini yorumladı: Bu yıldızlar tam isabet.


mircea-lucescu1-05-05.jpg


Son olarak Zenit’te görev yapan ve şu anda boşta olan Mircea Lucescu, Fanatik gazetesine Galatasaray ve Fenerbahçe’nin transferlerini değerlendirdi. Tecrübeli Rumen hoca, Gomis’i 5 yıl önce kendisinin de istediğini belirtirken Aykut Kocaman’dan da övgüyle bahsetti.

Lucescu’nun verdiği röportajdan transferler hakkında yaptığı yorumlar şöyle;

“Türkiye'de yerli yabancı çok kaliteli futbolcu var, daha iyileri de geliyor. Belhanda'yı Dinamo Kiev'den iyi biliyorum. Çok yetenekli bir futbolcu. Çok yumuşak bileklere sahip. Driplingleri çok etkili. Ayrıca karakterli bir futbolcu. Agresif de bir yapısı var. Galatasaray'a büyük katkı sağlayacaktır. (Sneijder'in ayrılma ihtimalinin yüksek olduğunu hatırlattığımızda ise şaşırmış bir ifadeyle…) Yalnız, Sneijder'in oyuna direkt katkısı ile Belhanda'nınki aynı değil. Sneijder bitirici vuruşları çok etkili olan bir oyuncu. Belhanda ise etkili driplingleri ile ceza sahası etrafını karıştıran, rakip defansı bozan bir oyuncu. Gomis'i 5 yıl önce St Etienne'de oynarken ben de istemiştim. Gol yollarında çözüm sunabilecek karakterde bir futbolcu. Maicon konusunda çok fazla bilgim yok. Ancak Brezilya, yaratıcı futbolcu kadar, sağlam stoperleri de bünyesinden çıkaran bir ülke. Kuşkusuz Galatasaray'a çok katkı sağlayacaktır.

Valbuena'yı da Dinamo Moskova'dan tanıyorum. Yaratıcı bir oyuncu. Çok rahat adam eksiltebiliyor. Futbolun ofans yönünde de defans yönünde de rol alıyor… Aykut Kocaman da takdir ettiğim bir futbol adamı. Her zamanki gibi iddialı bir şekilde yarışın içinde olacaklardır.”

Lucescu, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın transferlerini yorumladı
 

Son mesajlar

Üst