LOST, Türkiye, İsrail Üçgeni

Bu konuyu okuyanlar

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
LOST dizisini bilmeyen yoktur. Dizinin son bölümünü izlerken karşılaştığım bir görüntüyü sizlerle paylaşmak istedim.

losts06e17hdtvxvidcd2no.jpg

Arkadaki pencere işlemelerine dikkatinizi çekerim.
İsrail ve Türkiye arasındaki gerginliğin çok arttığı şu günlerde böyle bir görüntüyle karşılaştım ve sizlerin yorumlarını merak ediyorum.

Ay ve yıldız bizim bayrağımız, sağında İsrail bayrağının yıldızı, onun altında da bir haç, onun altında Ying Yang. Diğer ikisinin ne olduğunu bilmiyorum.

Sizce bir anlam olabilir mi?

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu daha cok dinleri temsil ediyor gibi. Ay ve yıldız İslamı, haç hıristiyanlığı, yıldız museviliği, sağ alttaki işaret Hegel'in felsefesini. diğerlerini ben de bilmiyorum.

Overlord

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Normalde islamın, diğer dinlerde olduğu gibi herhangi bir simgesi yoktur. Fakat ay figürü ve ay yıldız figürü bir çok müslüman ülkenin bayraklarında olması nedeniyle diğer din mensubu insanlar ve ülkeler arasında dinsel bir simge algısı yaratıyor. Dolayısıyla oradaki ay yıldız, islamiyeti simgelemekte.

simgelerin sırasıyla anlamı ise:

İslamiyet - Yahudilik
Hinduizm - Hıristiyanlık
Budizm ve Taoizm

sinanb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dizinin konusu gereği ölen tüm insanların, hangi dine mensup olursa olsun, toplanacağı yer anlamını yüklemek için bu simgeler kullanılmış. altında başka sebep aramaya gerek yok bence..

ahmtzya

Doçent
Reaksiyon puanı
19
dizinin konusu gereği ölen tüm insanların, hangi dine mensup olursa olsun, toplanacağı yer anlamını yüklemek için bu simgeler kullanılmış. altında başka sebep aramaya gerek yok bence..

Katılıyorum.. bu konunun üzerine pek konuşmaya gerek yok olmadık şeylere olmadık anlamlar yüklemeyi çok seviyoruz.

Not:Lost nasıl 6 sene dünya ile dalga geçti yaa :D

meğer hepsi bi rüyaymış :mrgreen:

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
ay-yildiz bizim bayragimiz olarak degeil sadece islamiyetin simgesi olarak kullaniliyor ,

bu da daha gelismis versiyonu , budistler ozellik cok kullaniyor butun dinlerin simgelerinin oldugu yeni sembolleri , elemanlarda bariz butun dinleri birlestirme cabasi var ki bu yonde calismalari gruplari da var , cin de sonradan musluman olan bir budist rahibe soylemisti amaclari tapinaklara daha cok bagis toplamak diyordu ;
EESolSymbolSmall.jpg

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
gereksiz bir ayrıntı. Tüm dinlerin ortak yönünü temsil etmiş orada :)

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Normalde islamın, diğer dinlerde olduğu gibi herhangi bir simgesi yoktur. Fakat ay figürü ve ay yıldız figürü bir çok müslüman ülkenin bayraklarında olması nedeniyle diğer din mensubu insanlar ve ülkeler arasında dinsel bir simge algısı yaratıyor. Dolayısıyla oradaki ay yıldız, islamiyeti simgelemekte.

simgelerin sırasıyla anlamı ise:

İslamiyet - Yahudilik
Hinduizm - Hıristiyanlık
Budizm ve Taoizm

Doğrudur.