LOST.DIR Silinen Öğeler Nasıl Kurtarılır

Bu konuyu okuyanlar

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
merhaba arkadaşlar bilgisayardan usb belleğe film atmıştım, telefona otg kablosu ile bağladım filmi açmak için ama telefonun içinde sadece LOST.DIR diye klasör vardı ve içinde uzantısız dosyalar vardı bu sorunla ilk defa karşılaştım internette araştırdım android silinen dosyaları oraya atıyormuş öyle birşeyler buldum geri kurtarımı için data recovery diye program kullandım ama usb belleğin içinde ki hiçbir şeyi doğru düzgün getirmedi içinde önemli dosyalar belgeler vardı bu sorun neden kaynaklandı ben içinden birşey silmedim, eski haline nasıl getireceğiz bilen birisi lütfen yardımcı olur mu?

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. lost.dir klasörüne girin. klasör içinde uzantısı dosya olan öğeleri tek tek seçerek sağ tuş yeniden adlandır deyin. öğe ismini silmeden hemen ismin arkasına resim olduğunu varsayarak .jpeg uzantısını ekleyin. yapacağınız iş bu kadar.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. lost.dir klasörüne girin. klasör içinde uzantısı dosya olan öğeleri tek tek seçerek sağ tuş yeniden adlandır deyin. öğe ismini silmeden hemen ismin arkasına resim olduğunu varsayarak .jpeg uzantısını ekleyin. yapacağınız iş bu kadar.
cevabınız için saolun flash belleğin içinde tek resim yoktu bir çok dosya vardı videolar felan birleşmiş galiba 4-5 gblık dosyalar var, bu sorunu komple nasıl halledebilirim eskisi gibi olacak şekilde birde bu sorun neden kaynaklandı

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
  1. LOST.DIR klasörü son sildiğiniz dosyaları daha sonra recovery edip kurtarabilmeniz için sistem tarafından oluşturulan bir klasördür.Siz silseniz bile cihazınızı bilgisayara bağladığınızda tekrar oluşturulur ve sildiğiniz dosyaları oraya alır.Herhangi bir veri aktarımı sırasında elektrikler kesilirse ya da pc çökerse yine sistem dosyayı koruma amaçlı yine bu klasöre atar.İçerisinde sistem cacheleri bulunur.Bir nevi Geri Dönüşüm Kutusu olarak düşünebilirsiniz.Belirli aralıklarla silinmesi hafıza kartı temizliği için iyi olur.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
geri getiremiyorum işte dediğim gibi içinde çok dosya vardı siz jpeg demişsiniz içinde tek resim olsa tamam uzantıyı öyle ayarlarım resimler geri gelir ama isimleri bile değişmiş hangı dosya hangisinin kim kimin çok değişik içinde mkv film vardı uzantıyı mkv olarak ayarladım hepsi öyle oldu filmi aldım sıkıntı yok ama kalan dosyaları nasıl yapacagım

OAvV8A.png

Son mesajlar