Lorik Cana'nın inancı tam

Bu konuyu okuyanlar

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
fft11_mf1149378.Jpeg

Galatasaraylı futbolcu Lorik Cana, tek bir yürek olarak yaşadıkları sıkıntılı süreçten çıkacaklarına inandığını söyledi.

Galatasaray Televizyonu'ndaki ''Son Pas'' programına konuk olan sarı-kırmızılı takımın Arnavut futbolcusu Lorik Cana, Galatasaray'da başarılara imza atmak istediğini belirterek, ''Ama öncelikle takımımızın şu anki durumu belli ve biz de tam bir bütün olarak, tek bir yürek olarak takımımızı bu durumdan çıkarabileceğimize inanıyorum'' dedi.
Yükselen bir kariyeri olduğu ifade edilerek, Galatasaray'daki performansını bu kariyerde nereye koyduğu sorulan Cana şunları kaydetti: ''Kariyerimin başından beri Galatasaray'ı düşünüyordum. Galatasaray'a gelmem hem benim için hem de ailem için çok iyi oldu ve bundan son derece mutluyum. Daha önce Paris Saint Germain'de, Marsilya'da ve Sunderland'de forma giydim. Kariyerim açısından bunlar çok iyi takımlar ama en başından beri, kariyerimde bir noktaya geldikten sonra, bir konuma geldiğimde Galatasaray'da oynamayı düşünüyordum ve böylede olduğu için mutluyum. Taraftarların benden beklentileri de çok yüksek ve ben de buraya bu beklentileri karşılamak için geldim. Benimde amacım burada takımımla beraber farklı başarılara imza atmak ama öncelikle takımımızın şuan ki durumu belli ve bizde tam bir bütün olarak, tek bir yürek olarak takımımızı bu durumdan çıkarabileceğimize inanıyorum.''

-''AVRUPA İÇİN MÜCADELE ETMEMİZ GEREKİYOR''-

Beşiktaş maçından sonra yaptığı, ''Büyük takımdan beklentiler büyük olur, biz bulunduğumuz yeri hak etmiyoruz ama şampiyon olmayı da hak etmiyoruz'' şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine sarı-kırmızılı futbolcu şöyle konuştu: ''Tabii ki Galatasaray gibi büyük bir camiada oynuyorsunuz. Büyük bir camiada oynadığınız için beklentiler yüksek olacaktır. Her sene sizden beklenilen şampiyon olmanız ve bu da çok normal. Şu an içinde bulunduğumuz durum hiç kolay değil. Ama önümüzde 20 maç daha var. Daha önce de söyledim şuan ki durumla belki şampiyon olmayı hak etmiyoruz ama Avrupa için mücadele etmemiz gerekiyor. Kalan 20 maçta da en iyi sonuçları alıp yine bu mücadeleye devam etmek istiyoruz. Sonuçta bizler değiştireceğiz bunları kimse değiştirmeyecek.''
Beşiktaş maçında ortaya koydukları performansı da değerlendiren Cana, ''Bizim şu an lig tablosundaki durumumuz için çok önemli bir maçtı. Tekrar bir geri dönüş maçı gibiydi. Çok önemli bir maça çıktığımızı biliyorduk. Ali Sami Yen'de kendi taraftarımızın önünde oynadığımız için bu maçın önemi daha da artmıştı. Aslında çok fazla yanlış yaptık diyemem ama sonuçta tabii ki mağlup olduk. O yüzden mutlaka bizim için üzücü bir sonuç'' diye konuştu.

-''FİZİĞE YATKIN OYNAMAYI SEVİYORUM''-

Sert oynadığı yönündeki eleştirilerle ilgili olarak Galatasaraylı futbolcu, şunları kaydetti: ''Daha önce oynadığım takımlarda daha fazla sarı kart görmüş olabilirim fakat burada futbolumu hiç değiştirmedim. Sürekli taktik yapıya göre oynayan bir futbolcuyum, disipline bağlıyım. Ve biraz fiziğe yatkın olarak oynamayı seviyorum. Tabii bu aralar buna da gayet ihtiyacımız var. İki aydır da kendimi fiziksel açıda gayet iyi hissediyorum. Son zamanlarda takımımız zorlu ve kötü giden bir periyot içerisinde. Ben de bu süreçte şevkim, azmim ve gücümle elimden geldiğinin en fazlasıyla takımıma ve arkadaşlarıma yardım etmeye çalışıyorum. Futbol stilime gelince her zamanki gibi topa sert, rakibime sert, her zamanki gibi oynamaya devam ediyorum.''

Sporx