Soru LOL'ü steam gibi yorumlayın

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Hitap ettiği kesim

❌ Çocuklar
✅ Gençler
✅ Yetişkinler
✅ Hardcore Oyuncular

? Grafikler ?

❌ Patates
✅ İdeal
❌Güzel
❌ Müthiş
❌ Fevkaladenin fevkinde

? Karakter Hikayeleri ?

❌ Hikaye ne demek ?
❌ Akasya Durağı ile kapışır
❌Orta
❌ İyimiş
❌ Süper
✅Etkileyici

? Fiyat - Performans ?

✅ Beleş
❌ Ucuz
❌ Orta
❌ İndirimde Al
❌ Pahalı
❌ Çok Pahalı

? Sistem Gereksinimleri ?

❌ Tost Makinesi
✅ EBA Canavarı
❌ Ortalama
❌ İyi bir Ekran kartı ve İşlemci
❌ Nasa PC'si

⌛️ Oynanış Süresi ⌛

❌ çok kısa (1-5 saat)
❌ Kısa (5-20 saat)
❌ Normal (20-100 Saat)
❌ Uzun (100-200 Saat)
✅ Arka Sokaklar

⚙️ Zorluk ⚙️

❌ Babaannem bile oynar
✅ Kolay
❌ Orta
❌ Zor
❌ Dark Souls'la kapışır

?? Türkçe Dil Desteği ??

❌ Yok ama gerek de yok
❌ Olsa iyi olurdu
❌ Ameriga bizi kıskanıyor
✅ Var

? Ses - Müzik ?

❌ Atmosferi hissettiriyor
✅ Aksiyon sahnelerinde kulaklığın sesini kısmak gerek
❌ Rahatsız edici miktarda müzik var
❌ Ses/Müzik tamamen kapatılmalı

? Oyun Modları ?

✅ Multiplayer
❌ Singleplayer

? Bug var mı ? ?

❌ Hiç Yok
✅ Rahatsız Etmiyor
❌ Olsa da oynatıyor
❌ Cyberpunk 2077

? Sarıyor mu ? ?

❌ Evet
✅ Ehhh işte
❌ Hayır

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,874
Tavsiye Edilmiyor
3.000 saat

Bu oyuna harcadığım saatler kesinlikle zarar. Bu oyun hakkındaki her şeyden nefret ediyorum. Ama oynamaya devam edeceğim.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
1645017130095.png

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bu oyun Stratejik ordu yönetimi gibi olsa belki tutar. Değişik bişey olur.
Eşleştirmelerde sıkıntı var. Adam iyi oynasa da gidiyor troll oyuncu veriyor takımına veya adam afk kalıyor besliyor. Düzgün eşleştirmeler yapılsa oyun çok tutar. Mesela bu tarz oyuncuları kendileri gibi adamlarla eşleştirmeleri lazım. Eğer oyuncuda iyi yönde değişiklik olursa istatistiksel olarak o yönde eşleştirmeye tutmaları gerek. Algoritmaları çok kötü belli ki. Tabi böyle birşey de olmayınca herkes nefret ediyor çoğu bir daha oynamıyor. Ben uzun süre oynamadım sildim ama daha sonra ister istemez oynamak istedim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim Avrupa server oynamak isteyenler için daha iyi. Tabi ping durumunu göz ardı etmeniz lazım.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Eşleştirmelerde sıkıntı var. Adam iyi oynasa da gidiyor troll oyuncu veriyor takımına veya adam afk kalıyor besliyor. Düzgün eşleştirmeler yapılsa oyun çok tutar. Mesela bu tarz oyuncuları kendileri gibi adamlarla eşleştirmeleri lazım. Eğer oyuncuda iyi yönde değişiklik olursa istatistiksel olarak o yönde eşleştirmeye tutmaları gerek. Algoritmaları çok kötü belli ki. Tabi böyle birşey de olmayınca herkes nefret ediyor çoğu bir daha oynamıyor. Ben uzun süre oynamadım sildim ama daha sonra ister istemez oynamak istedim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim Avrupa server oynamak isteyenler için daha iyi. Tabi ping durumunu göz ardı etmeniz lazım.
evet öyle ben takımımda hardcore adam istemiyorum ustelik sadece aram oynuyorum ve öldüğüm icin küfür yiyorum zaten 1 el atip cikiyoruz inadina hayatsiz asosyalleri atıyor ve deli oluyorum

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
evet öyle ben takımımda hardcore adam istemiyorum ustelik sadece aram oynuyorum ve öldüğüm icin küfür yiyorum zaten 1 el atip cikiyoruz inadina hayatsiz asosyalleri atıyor ve deli oluyorum
Aynen öyle ne yaparsan yap bitmiyorlar. Report sistemi de hikaye.

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Belirli heroları alan, 10-0 önde oluyor ve bu belirli herolar yıllardır değişmiyor. Tıpkı Riot'un düşünce yapısı gibi...
Ben belirli herolar hiç sevmediğim için 10-0 geri de başlıyorum.
Örnek bir belirli herolar; Lee Sin, Master Yi, Jax, Graves, Morgana...
Hangi biriyle baş edersin, bilemeyiz.

Dibine kadar, adaletin olmadığı oyundur.
Bir de TR'de; Aram ve diğer modlar, dereceliye göre çok oynanıyor galiba. İnsanlar da bıkmış.

Son düzenleme:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Belirli heroları alan, 10-0 önde oluyor ve bu belirli herolar yıllardır değişmiyor. Tıpkı Riot'un düşünce yapısı gibi...
Ben belirli herolar hiç sevmediğim için 10-0 geri de başlıyorum.
Örnek bir belirli herolar; Lee Sin, Master Yi, Jax, Graves, Morgana...
Hangi biriyle baş edersin, bilemeyiz.

Dibine kadar, adaletin olmadığı oyundur.
Aynen öyle mesela yone kayn gibi herolar adam bilmese bile 2 tık yapıyor tamam katliam oluyor. Dünkü maçta öndeydik adam yone oynuyor ama o kadar kötü ki feedliyor komik şekilde ölüyor o kadar kötü oynuyor. Sonra 1 q mu ne attı atak yaptı katliam oldu ardından oyun bitti takım olarak ezdiğimiz maçı kaybettik şaka gibiydi. Kimse kimseye sövmüyor falan öyle bir maçtı.

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Aynen öyle mesela yone kayn gibi herolar adam bilmese bile 2 tık yapıyor tamam katliam oluyor. Dünkü maçta öndeydik adam yone oynuyor ama o kadar kötü ki feedliyor komik şekilde ölüyor o kadar kötü oynuyor. Sonra 1 q mu ne attı atak yaptı katliam oldu ardından oyun bitti takım olarak ezdiğimiz maçı kaybettik şaka gibiydi. Kimse kimseye sövmüyor falan öyle bir maçtı.
Kayn'i yazmayı unutmuşum bak. Kayn, Zed'in ultisini, pasif yeteneği olarak kullanıyor.

Yone ve Yasuo gardaşlar; %150 kritik vuruş şansını arttıran pasifi var ve %100 kritik şansı varsa, gelen kritik şansı bonusları saldırı hasarına dönüşüyor. Argosu ise; ortalığın içine edebiliyor.

Benim en güzel oynadığım zamanlar 2017-2018 ve 2019 ortalarıydı. Bu kadar bozuk oyun. Şu an tahsildar alan, oyunculuk yapmana bile izin vermiyor.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Arkadaşlar lol steamda varmış gibi inceleme yazın??
İnsanların oyuna girdikten sonra bol bol rakip takıma ölüp oyun bozuk denilen bir oyun
Kötü oynadiysa kötü oynadığını kabul etsin kötü oynamak suç değil
Karakterlerin antileri var sıralı seçimde buna göre bir seçim yapabilir oynayan kişi
Kapalı seçimde ise kendisi de o güçlü denilen karakterleri alabilir ve meta diye birşey var
TR de Yasuo oynama oranı yüksek güçlü de karakter ama herkes oynayamiyor potansiyeli yüksek ve karakterin hakkını veren kişi sayısı az
Rakibin adımlarını okumak ve rakibini çözmeli erken oyunda kötü olan bir şampiyon aldıysan agresif oynamalısın ve ormancini çağırmalisin gelmiyorsa kuleye yakın bir şekilde minyon kesmeli ve kasilmalisin rakibe ölmemeli karşı ormancinin sana saldirmasina izin vermeyeceksin ormancinin gelebileceği yerleri totem ile görünür hale getirecek ve haritayı iyi kontrol edeceksin
Altın ve level olarak rakibinden geri kalmamalisin
Zed güçlü bir karakter ama tek bir zonyaya bakar ultisinden kurtulmanız
Akali güçlüdür ama öldürmesi zor değildir rakibin enerjisi azken saldırıp enerjisi geldiğinde yaptığı saldırıdan etkilenmemeye çalışmalısın rakibini bir anda oldurmektense yavaş yavaş canını azaltmaya odaklanmalisin rakibi kışkırtip kendi kulene cekmelisin rakibi kule altı oynamaya teşvik etmelisin canın azken kiskirtirsan ben bunu keserim diye dalabilir ama sen bu saldırıyı engellersen kule altı olduğu için hem kule baya vuruyor hem sen o kaçarken vurursun ve tutuştur atarsın rakibini yenebilirsin yada kısa mesafe isinlanmasini almış olursun
Bu yazdıklarım oyunda yapmamiz gereken şeylerin bir kısmı bunların dışında da birçok şey yapmalıyız
Bu arada oyunu seviyorum ama kitlesi bazen çok kötü geliyor bazen iyi geliyor bazen sohbet muhabbet oluyor iyi oluyor bazen dümdüz küfür yiyorsun bu insanın olduğu yerlerde olabilecek şeyler yabancı serverda da Türküm diye laf yemiştim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kayn'i yazmayı unutmuşum bak. Kayn, Zed'in ultisini, pasif yeteneği olarak kullanıyor.

Yone ve Yasuo gardaşlar; %150 kritik vuruş şansını arttıran pasifi var ve %100 kritik şansı varsa, gelen kritik şansı bonusları saldırı hasarına dönüşüyor. Argosu ise; ortalığın içine edebiliyor.

Benim en güzel oynadığım zamanlar 2017-2018 ve 2019 ortalarıydı. Bu kadar bozuk oyun. Şu an tahsildar alan, oyunculuk yapmana bile izin vermiyor.
Yasuo akali zed alanların çoğu genelde rakip takımı besliyor

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yasuo oynaynakar, eskiden öyleydi ama şimdi hepsi öğrenmiş.
O da Yasuo oynaması zor olduğu için düşünüyorum. Herkes oynayamaz bence.
Zaten zor hocam millet yasuoyu e ile atılmadan q ile hortum alıp atmaktan rüzgar duvarı ile yetenek engellemekten ibaret sanıyor Yasuo pasifiyle 1 canla 3 kişiyi 4 kişiyi alabilir
Karakterlerin potansiyelleri çok yüksek bizimkiler kolay sandığı için baştan kaybediyor zaten oyunda strateji denen şeyi kullanmak çok önemli

Yasuo oynaynakar, eskiden öyleydi ama şimdi hepsi öğrenmiş.
O da Yasuo oynaması zor olduğu için düşünüyorum. Herkes oynayamaz bence.
Hocam hâlâ besleyen çok bir Yasuo vs Yasuo da fazla e atan değil yeteneklerini verimli kullanıp hasar almamaya çalışan kazanıyor
Yasuonun da zayıf kaldığı karakterler var Vayne şu uçan kartallı çocuk adını unuttum
Birçok karakter vayneye karşı güçsüz düşüyor darius garen yasuo gibi gibi
Teemo insanları sinir ediyor warwick ansızın gelip uçabiliyor aslında baktığımızda her karakterin avantajı ve potansiyeli var ve Yasuo zed akali oynayanlar o potansiyeli pek kullanamıyor LoL bunun gibi karakterlere zor diyor bizimkiler çocuk oyuncağı gözüyle bakıyor ve lolde karşıdakini hafife almamak gerekiyor ansızın maçı 2 3 kat skorla yenerken bir anda ölüp rakibin baronu kesmesine ve kuleyi yikmasina yarıyor asistler de öldürmeler kadar önemli bunu anlamıyor birçok kişi mesela adam 3 8 20 olsun adama 3 8 rep falan yazıyorlar bunun gibi olaylar halbuki adamın 20 asisti var baya katkısı olmuş
Diğer insanları ilk başta güzel dille uyaralım hala aynı davranışta bulunuyorsa bizim sinirlenmemize gerek yok bırakın o sinirlensin sizin rahat olduğunuzu gördükçe daha da sinirlensbilir

Son düzenleme:

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Zaten zor hocam millet yasuoyu e ile atılmadan q ile hortum alıp atmaktan rüzgar duvarı ile yetenek engellemekten ibaret sanıyor Yasuo pasifiyle 1 canla 3 kişiyi 4 kişiyi alabilir
Karakterlerin potansiyelleri çok yüksek bizimkiler kolay sandığı için baştan kaybediyor zaten oyunda strateji denen şeyi kullanmak çok önemli
Her karakter zor değil ki.
Bazıları oyun başı inanılmaz güçlü.
Bu şampiyonların bir kısmı meta bir kısmı da metadan bağımsız.
Ve o metadan bağımsızlar aşırı bozuk işte.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839

Hocam hâlâ besleyen çok bir Yasuo vs Yasuo da fazla e atan değil yeteneklerini verimli kullanıp hasar almamaya çalışan kazanıyor
Yasuonun da zayıf kaldığı karakterler var Vayne şu uçan kartallı çocuk adını unuttum
Birçok karakter vayneye karşı güçsüz düşüyor darius garen yasuo gibi gibi
Teemo insanları sinir ediyor warwick ansızın gelip uçabiliyor aslında baktığımızda her karakterin avantajı ve potansiyeli var ve Yasuo zed akali oynayanlar o potansiyeli pek kullanamıyor LoL bunun gibi karakterlere zor diyor bizimkiler çocuk oyuncağı gözüyle bakıyor ve lolde karşıdakini hafife almamak gerekiyor ansızın maçı 2 3 kat skorla yenerken bir anda ölüp rakibin baronu kesmesine ve kuleyi yikmasina yarıyor asistler de öldürmeler kadar önemli bunu anlamıyor birçok kişi mesela adam 3 8 20 olsun adama 3 8 rep falan yazıyorlar bunun gibi olaylar halbuki adamın 20 asisti var baya katkısı olmuş
Diğer insanları ilk başta güzel dille uyaralım hala aynı davranışta bulunuyorsa bizim sinirlenmemize gerek yok bırakın o sinirlensin sizin rahat olduğunuzu gördükçe daha da sinirlensbilir
Bazı karakterler abartı derecesinde orantısız güçlü.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Her karakter zor değil ki.
Bazıları oyun başı inanılmaz güçlü.
Bu şampiyonların bir kısmı meta bir kısmı da metadan bağımsız.
Ve o metadan bağımsızlar aşırı bozuk işte.
Evet hocam oyun başında çok güçlü olan veya çok güçsüz olan karakterler var ama o oyun başı çok güçlü olan karakterler geç oyunda ilk baştaki performansı gösteremiyor bazı karakterler erken oyunda pek etkili değildir mesela nasus ama geç oyunda nasıl bir şampiyon olduğunu biliyoruz yok ediyor
Oyun başı o güçlü karakterlerin de zorluk dereceleri var ve bizim ormancimiz bol bol yardıma gelmeli
Mesela kayn gölge yada darkin oluyor gölge olunca suikastçı oluyor zedde bir suikastçı luxa veya bir desteğe yada ADC ye tek atabilmesi gayet normal o yüzden takımda tank olmalı ilk önce tanka değil suikastçilere odaklanmamiz gerek

Bazı karakterler abartı derecesinde orantısız güçlü.
Mesela teemo mesela vayne
Garen oynarken rakip vayne alınca ADC olmasını bekliyorum ama solo geliyor q ile susturup e ile dönmeye başlayıp canını azaltinca ulti atacakken e atıyor kaçıyor bu da baya sinirlendiriyor
Teemo q atıyor benim ne hortum ne kılıç birşey kalmıyor savaşta Yasuo teemonun qsunu yediyse ulti atamaz ve tehlikeye açık hale gelir zaten dayanıklı bir karakter değil ben can azalmasın diye can çalma ağırlıklı oynuyorum üçlü kuvvet kanasusamis can çalan morumsu kılıç kırmızımsı eşya can çalma botu ve sarı olan ve kritik vuruş hasarını arttıran kılıcı kullanıyorum Wild riftte 400 küsur günüm var gözüküyor 1000 küsur maç atmışım eşyaların adı aklıma gelmedi herşeyi de ezberlemek gerekmiyor

Son düzenleme:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Evet hocam oyun başında çok güçlü olan veya çok güçsüz olan karakterler var ama o oyun başı çok güçlü olan karakterler geç oyunda ilk baştaki performansı gösteremiyor bazı karakterler erken oyunda pek etkili değildir mesela nasus ama geç oyunda nasıl bir şampiyon olduğunu biliyoruz yok ediyor
Oyun başı o güçlü karakterlerin de zorluk dereceleri var ve bizim ormancimiz bol bol yardıma gelmeli
Mesela kayn gölge yada darkin oluyor gölge olunca suikastçı oluyor zedde bir suikastçı luxa veya bir desteğe yada ADC ye tek atabilmesi gayet normal o yüzden takımda tank olmalı ilk önce tanka değil suikastçilere odaklanmamiz gerek

Mesela teemo mesela vayne
Garen oynarken rakip vayne alınca ADC olmasını bekliyorum ama solo geliyor q ile susturup e ile dönmeye başlayıp canını azaltinca ulti atacakken e atıyor kaçıyor bu da baya sinirlendiriyor
Teemo q atıyor benim ne hortum ne kılıç birşey kalmıyor savaşta Yasuo teemonun qsunu yediyse ulti atamaz ve tehlikeye açık hale gelir zaten dayanıklı bir karakter değil ben can azalmasın diye can çalma ağırlıklı oynuyorum üçlü kuvvet kanasusamis can çalan morumsu kılıç kırmızımsı eşya can çalma botu ve sarı olan ve kritik vuruş hasarını arttıran kılıcı kullanıyorum Wild riftte 400 küsur günüm var gözüküyor 1000 küsur maç atmışım eşyaların adı aklıma gelmedi herşeyi de ezberlemek gerekmiyor
Yani kısacası dengesiz karakterler var oyunda bu kendi görüşüm. Kasmayan karakter bile tek atabiliyor anormal bir durum.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ne yazık ki Riot Games'in oyunlarını geçmişte oynadığım oldu. LOL'de bunlardan birisiydi. Gün geçtikçe içerisindeki topluluğun ne kadar irite edici olduğunu sonradan fark ettim. Oyundaki her türlü koridoru her türlü heroyu deneyip sabrımı adeta sınadım. En sonda ADC rolüne yani nişancıya geçiş yapmıştım. Zirvede bırakış hikayem de tam o vakit başladı. Oyun içi dengesizlikler, türlü aksilikler peşimi bırakmadı. Ben gibi şeker ve oldukça sabırlı bir adamı çığrından çıkartmayı başarıyorsa bu oyun eğer, birazcık sinir sahibi iseniz hiçbir türlü tavsiye etmiyorum. ? Belki de ben MOBA türüne çok fazla ilgi ve alaka beslemediğim için böyle hissediyor da olabilirim.

Düzenleme: Eklemeyi unuttum, arkadaşlar bu zamana kadar bu oyunu oynamamış olanınız varsa üzgünüm ama biraz kendinize saygınız varsa TR sunucusunda başlamayın. Hani illa oynayacağım diyorsanız EU WEST'te oynayın en azından bir oyun oynadığınızın farkında olursunuz. ✋?

Son düzenleme:

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yani kısacası dengesiz karakterler var oyunda bu kendi görüşüm. Kasmayan karakter bile tek atabiliyor anormal bir durum.
Garen ultiyle tek atabilir ha birde darius tam yüke ulaşırsa
Ne yazık ki Riot Games'in oyunlarını geçmişte oynadığım oldu. LOL'de bunlardan birisiydi. Gün geçtikçe içerisindeki topluluğun ne kadar irite edici olduğunu sonradan fark ettim. Oyundaki her türlü koridoru her türlü heroyu deneyip sabrımı adeta sınadım. En sonda ADC rolüne yani nişancıya geçiş yapmıştım. Zirvede bırakış hikayem de tam o vakit başladı. Oyun içi dengesizlikler, türlü aksilikler peşimi bırakmadı. Ben gibi şeker ve oldukça sabırlı bir adamı çığrından çıkartmayı başarıyorsa bu oyun eğer, birazcık sinir sahibi iseniz hiçbir türlü tavsiye etmiyorum. ? Belki de ben MOBA türüne çok fazla ilgi ve alaka beslemediğim için böyle hissediyor da olabilirim.

Düzenleme: Eklemeyi unuttum, arkadaşlar bu zamana kadar bu oyunu oynamamış olanınız varsa üzgünüm ama biraz kendinize saygınız varsa TR sunucusunda başlamayın. Hani illa oynayacağım diyorsanız EU WEST'te oynayın en azından bir oyun oynadığınızın farkında olursunuz. ✋?
Hocam orada da ırkçılık çok ve hem oraya geçince aşırı derecede fark etmiyor yine küfür yiyebiliyorsun
Lol Pbe de oynuyorum ondan biliyorum

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Hocam orada da ırkçılık çok ve hem oraya geçince aşırı derecede fark etmiyor yine küfür yiyebiliyorsun
Lol Pbe de oynuyorum ondan biliyorum
En kötü mute atılır öyle yapıyordum şahsen. Yani şu doğru, sunucu değiştirilince oyun zaten yine cennete dönüşmüyor bunun sebebi de yukarıda belirttiğim gibi topluluğunda problem olması. Çok karşılaştım hem normal oyunda hem derecelide inanılmaz ama, maçımdaki bir Viktor ben ADC Caitlyn oynarken koridorundan bir tane minyon aldım diye olduğu yere flash ve teleport attı. Bunu birçok kez yaşadım. Ayrıca tarzım değil oyun oynarken hiçbir şekilde flame ya da toksikliğe başvurmuyorum. Hal böyle iken insan durup düşünüyor biz ne oynuyoruz diye.