Lollipoplu Moto G Root'a Kavuştu

ReasTa

ProfesörAçık kaynak kodun Dünya üzerindeki popülerliği vedahil kullanıcı dostu olması inkar edilemez bir gerçek. Android dünyasının da bu durumdan nasibini aldığını hepimiz biliyoruz.

Her yıl yeni bir sürümüyle hayatımıza dahil olan Android'in yenilenme sürecinde şimdi karşımızda Lollipop kod adlı Android 5.0 var.

3 Kasım tarihinden itibaren kaynak kodları açıklanan Lollipop için üreticiler çalışmaya devam edip, en kısa sırada cihazlarını güncellemek için uğraşırken,
elbette geliştiriciler de boş durmuyor.

Lenovo'ya satışı tamamlanan Motorola, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de ilk olarak güncellemeyi sunan üretici olarak kalplerimizi kazandı. Ancak görüldüğü üzere geliştiricilerin de gönlünü kazanmış olacak ki, Ota üzerinden sunulanan güncelleme henüz ülkemizde erişilebilir olmadığı halde güncellenen cihaz şimdiden rootlandı.

Xda forum üyesi savoca cihazın stock kernelle rootlandığını duyurdu.

Elbette şimdilik yalnızca ülkemizde dahil, Dünya çapında fiyatı ve performansıyla parmakla gösterilen Moto G'nin, boyu uzun ve güncel kardeşi Moto G (2014) bu desteğe kavuşmuş olsa da, umuyoruz ki gelecek günlerde bütün cihazlar Lollipop desteğini alır ve geliştiriciler tarafından yalnız bırakılmaz.
 
Üst