LoL TR sunucusunu daha iyi yapmak ister misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Konuya direkt giriş yapmadan önce bir hususu belirteyim. Öncelikle asla reklam yapma amacım yok, sadece LoL TR Sunucusunun düzelmesi için bu konuyu açıyorum.

Bildiğiniz üzere LoL artık toksik kitlesi, sürekli küfür ve hakaret eden, trolleyen oyuncular yüzünden tercih edilmiyor.
LoL’e başlayayım mı diye soruyorlar burada, ben hayır diyorum.

Neden? Çünkü bu tarz kötü bir kitle var. Diyeceksiniz raporlama var işte daha ne.

Raporlama sistemi doğru çalışsa her küfür eden banlanırdı, afk kalan, trolleyen. Rapor geri dönüşü alan var mı? Ben 1 kez aldım onda da ban yedim sanmıştım :D

Bir YouTuber, (ismini bilerek vermeyeceğim reklam demeyin diye) imza kampanyası başlattı.
LoL TR sunucusunun rapor sisteminin düzeltilmesi için.

Riot bunları mı dinleyecek ? diye düşünüyor olabilirsiniz. Belki 1000 kişiyi değil ama 100000 kişiyi kesinlikle dinler.

İmzalamak isteyenler için link: Kampanyayı İmzala

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Lol bitse Valorant o bitse CS sarıyor bu toksik kitle. Küfür edince kendilerini bir şey zannediyorlar.
Valorant ve CS topluluğunu bilmiyorum ancak en çok LoL’de var bunlar. Sürekli bir troll sürekli bir kendi istediğini yaptırma çabası içindeler.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Rapor sistemi güzel çalışıyor.
Sadece toxic kitle yanlış raporluyor.

Örneğin, şu oyuncu Allah'a küfür etti diye banlatırsan afk kaldığı için, çalışmaz.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Rapor sistemi güzel çalışıyor.
Sadece toxic kitle yanlış raporluyor.

Örneğin, şu oyuncu Allah'a küfür etti diye banlatırsan afk kaldığı için, çalışmaz.
Ha evet YouTuber videoda bunu da söyledi.

Örneği de vermişti hatta; Biri westte takım arkadaşına oyunu sil yazıyor, ertesi gün girmeye çalışıyor perma ban yemiş. TR de o kadar doğru raporlamaya rağmen ban yemiyorlarsa bu raporlama sisteminin sorunu.

İşte video;

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bu kitle maalesef sadece oyunlarda değil sokakta da karşımıza çıkıyor. İnsan olduğuna 1000 şahit isteyen değişik varlıklar bunlar.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ha evet YouTuber videoda bunu da söyledi.

Örneği de vermişti hatta; Biri westte takım arkadaşına oyunu sil yazıyor, ertesi gün girmeye çalışıyor perma ban yemiş. TR de o kadar doğru raporlamaya rağmen ban yemiyorlarsa bu raporlama sisteminin sorunu.

İşte video;
Şimdi istemeyerek kötü oynadı diye, bilerek besleyen çok insan var.
Yada kendi takım arkadaşı güzel oynadı diye (benim gibi), çekemeyen insanlar var ve anlamsızca rapor ediyorlar.

Seni bilerek tilt edip, küfür ettirende var kendine. Yani burası TR.
Doğru raporlamayı cidden kullanan yok adam akıllı. Nefret saçan, toxic oyuncular da çok. Velet demiyorum. Çünkü bu yaş ile alakalı değil. Algı, kavrama yetilerinin gelişmemesi ile alakalı bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu yüzden oy vermeyeceğim ben. Gerçekten doğru çalıştığına inanıyorum.
Hem ayrıca küfür edeni de raporluyorum ve genelde geri dönüş alıyorum.
Onun dışında bir sorunum yok artık.

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Şimdi istemeyerek kötü oynadı diye, bilerek besleyen çok insan var.
Yada kendi takım arkadaşı güzel oynadı diye (benim gibi), çekemeyen insanlar var ve anlamsızca rapor ediyorlar.

Seni bilerek tilt edip, küfür ettirende var kendine. Yani burası TR.
Doğru raporlamayı cidden kullanan yok adam akıllı. Nefret saçan, toxic oyuncular da çok. Velet demiyorum. Çünkü bu yaş ile alakalı değil. Algı, kavrama yetilerinin gelişmemesi ile alakalı bir şey.

Bu yüzden oy vermeyeceğim ben. Gerçekten doğru çalıştığına inanıyorum.
Hem ayrıca küfür edeni de raporluyorum ve genelde geri dönüş alıyorum.
Onun dışında bir sorunum yok artık.
Westte oynuyorsunuz bence.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Westte oynuyorsunuz bence.
Hayır, sadece toxic olduğunu anladığım oyuncuyu her şeyi ile susturuyorum. O da kendi başına kuduruyor.
Ben de eğer küfür ettiğini gördüysem ve afk, feed ise bilerek, raporluyorum.

Ban yesin diye, oyunumu mahvedemem ve oyun boyunca da uğraşmam yani.

West sunucusuna geçmeyi planlıyorum aslında. O da gerçekten çok kötü takımlar geldiği için bana. Yada kendimi avutuyorum :D.

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
Kitle çok toxic. Kötü oynuyo flame atıyo, küfür ediyo anneyi kardeşi sokakta buldular sanki. O yüzden genellikle 5 pre girmeye çalışıyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Benim anlamadığım nokta şu bir kısım var artık veletler mi bilmiyorum. Sürekli uğraşıyorlar sizinle. Saçma konuşmalar, aşırı derecede susmadan sanki illet etmek için uğraşan tipler var. Takımı taşıyorum destek almışım. Adam durduk yere sen oyuncu değilsin kötüsün falan diyor. Çoğu ruh hastası. West de feedlesende kötü oynasanda kimse sesini çıkarmıyor. Çok azı çıkıyor öyle ve herkes oyuna odaklanıyor. Sonrasında raporlayıp geçiliyor. Bizde biraz cahillik, kültür eksikliği olduğundan her türlü adam geliyor. Cs go da da hep derim kendi ülkemden vatandaş geleceğine yabancı gelsin bin kat daha iyi diye. Çünkü 1-2 el atılmış hemen küfür flame başlıyorlar. Ya da oylama yapıyorlar. Oyun sonu da bu kişiler kill sayıları benden kötü oluyor. Yani bir tutarsızlık var.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Benim anlamadığım nokta şu bir kısım var artık veletler mi bilmiyorum. Sürekli uğraşıyorlar sizinle. Saçma konuşmalar, aşırı derecede susmadan sanki illet etmek için uğraşan tipler var. Takımı taşıyorum destek almışım. Adam durduk yere sen oyuncu değilsin kötüsün falan diyor. Çoğu ruh hastası. West de feedlesende kötü oynasanda kimse sesini çıkarmıyor. Çok azı çıkıyor öyle ve herkes oyuna odaklanıyor. Sonrasında raporlayıp geçiliyor. Bizde biraz cahillik, kültür eksikliği olduğundan her türlü adam geliyor. Cs go da da hep derim kendi ülkemden vatandaş geleceğine yabancı gelsin bin kat daha iyi diye. Çünkü 1-2 el atılmış hemen küfür flame başlıyorlar. Ya da oylama yapıyorlar. Oyun sonu da bu kişiler kill sayıları benden kötü oluyor. Yani bir tutarsızlık var.
İşte bunu anladığım an, kesiyorum sesini ve oyunuma odaklanıyorum sadece.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben seviyorum TR'de oynamayı. Kahkaha atıyorum oynarken :D

Try Hard takılmayın derim. Gerçek zevki o zaman alırsınız. Ben zaten istesem de Try hard oynayamıyorum. Çünkü gümüşüm :D Oyun bilgim var sayılır ama kol yok. Ciddi ciddi yeteneğim 0.

Bu arada sürekli küfür edenler mutlaka banlanıyor. Belki size banlandı yazısı gelmiyor ama ban yiyorlar. Çok örneğini gördüm. 10-15 maç arasında uçuyorlar genelde.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ben seviyorum TR'de oynamayı. Kahkaha atıyorum oynarken :D

Try Hard takılmayın derim. Gerçek zevki o zaman alırsınız. Ben zaten istesem de Try hard oynayamıyorum. Çünkü gümüşüm :D Oyun bilgim var sayılır ama kol yok. Ciddi ciddi yeteneğim 0.

Bu arada sürekli küfür edenler mutlaka banlanıyor. Belki size banlandı yazısı gelmiyor ama ban yiyorlar. Çok örneğini gördüm. 10-15 maç arasında uçuyorlar genelde.
Aynen.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Oyun bedava olduğu sürece bunlar hep yaşanacak. Herkesin ulaşabildiği bir oyun tabii ki sirke döner.

• Beğen
Reactions: 023