Logitech, Türkiye'de MersaSistem'le Büyüyor

Frostban3

Profesör
Dünyanın önde gelen bilgisayar aksesuarları markası Logitech, Türkiyeâ��nin lider distribütörü MersaSistem ile pazar payını büyütüyor.

Logitech Türkiye 2008 yılında satışlarını 2007'ye oranla ciddi bir boyutta arttırırken, 2009 hedefini yine pazarın üzerinde büyüme gerçekleştirecek şekilde belirledi. Türkiye'deki satışlarını üç distribütörü aracılığıyla yapan Logitech geçtiğimiz seneki performansı dolayısıyla MersaSistem'e özel bir plaket verdi ve 2009 yılında da iş geliştirme fırsatlarına birlikte odaklanacaklarını belirtti.

Logitech markasındaki büyüme oranını 2008'de önemli oranlarda geliştiren ve geçtiğimiz sene Logitech markasında en yüksek pazar payına sahip distribütör olan MersaSistem,2009'da bu oranı daha da yükseklere çıkarmayı hedefliyor. MersaSistem Pazarlama Müdürü Fatih Erünsal, tüketicinin Logitech'e ilgisinin artması ve satışını yapacakları ürün kategorilerine yenilerinin eklenmesiyle krize rağmen Logitech satışlarında agresif bir büyüme hedeflediklerini belirtti. Logitech Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Uyar ise uzun yıllardır MersaSistem ile başarılı bir iş birliği sürdürdüklerini söylerken, Logitech markasının Türkiye'deki büyümesine katkısında dolayı MersaSistem'e özenli ve profesyonel çalışmaları için teşekkür etti.

Lider Teknolojiler Logitech'te

PC ve laptop aksesuarları alanında önde gelen markalardan Logitech, 2008 yılında dünyanın en küçük alıcısına sahip, tek parmak yüksek kaydırma modlu ilk kablosuz faresi VX Nano'nun Ar-Ge çalışmalarına devam etti. Tak ve Unut nano alıcılı bu ürün grubuna V450 nano ve V550 nano'yu da ekledi. Özellikle V550 Tak ve Git konsepti ile 2008'de büyük ilgi gördü. Oyun aksesuarları alanında G25, G9 gibi fenomen olmuş ürünler geliştiren Logitech bu yıl ise yoğun aksiyonlu oyunlarda ellerin serin ve kuru kalması için geliştirdiği ChillStream teknolojisiyle donatılmış gamepadi, oyunu konforla bütünleştiren kablosuz direksiyonu Driving Force Wireless'ı piyasaya sürdü. Alto Cordless konforunu Türkçe yapan, iPhone hoparlörü Pure Fi Mobile'ı geliştiren, Squeezebox Duet, DiNovo Mini, Harmony One ile evdeki eğlenceye hız veren marka 2009'da da kendinden bahsettirecek ürünlerle sektörü hareketlendirecek.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

SDN - http://shiftdelete.net
 

engerex

Dekan
Eniştem web kamerası alacaktı. Logitech kamerada indirim vardı ve enişteme ısrarla tavsiye ettim oda aldı. Etmez olaydım. Logitech yerine bulduğumuz en ucuz 5-10dolarlık kamera alsak çok daha net bir görüntü elde edebilirdik. Sonuç: 1 hafta geçmeden zaten öyle yaptık.
 

MegaWolt

Profesör
Ben x-540 5.1 ses sistemi aldım 6-7 ay önce. Çok memnunum ama en kızdığım şey, kutunun üzerinde 40 tane ülkenin dili var, çoğu da Türkiyenini bir şehri büyüklüğünde ama onların dili kutu üzerinde var ama Türkçe yok!! En sinir olduğum şey bu oldu. Milyon dolarlık ürün sattığı ülkeye nasıl Türkçe açıklama yazılmaz anlamıyorum. Bence çok büyük ayıp, bunu düzeltmezlerse bir daha Logitech ürünü veya başka markalarda dahil almayacağım. Eşşek gibi yazsınlar, paraları cebe indirirken güzel..!!!
 
Üst