Local de internet sorunu

Bu konuyu okuyanlar

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar,

ağımızda internet hızı çok kasıyor. 2 gündür sorun böyle. sorunun nerede olduğunu buldum ama net bir çözüme varamadım. switch den çıkan bir bilgisayara bağlı kabloyu çektiğimde internet hızımız normale dönüyor. bilgisayarın ethernet kartını değiştirdim sorun aynı. kabloyu tester ile ölçtüm herhangi bir sıkıntısı yok. switch ten kablo yerini değiştirdim yine değişmedi. o bilgisayara giden uca laptop bağladım, sorun yine aynı. problem acaba nerede olabilir?

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
testerın varsa kabloyu tek tek kontrol edebilirsin. ters bağlantı ile sistemde loop oluşturuyor olabilir

veya belli bi bilgisayarın kablosuysa çektiğin, o bilgisayarda dhcp server kurulmuş olabilir modemle çakışma yapıp sistemi göçertmesi için yeterlidir...

aşka bir şeyde abiki Virüs :'(

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sistemde herhangi bir kurulum yok, o bilgisayarın switch deki kablosunu çekince problem düzeliyor, bir de sorun belli saat aralıklarında oluyor. bilgisayara giren ethernet kablosuna başka bir pc bağlayınca da sorun aynı. sorunun swtich ile bilgisayar arasındaki kabloda ağ virüsü olabilir düşüncesindeyim.