Lisede sınıfta kalma sistemi nasıl işliyor?

Bu konuyu okuyanlar

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Geçen sene MEB'in 2020-2021'de tek dersten kalınca sınıfta kalacağımızı açıkladığı konuşuluyordu. Gerçekten böyle bir şey geldi mi? Şu anki sınıfta kalma sistemini bilen biri varsa yazarsa sevinirim. Tatilden sonra sınavlarım başlıyor sadece 1-2 derste sıkıntım var. Onlardan kalırsam koskoca senem çöpe mi gidecek?

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Geçen sene MEB'in 2020-2021'de tek dersten kalınca sınıfta kalacağımızı açıkladığı konuşuluyordu. Gerçekten böyle bir şey geldi mi? Şu anki sınıfta kalma sistemini bilen biri varsa yazarsa sevinirim. Tatilden sonra sınavlarım başlıyor sadece 1-2 derste sıkıntım var. Onlardan kalırsam koskoca senem çöpe mi gidecek?
Sanırım öyle yeni sistemden hiç bir haberim yok

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Eğer öyleyse bence aşırı saçma. Öğrenci belli başlı konularda iyidir, her konuda iyi olacak diye bir şey yok. Bizim hocalar bile Einstein en iyi fizikçilerden olabilir ama en iyi coğrafyacı değildir diyor. Bir öğrenci her konuda neden iyi olmak zorunda?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam kalmanın notu kaç oluyor? 50 ortalama aşağısı mıydı?

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Aynen baraj 50 puan. Ama eskiden bir kaç dersten kalsanda geçebiliyordun. Ortalamanın 50'den yukarıda olması gerekiyordu. Şuan galiba her dersin ortalamasının 50 üstü olması gerekiyor.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Aynen baraj 50 puan. Ama eskiden bir kaç dersten kalsanda geçebiliyordun. Ortalamanın 50'den yukarıda olması gerekiyordu. Şuan galiba her dersin ortalamasının 50 üstü olması gerekiyor.
Bizde Edebiyat ve meslek dersinden geçmen gerkiyordu. Meslek dersi de galiba 5-6 saatti. 10, 5 buçuk gün devamsızlıkta kalıyordun. Kaynak belirtir misiniz?

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Hocam başta belirttiğim gibi "konuşuluyordu" dedim. Bende gerçek olup olmadığını öğrenmek için açtım bu konuyu.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
Yılsonu Ortalaman 50 puan altındaysa O sınıfta kalıyorsun ve birdaha o sınıfın derslerini görüyorsun. Dersten kalma ise Herhangi bir dersten 50nin altında not almak yani herhangi bir etkisi yok ama o dersten kalmış oluyorsun.