Lise taban puanları düşer mi, sınav derecesi nasıldı?

Taban puanlar düşer mi?

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Merhabalar.

Dün 09.30 itibariyle başlayıp 12.50 itibariyle biten Liseye Geçiş Sınavı (LGS) hakkında zor veya kolay olduğuna dair bir çok söylenti bulunmakta. Sizce sorular nasıldı? ayrıca söylenenlere göre fen lisesi adayları dahi sınavda iyi bir sonuç çıkaramadıkları söyleniyor. Lise taban puanları düşer mi ?

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Matematik dışında hepsi çok kolaydı. Matematik 2018 ve 2019'dan kesinlikle daha zordu. Örnek sorularla alakası yoktu. Matematik sorularına sınavda baktığımda, kısa sürelik bir şok yaşadım. :) Matematik sebebiyle çoğu denge değişir tabi.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Matematik dışında hepsi çok kolaydı. Matematik 2018 ve 2019'dan kesinlikle daha zordu. Örnek sorularla alakası yoktu. Matematik sorularına sınavda baktığımda, kısa sürelik bir şok yaşadım. :) Matematik sebebiyle çoğu denge değişir tabi.
Matematiğe baktığımda ilk birkaç soru gerçekten kolaydı, matematikle arası olmayan ben bile çözmeyi başardım ;), fakat dediğin gibi ileri soruları gerçekten zorlayıcı seviyede dizayn edilmiş.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Çalışmayan çocuk zordu çok zordu diyor. Her soru örnek sorudan çıksaydı ne işe yarardı? Konular, soru tipleri aynıydı ancak yorumu farklıydı. Ben kendim girdim. 430-450 puan alıyorum. Bu kadar ağlayanın olması beni puanı düşer olarak düşündürdü. (Ayrıca Matematik biraz zordu onu kabul ediyorum ama günlük 100 soru çözen kişi rahat rahat yapar) Benim oyum düşer yönünde.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Valla Matematik olmasa 480 civarı bir puan alıyordum ben. 400'ün altına bile düşmüş olabilirim bilmiyorum. Yaklaşık hesaplama yaptığımda öyle çıktı. Sınavla öğrenci alan okul hedefini düşürdüm şu an için. Okul ortalamasıyla bir yerlere gireceğim muhtemelen. Sistem matematik yapanı alıyor dostum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışmayan çocuk zordu çok zordu diyor. Her soru örnek sorudan çıksaydı ne işe yarardı? Konular, soru tipleri aynıydı ancak yorumu farklıydı. Ben kendim girdim. 430-450 puan alıyorum. Bu kadar ağlayanın olması beni puanı düşer olarak düşündürdü. (Ayrıca Matematik biraz zordu onu kabul ediyorum ama günlük 100 soru çözen kişi rahat rahat yapar) Benim oyum düşer yönünde.
Çalışan da zor diyor öyle deme :) Okulda denemede 3. olan çocuk bile 8 tane yapabildi. O da hepsi doğru mudur bilmiyor.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Matematik yüzünden şuan puanım 360'larda kaldı, ah bir matematiğimiz olsaydı...

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Matematik yüzünden şuan puanım 360'larda kaldı, ah bir matematiğimiz olsaydı...
Benim matematiğim iyiydi ya :( 2019 sorularında 1. dönem sorularının hepsini doğru yapmıştım. Örnek soruları da hızlı ve doğru yapıyordum. Olsun nasip değilmiş

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Valla Matematik olmasa 480 civarı bir puan alıyordum ben. 400'ün altına bile düşmüş olabilirim bilmiyorum. Yaklaşık hesaplama yaptığımda öyle çıktı. Sınavla öğrenci alan okul hedefini düşürdüm şu an için. Okul ortalamasıyla bir yerlere gireceğim muhtemelen. Sistem matematik yapanı alıyor dostum :)

Çalışan da zor diyor öyle deme :) Okulda denemede 3. olan çocuk bile 8 tane yapabildi. O da hepsi doğru mudur bilmiyor.
Ben ilk dönemi bile her gün 100 soru çözmeden bitirdim. İkinci dönem çok az çalıştım. Hatırladıklarım olarak 12 Mat doğrum var. Dediğim gibi 430-450 alıyorum. Lise puanları düşerse istediğim Fen lisesine giriyorum. (15 puan bile düşse girerim tahmin ediyorum) Bu sistemde önemli olan dersleri sevmek ve ezberlemek. Özellikle sayısal sevilmeli yoksa işkence olarak görülür. Sözel ise tamamen ezber ve yorumlama. İnkılap bilgi sorusu yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Yani önemli olanlara bir şey daha ekliyorum dinlemek, sevmek ve ezberlemek. (Dersi derste dinlemek en önemli etken)

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Ben ilk dönemi bile her gün 100 soru çözmeden bitirdim. İkinci dönem çok az çalıştım. Hatırladıklarım olarak 12 Mat doğrum var. Dediğim gibi 430-450 alıyorum. Lise puanları düşerse istediğim Fen lisesine giriyorum. (15 puan bile düşse girerim tahmin ediyorum) Bu sistemde önemli olan dersleri sevmek ve ezberlemek. Özellikle sayısal sevilmeli yoksa işkence olarak görülür. Sözel ise tamamen ezber ve yorumlama. İnkılap bilgi sorusu yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Yani önemli olanlara bir şey daha ekliyorum dinlemek, sevmek ve ezberlemek. (Dersi derste dinlemek en önemli etken)
Bu sene şaşkınız işte ya :D matematikte tesellilerimizden biri hocaların bile tökezlemesi sorularda :D

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bu yıl derste dinleyemedik. :p

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Bu sene şaşkınız işte ya :D matematikte tesellilerimizden biri hocaların bile tökezlemesi sorularda :D
Bana sayısal için 15 dakika daha vermiş olsalardı 20 puan daha eklerdim düşünüyorum. :( Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ve Adenini Timini, Guanini Sitozini ne yapacağım onu düşünüyorum. Fiilimsileri ayır etmemin ne işime yarayacağını bilmiyorum. Eğitim sistemimizi düzeltmeyenleri kınıyorum.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Öğretmenler yapamıyor ki hocam yeni nesil soru... Denemeden çıkıyoruz bilemediklerizi soruyoruz, kadın etüt te çözeriz diyo erteliyo orda da çözmüyo. Bir kere çözmeye çalışan da fena tökezliyor. Matematikte bir kere cevap anahtarı henüz gelmemişti, hocanın çözümlere göre benim 6 doğrum vardı. Cevap anahtarı geldi, 14 doğrum oldu bir anda :D Öğretmenler hazır değil bu sisteme. Öğrencileri hazır etmek hayli zor.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bana sayısal için 15 dakika daha vermiş olsalardı 20 puan daha eklerdim düşünüyorum. :( Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ve Adenini Timini, Guanini Sitozini ne yapacağım onu düşünüyorum. Fiilimsileri ayır etmemin ne işime yarayacağını bilmiyorum. Eğitim sistemimizi düzeltmeyenleri kınıyorum.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Ben de bu sene girdim. Sözeli tamamen doğru yaptım ama Matematikte 5 yanlış 3 boşum var. Zaman anlamında yetiştirmek zordu. Gözetmenin 20 dakika kaldı, 15 dakika kaldı gibi uyarıları stresi çok arttırdı, yapabileceğim sorularmış sınavdan sonra baktığımda farkettim.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Kesinlikle düşecek ama ne kadar? Önemli olan ne kadar düşeceği.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Ben de bu sene girdim. Sözeli tamamen doğru yaptım ama Matematikte 5 yanlış 3 boşum var. Zaman anlamında yetiştirmek zordu. Gözetmenin 20 dakika kaldı, 15 dakika kaldı gibi uyarıları stresi çok arttırdı, yapabileceğim sorularmış sınavdan sonra baktığımda farkettim.
Güzel bir sonuç çıkarmışsın. Bizdede salon sorumluları saati yanlış dediği için stres ve hızımızı otomatikmen arttırmak zorunda kaldık, belki daha iyi sonuçlar çıkarabilirdik.

Kesinlikle düşecek ama ne kadar? Önemli olan ne kadar düşeceği.
Ortalama puanları merak ediyorum, bunlara ulaşabileceğim herhangi bir web ağı var mı, bunlara bağlı olarak düşürülecektir.