Soru Lise secimi yapmam lazım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar anadolu lisesi 2. Sınıf öğrencisiyim arkadaşlarım sağlık meslek lisesine geçiyorlar, 2 sene üni okur iyi bir maas alırım diyorlar
Benim kesin bir meslek hedefim yok ama hukuk ve psikoloji okumak isterim
ortalama bir öğrenciyim
Sizce anadolu lisesinden devam mi etmeliyim yoksa sağlık meslek lisesine mi geçmeliyim.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,660
Bu devirde en kolay kamuya girme yoluna bakılmalı. Özel sektör ve ülke ekonomisi her geçen gün kötüye gidiyor. Ama tabi devirler değişebilir ileride belki tam tersine döner onu bilemezsin

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Senin hayatın bu hukuktan bahsediyorsan sağlık mesleği salla gitsin.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,771
Ortalama öğrenci iseniz hukuk biraz zor. Sağlık meslekten garanti iş sahibi olursunuz, güzel bir maaşınızda olur hem. Eğer derslere ağırlık veririm dersen anadoluda kal ama böyle devam etmek yerine sağlığa gitmelisin bence.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,660
Ortalama öğrenci iseniz hukuk biraz zor. Sağlık meslekten garanti iş sahibi olursunuz, güzel bir maaşınızda olur hem. Eğer derslere ağırlık veririm dersen anadoluda kal ama böyle devam etmek yerine sağlığa gitmelisin bence.
Derslere ağırlık verip mühendis olanlar da bin pişman :)

Reaksiyon puanı
2

Derslere ağırlık verip mühendis olanlar da bin pişman :)
Sağlık mesleğe geçip hemşire olmakta çok içimi ısitmiyo

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
381
Dostum öncelikle şunu bilmelisin ki Lise dönem ortasında yani 4 yıllık Lise hayatının 2 senesinde okul değiştirmek bana göre pek sağlıklı bir hareket değildir. Ek olarak bana göre Sağlık Meslek Lisesi hedef isteyen bir alan yani mutlaka bir hedefin olmalı orada okurken. Örneğin; Hemşire, doktor, att vb. bana kalırsa Üniversite ve meslek hayatında sağlıkla ilgili bir bölüme yönelmeyeceksen Sağlık meslek biraz zorlama olur senin için tabii kendine güveniyorsan ve Sağlıkla ilgili örneğin Psikoloji okuyacağını kafana koyarsan o zaman gayet mantıklı. Sanırım burada önemli faktör Psikoloji vb. Sağlık bölümlerini okumayı ne kadar istediğin ile kendine ne kadar güvendiğin. Umarım kendin için doğru kararı verirsin.

Reaksiyon puanı
2
Dostum öncelikle şunu bilmelisin ki Lise dönem ortasında yani 4 yıllık Lise hayatının 2 senesinde okul değiştirmek bana göre pek sağlıklı bir hareket değildir. Ek olarak bana göre Sağlık Meslek Lisesi hedef isteyen bir alan yani mutlaka bir hedefin olmalı orada okurken. Örneğin; Hemşire, doktor, att vb. bana kalırsa Üniversite ve meslek hayatında sağlıkla ilgili bir bölüme yönelmeyeceksen Sağlık meslek biraz zorlama olur senin için tabii kendine güveniyorsan ve Sağlıkla ilgili örneğin Psikoloji okuyacağını kafana koyarsan o zaman gayet mantıklı. Sanırım burada önemli faktör Psikoloji vb. Sağlık bölümlerini okumayı ne kadar istediğin ile kendine ne kadar güvendiğin. Umarım kendin için doğru kararı verirsin.
Sağlık meslekte psikoloji bölümü yok Mlsf