LİSE deyim ve RASTA yaptırdım saçım yüzünden durmadan tutanak yiyorum

Bu konuyu okuyanlar

CaXi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ankarada bir güzel sanatlar lisesine gidiyorum 9.sınıftayım 15 tatilde saçlarıma rasta yaptırdım ve yaptırmadan önce kılık kıyafet yönetmeliğini okudum ve bilinçli bir şekilde yaptırdım yönetmelikte rasta yaptırmakla ilgili herhangi bir yasak bulunmamasına rağmen ilk günden müdür yardımcısının odasına gittim kes dediler 1 ay oldu saçı yaptıralı ve saçdan 3 savunma tutanağı yazdım 1 kınama cezası aldım ve müdür yardımcısı 2 kez kendi tutanak yazdı ve 3 kez de ismim alındı saçımlarımda bakımsız değil düzenli olarak yıkıyorum ve fazlada uzun bir rasta değil 15 cm Ailem gelip görüştü fakat fayda etmedi şuanda okul değiştircem boş kontenjan kovalıyorum diyip geçiştirmeye çalışıyorum fakat okuldan ayrılmakda o kadar istemiyorum okula alıştım. İlçe Milli eğitime gidip şikayet etmeyi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz sevinirim

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
milli eğitim bakanlığına bence sor .
bunun
Kılık ve kıyafet sınırlamaları
MADDE 4 – (1) Öğrenciler; a) Öğrenim gördükleri okulun arması ve rozeti dışında nişan, arma, sembol, rozet ve benzeri takılar takamaz,
b) İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve mevsim şartlarına uygun olmayan kıyafetler giyemez, c) Yırtık veya delikli kıyafetler ile şeffaf kıyafetler giyemez, ç) Vücut hatlarını belli eden şort, tayt gibi kıyafetler ile diz üstü etek, derin yırtmaçlı etek, kısa pantolon, kolsuz tişört ve kolsuz gömlek giyemez,
d) (Değişik: 22/9/2014-2014/6813 K.) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz,

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Rasta yüzünden kimse sana bir şey yapamaz . Git şikayetini ver .