Lise 1'de 85 ortalama ve üstü için yapmak gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ömrüm boyunca bir kere bile ders çalışmadım. Ortaokulda dersleri de dinlemezdim. Ödevi bile okulda yaparım deyip okulda yapmadığımı hatırlıyorum. Kafamı çantaya sokup, derslerde uyurdum. Not falan tutmazdım. Kendimi düzeltmek istiyorum. Lise için önerilerinizi alabilir miyim? Yaş 15.
OBP:88
En yüksek dönem puanım: 93.5 (Dersane'ye gidiyordum.)

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
Ömrüm boyunca bir kere bile ders çalışmadım. Ortaokulda dersleri de dinlemezdim. Ödevi bile okulda yaparım deyip okulda yapmadığımı hatırlıyorum. Kafamı çantaya sokup, derslerde uyurdum. Not falan tutmazdım. Kendimi düzeltmek istiyorum. Lise için önerilerinizi alabilir miyim? Yaş 15.
OBP:88
En yüksek dönem puanım: 93.5 (Dersane'ye gidiyordum.)
Dersi derste dinlemek bendw 9. Sınfım a obp 98 di. Dersi derste dinlerdim
Evde hiç çalismazdım sadece yazılı haftası stresten çalışır gibi yapardim. Ama önemli olan dersi derste anlamak anlamadığım yer olduğunda hocaya tekrar anlatirirdim . Hem evde ders çalışmak nedir?? Okullar niye var ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama bu yıl yüzyüze olmadığı icin zorlanacam çünkü hocalarla göz göze gelmeden dersi anlamak zor?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Dersi derste dinlemek bendw 9. Sınfım a obp 98 di. Dersi derste dinlerdim
Evde hiç çalismazdım sadece yazılı haftası stresten çalışır gibi yapardim. Ama önemli olan dersi derste anlamak anlamadığım yer olduğunda hocaya tekrar anlatirirdim . Hem evde ders çalışmak nedir?? Okullar niye var ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama bu yıl yüzyüze olmadığı icin zorlanacam çünkü hocalarla göz göze gelmeden dersi anlamak zor?
Evde yapmam gereken ne var? Mesela siz ne yapıyorsunuz veya ne yapacaksınız?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam bana da lazım bunun cevabı. Normal yüz yüze eğitimde olsam derslere etkin bir şekilde derste katılıp çok iyi anlayarak geçeceğim ama uzaktan eğitimde çok fazla dikkat dağıtıcı etken var o yüzden anlamakta sıkıntı çekiyorum. Evde yapmak için öneriler bekliyorum.

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
Evde ben bütün canlı derslere katılıyorum. Verdikleri ödevleri yapiyorum. Ayrıyeten bir kaç tane test kitabı aldım her ünite sonunda çözüyorum. Yazılı haftası geldiği zaman bütün konuları tekrar edecem. Youtube dan.Ama biyoloji için biyoloji portalı var. Çok iyi anlatmış konuyu . Video şeklinde değil ama .Normal yazı şeklinde aurı ayrı pdf yapmış ama sitenin içinde direk açılmış halde duruyor. Ordaki tüm her şeyu ezberleyecem. Şimdiden herkese başarılar diliyorum.