Linux'u ilk geçen bir türk hacker ! ! !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat Sucu

Üyecik
Şu sıralar tüm dünyanın büyük ilgisini toplayan linux, bir türk hacker tarafından hack edildi.

Pyhton dilinde yazdıgı keylogger'ini görev esnasında linux'ta çalıştırabilen ve sorunsuz log göndermesini sağlayabilen hacker bir Türk ve Türkiye'nin En büyük Hack Platformu Olan Cyber-Warrior.org bünyesinde, kod adı Un-Crew olan hacker biraz sessiz kalmayı tercih ediyor.

çoğu işletim sistemi kurucularının açık aradığı ve bir türlü bir açığını bulamadıkları linux'u bir türk hackerin dakikalar içerisinde geçmesi hiçte tesadüfe benzemiyor.

Linux'a kadar uzanan bu hack serüvenine gün geçtikçe yenileri eklenecek gibi görünüyor, bizlerde dünya çapında bir ilki gerçekleştiren Türk Hacker'i Tebrik Ediyor ve Başarılar Diliyoruz.

Not: Tamamı kalın mesaj yazmak yasaktır.

X-MR

Üyecik
Un-Crew Çok iyi birisidir. Her hafta sonu beraber dolaşırız biraz iyi bir insan bukadar bilgiye bunlar az bile gerçi :)Not: Tamamı kalın mesaj yazmak yasaktır.

Elbruz46

Rektör
Un-Crew Çok iyi birisidir.
Her hafta sonu beraber dolaşırız
biraz iyi bir insan
bukadar bilgiye bunlar az bile gerçi :)

walla un crew kardeş buraya gelmeye karar vermiş galiba önce adamlarını göndermiş biraz reklamımı yapın öyle geleyim demiş herhalde :D
yaw reklama ne gerek var gelsin buyursun...
:icon_:

X-MR

Üyecik
walla un crew kardeş buraya gelmeye karar vermiş galiba önce adamlarını göndermiş biraz reklamımı yapın öyle geleyim demiş herhalde :D
yaw reklama ne gerek var gelsin buyursun...
:icon_:

Yok walla :) Ben bu olay olmadan uye oldum konu açanıda bilmem tanımam

Yanlıs analmayın yani

sivaspor

Profesör
"Linux'a kadar uzanan bu hack serüvenine gün geçtikçe yenileri eklenecek gibi görünüyor, bizlerde dünya çapında bir ilki gerçekleştiren Türk Hacker'i Tebrik Ediyor ve Başarılar Diliyoruz."

Helal olsun be, Bu ovgu bize yeter.
Masallah nazar degmez insallah.!

Adamlar CERN'de atom parcaliyor biz linux'u gecenleri alkisliyoruz.

Amaci nedir yani bu reklamin?
Bir sistemin aciklarini bulmak tabiki yararli olabilir zaten bunun legal platformlari var. Onun haricinde sisteme sizmak, bilgi calmak nedir yani?

Kevin Mitnick yapti ne oldu?
Simdi guvenlik uzmanligi yapiyor, yani hackerlara karsi koruma sagliyor.
Bu turk hacker linux sisteme saldirdiginda neyin reklamini yapti?
acik hedef olarak Turkiye kullanicisi olursa tek basina battal gazi gibi koruyacakmi bizi?
Yoksa sanal alemdede turklerden cokmu tirsiyorlar.
Gunde 20 saat ot gibi bu isi yapanlar var ve 30 lu yaslarinda olup gidiyorlar, hic kimseye bir faydalari yok cunku yaptiklari sey amacsiz.
Eger bu hacker olarak tanimladiginiz kisi, Turklugu on plana cikaracaksa faydali isler yapsin.
Ben turkum ahanda sitenizi/sisteminizi hackledim, yiyosa gelin uzerimemi diyecek.
Bundan daha komik olani Kahraman ilan ediliyor adam.

SDN'nin bu konularda daha titiz olacagini umuyordum, cunku yakin zamanlarda bu sitede bir KAHRAMANIN egosunun kurbani oldu. Ve alkislanacak bir asalet ve basari ornegi degildi!

Budur!

Eminimki un-crew veya cyber-warrioru tanisaydiniz su yorumlariniz degisik olurdu ! nedenmi ? CW hic bir zaman turk platformlarina misyonu disindaki hic bir site grub veya olusuma zarar vermedi vermezde. Sanal alemde hack yapan suan tek grubtur. Linux uzerinde keylogger yazmak her babayigidin harci degildir . Ayrica Bunlari Hack icin degil daha cok guvenlik icin yapiliyor sistemin acigini bilmeden o sistemi savunamazsiniz ! yorum yaparken bu isi yapan arkadasi bu kadar asagilamayalim . Yaptigi bir ilktir ve bunu yapan bir turktur . Bence ovunulecek bir durum

sivaspor

Profesör
Eminimki un-crew veya cyber-warrioru tanisaydiniz su yorumlariniz degisik olurdu ! nedenmi ? CW hic bir zaman turk platformlarina misyonu disindaki hic bir site grub veya olusuma zarar vermedi vermezde. Sanal alemde hack yapan suan tek grubtur. Linux uzerinde keylogger yazmak her babayigidin harci degildir . Ayrica Bunlari Hack icin degil daha cok guvenlik icin yapiliyor sistemin acigini bilmeden o sistemi savunamazsiniz ! yorum yaparken bu isi yapan arkadasi bu kadar asagilamayalim . Yaptigi bir ilktir ve bunu yapan bir turktur . Bence ovunulecek bir durum

Ben kimseyi assagilamadim,
Yanliz reklamini ballandira ballandira yaptiginiz sey ovunulecek bir sey degil,
Yaziyi iyi okusaydiniz anlardiniz ne anlatmak istedigimi.
o iki kisiyi tanisamda burda linux'a nasil keylogger yazdigini burda anlatmazdim kaldiki keylogger kullanmak hacking degil lamerliktir.

Bakin iste bu ovunulecek bir sey;

http://www.chip.com.tr/konu/Turk-bilim-adamindan-devrim-yaratacak-bulus_10146.html

markopasa

Üyecik
Vışşşşşşşşşş Linux u mu geçmiş?

Helal bah.

Keylogger mı yazmış?

Bah bah bah.

Kesin hekır olmuştur şimdi.

Bende bir ara bizim kuzenin bilgisayarına girdiydim.Gerçi şifresini felan biliyodum ama neyse.Bende hekır olabilirmiyim?

Nassıl olunur hekır?Bize de öğret biz de girelim

Azuhazhuahzuahzuahzu

U

uye741984

SDN Okuru
gayet normal bi durum.
her program gibi bunuda hacklemiş bu işlerle uğraşan arkadaşlar.
ama ilk hackleyen olması tebrik edilecek bi durum tabiki

güvenlik açıkları ne kadar ortaya çıkarılırsa o kadar güvenli yazılımlar geliştirilir.

cwyabas38

Üyecik
"Linux'a kadar uzanan bu hack serüvenine gün geçtikçe yenileri eklenecek gibi görünüyor, bizlerde dünya çapında bir ilki gerçekleştiren Türk Hacker'i Tebrik Ediyor ve Başarılar Diliyoruz."

Helal olsun be, Bu ovgu bize yeter.
Masallah nazar degmez insallah.!

Adamlar CERN'de atom parcaliyor biz linux'u gecenleri alkisliyoruz.

Amaci nedir yani bu reklamin?
Bir sistemin aciklarini bulmak tabiki yararli olabilir zaten bunun legal platformlari var. Onun haricinde sisteme sizmak, bilgi calmak nedir yani?

Kevin Mitnick yapti ne oldu?
Simdi guvenlik uzmanligi yapiyor, yani hackerlara karsi koruma sagliyor.
Bu turk hacker linux sisteme saldirdiginda neyin reklamini yapti?
acik hedef olarak Turkiye kullanicisi olursa tek basina battal gazi gibi koruyacakmi bizi?
Yoksa sanal alemdede turklerden cokmu tirsiyorlar.
Gunde 20 saat ot gibi bu isi yapanlar var ve 30 lu yaslarinda olup gidiyorlar, hic kimseye bir faydalari yok cunku yaptiklari sey amacsiz.
Eger bu hacker olarak tanimladiginiz kisi, Turklugu on plana cikaracaksa faydali isler yapsin.
Ben turkum ahanda sitenizi/sisteminizi hackledim, yiyosa gelin uzerimemi diyecek.
Bundan daha komik olani Kahraman ilan ediliyor adam.

SDN'nin bu konularda daha titiz olacagini umuyordum, cunku yakin zamanlarda bu sitede bir KAHRAMANIN egosunun kurbani oldu. Ve alkislanacak bir asalet ve basari ornegi degildi!

Budur!

sizin gibi düşünenler yüzünden millet sistemlerimize girip Bankaları soymak için Türk serverlerini kullanırken aval aval bakanlar oluyo devletin desteklediği Rus hackerlar gelipde Türk Ticaret sitelerini çökertirken ve milyonlarca dolar zarara uğratırken yine öyle bakanlar oluyo lütfen biraz daha duyarlı olalım
ayrıca CW yi tanımayan varsa (ki netle uraşıpda bunu başarmak çok zor)

Misyona Burdan

timin neler yaptığına burdanulaşabilirsiniz bu mesajı yazan arkadaşımada bu konuda biraz araştırma yapması gerektiğini öneririm
selametle

warhead

Doçent
bu sitede CW nin reklamını yapılacagını dusunmezdim ama olmus :D
neyse arkadaşımızı tebrik ediyoruz ama burda onun namından laf yapanları kınıyorum.
CW yi bilirim ve yaptıkları işleride takdir ederim .ama bu forumda reklamının yapılmasını istemezdim bu işlerle ugrasanlar CW nin sitesinden yayınlanmıştır zaten ordan takip ederler

sivaspor

Profesör
CW mi gonderiyor sizi arkadaslar reklamimi yapin diye?
Bakin burasi bir hack/crack/warez sitesi degil yada en azindan ben oyle biliyorum.

ikinci konu ise,
Uluslarasi suctur Hackerlik ve devlet dairelerini hackleyenler interpol kapsamina girer ki bir cogu yakalaniyor.

ucuncusu dediginiz o olay icin Turkiye tek hedef degil, Butun dunya aval aval ( bakiyor nasil bir ifade ise bu? :wacko: )

dunyanin en iyi hackerlarina karsi sene 1994-95 dan beri ( sadece cok profesyonel ve kisitli bir kesim unix/linux kullanabiliyordu ) kullananlari birakin linux icin bir keylogger yazan hacker'dan bahsediyorsunuz.
Ya bu bahsettiginiz kisi hedef olursa? o bizi kurtarmaya cabalarken! onu kim kurtaracak?
Cep telefonundan guvenlik sistemlerini kirabilen, pda'sindan bluetooth ile yapilan gorusmeleri dinleyebilecek uzmanlikta kisilere karsi keyloggermi kurtaracak?
yoksa bu bir baslangicmi?
brute force, exploit falanmi gelecek.
Iyi bir hackerin varligindan seytan bile habersiz olmalidir benzeri bir soz okumustum.
amacim burda CW elestirmek yada baska bir konu degil sadece ozendirilmesi gereken bir is degildir hacker/lamerlik. onun yerine yazilim muhendisligi, programcilik gibi konulara yonelirse gencler.
Aval aval! bakmaz kimse o ruslara.
Siz rusyada bilgisayar egitiminin ucretsiz oldugunu biliyormusunuz?
rusyadaki hemen her 10 gencten birisi universite mezunudur ve bu kisilerin yarisindan coguda bilgisayar konusunda uzmandir.
10 dk gibi bir surede 750 kb lik isletim sistemi yazan bir rus taniyordum bildiginiz isletim sistemi! tek disketlik bile degil ve o sistemi sirf onunla dalga gectigim icin gostermisti.

Yani hacker olmak bir basari degildir onemli olan bu tip saldirilara karsi yeterli savunmaya sahip olabilmektir. Bu savunmanin yolu da hackerlik degil egitimdir sayin arkadasim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...