Linuxtan Windowsa Geçiş

Bu konuyu okuyanlar

Leichnam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yeni aldığım laptop Linux işletim sistemini kullanıyor linuxtan windowsa nasıl geçiş yapabilirim ?

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar yeni aldığım laptop Linux işletim sistemini kullanıyor linuxtan windowsa nasıl geçiş yapabilirim ?
Orjinal kalmasını tavsiye ederim.
Onun dışında format usb veya cd'si ile boot ederseniz format işlemini başlatabilirsiniz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
[/QUOTE
1- İSO'yu indir
2- WinUSB ile yapablirsiniz ama 2.yöntemi öneririm genelde
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
sudo apt-get update
sudo apt-get install winusb
Veya UEFI USB hazırlamak için:

1. GParted ile USB belleğin bölümleme sistemini GPT yapın.
  2. USB'de FAT32 formatında birincil bölüm oluşturun.
  3. ISO dosyasındaki bütün Windows dosyalarını şimdi USB belleğe kopyalayın.
  4. USB'deki efi/boot klasörüne bakın. Eğer burada bootx64.efi dosyası varsa işlem tamamdır. USB boot edilebilir. 6. adıma geçin.
  5. Eğer yoksa sources/install.wim dosyasını Archive Manager ile açın (7z yüklü olmalı) ve./1/Windows/Boot/EFI dizinine gidin. Buradan bootmgfw.efi'yi bir yere çıkartın ve adını bootx64.efi (veya 32 Bit için bootia32.efi) olarak değiştirip USB'deki efi/boot klasörüne kopyalayın
  6. Sonra Boot Menüsünde USB yi seçin
  7. Kuracağınız diski biçimlendirip Kuruluma başlayın
  8. İyi Forumlar !

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Kısa ve öz : Windows kuracaksın.

Reaksiyon puanı
390
Hocam linux tan nasıl yapılıyor bilmiyorum. Eğer windows bilgisayarınız varsa ordan usb yi takarak, windows media creation tool ile usb ye windows setup yükleyebilirsiniz

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Konuyu açanın anladığını sanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buradan Windows 10 ISO dosyasını indrip veya bir yerden satın alıp Linux'ta var olan Brasero ile bir "çift katmanlı Dvd'ye" yazdırıyorsun. Sonra Dvd takılıyken Bilgisayarı yeniswn başlatıyorsun ve kurulum önergelerini takip ediyorsun.

Düzeltme: Bir yerden satın alırsan yazdırmana gerek yok. Takıyorsun, bilgisayarı yeniden başlatıyorsun ve kurulum başlıyor. Önergeleri takip ediyorsun.

En kolayı, git bir Bilgisayarcıya yaptır.

Son düzenleme:

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Konuyu açanın anladığını sanmıyorum.

Buradan Windows 10 ISO dosyasını indrip veya bir yerden satın alıp Linux'ta var olan Brasero ile bir "çift katmanlı Dvd'ye" yazdırıyorsun. Sonra Dvd takılıyken Bilgisayarı yeniswn başlatıyorsun ve kurulum önergelerini takip ediyorsun.

Düzeltme: Bir yerden satın alırsan yazdırmana gerek yok. Takıyorsun, bilgisayarı yeniden başlatıyorsun ve kurulum başlıyor. Önergeleri takip ediyorsun.

En kolayı, git bir Bilgisayarcıya yaptır.
Oldu. Boşu boşuna 40 tl para versin

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Sor ne kadar vermiş.

customromustasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben şu gparted dediğiniz yolla yapıyorum Captain Prince 141 gerçekten teşekkürler işlem henüz bitmedi ama olacağa benziyo güvendim size