Yardım Linux'ta Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Akiran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint Xfce ve Manjaro Xfce olarak dört farklı Linux dağıtımı denedim fakat kullanmış olduğum Casper marka laptopta ısınma sorunu yaşadım. Linux'ta Onboard ekran kartı çalışıyor olarak gözükse dahi sanki harici ekran kartı çalışıyormuş gibi bilgisayar bir süre sonra çok fazla ısınmaya başlıyor.

Ek olarak bu Linux dağıtımlarında da açılışta Kernel problemi yaşıyordum.

Windows'ta kalmalı mıyım yoksa bu sorunlar ile karşılaşmayacağım bir Linux dağıtımı var mı?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975
Bence windowsa geç
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten çoğu uygulama windows u destekliyor
Konu sahibi Windows önerisi istemiyor konu Linux büyük ihtimalle hiç linux dağıtımı kullanmadın.Bilgin olmadığı konulara yazma.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint Xfce ve Manjaro Xfce olarak dört farklı Linux dağıtımı denedim fakat kullanmış olduğum Casper marka laptopta ısınma sorunu yaşadım. Linux'ta Onboard ekran kartı çalışıyor olarak gözükse dahi sanki harici ekran kartı çalışıyormuş gibi bilgisayar bir süre sonra çok fazla ısınmaya başlıyor.

Ek olarak bu Linux dağıtımlarında da açılışta Kernel problemi yaşıyordum.

Windows'ta kalmalı mıyım yoksa bu sorunlar ile karşılaşmayacağım bir Linux dağıtımı var mı?
Sıcaklık işlemci ile ilgili de olabilir bu arada. Ekran kartı olduğunun kanaatine nerden vardınız.
Bir de ben Fedora KDE öneririm. Güzel, memnun kalacağınız bir işletim sistemidir.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Konu sahibi Windows önerisi istemiyor konu Linux büyük ihtimalle hiç linux dağıtımı kullanmadın.Bilgin olmadığı konulara yazma.
Arkadaş altta windowsta kalmalı mıyım yazmış bende windowsta kal anlamında söyledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kızgın atma amacın ne?