Linux Yüklerken Hata Veriyor

Bu konuyu okuyanlar

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
bizim bi arkadaş var sınıftan. laptob çok kasıyo diyordu.gittim baktım harddiski %95sürekli harddisk bitmiş. abisinin laptop oyüzden değiştiremiyo değiştirse bile 12yaşındayız kartlara yüksek para atamıyoruz limitlerii doluyo.
muhasebeci arkadaşın kuzenine bitane masaüstü vermiş oda bizim arkadaşa vermiş. windows xp hem çok yavaş hemde zoom fln sıkıntı oluyor. dedim bende xubuntu var çok hafif zoom falanda iniyo dedim. abim işten geliyodu diye flash belleğimi bırakıp gitmek zorunda kaldım. boot menü tuşuna basınca oto. harddiskten devam ediyodu xp açılıyodu.biostan birincil başlatma aygıtını usb seçtim alttaki işaret geldi aha yaptık dedim. bi 2dakika kadar alttaki işaret yandı ve işlemciniz uyumsuz tarzı bi hata verdi. işlemci değiştirmekten başka yolu varmıdır?

1621007464854.png

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
366
bizim bi arkadaş var sınıftan. laptob çok kasıyo diyordu.gittim baktım harddiski %95sürekli harddisk bitmiş. abisinin laptop oyüzden değiştiremiyo değiştirse bile 12yaşındayız kartlara yüksek para atamıyoruz limitlerii doluyo.
muhasebeci arkadaşın kuzenine bitane masaüstü vermiş oda bizim arkadaşa vermiş. windows xp hem çok yavaş hemde zoom fln sıkıntı oluyor. dedim bende xubuntu var çok hafif zoom falanda iniyo dedim. abim işten geliyodu diye flash belleğimi bırakıp gitmek zorunda kaldım. boot menü tuşuna basınca oto. harddiskten devam ediyodu xp açılıyodu.biostan birincil başlatma aygıtını usb seçtim alttaki işaret geldi aha yaptık dedim. bi 2dakika kadar alttaki işaret yandı ve işlemciniz uyumsuz tarzı bi hata verdi. işlemci değiştirmekten başka yolu varmıdır?

Ekli dosyayı görüntüle 151798
Şuradan 32-bit indirmeyi deneyin:

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

Ekli dosyayı görüntüle 151798
32 bit bir sistemde 64 bit kurulum yapmaya çalışmışsın, sorun bundan kaynaklı. https://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/bionic/daily-live/current/bionic-desktop-i386.iso
Lütfen bu ISO dosyası ile kurulum yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

32 bit bir sistemde 64 bit kurulum yapmaya çalışmışsın, sorun bundan kaynaklı. https://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/bionic/daily-live/current/bionic-desktop-i386.iso
Eğer bu kasarsa bunu deneyebilirsiniz, Xubuntu'nun bir önceki sürümüdür.

Son düzenleme:

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer bu kasarsa bunu deneyebilirsiniz, Xubuntu'nun bir önceki sürümüdür.
512mb rami ve 40gb depolaması var bence hafif olanı kuralım

S

SDN Anonim 320986

SDN Okuru
Forumda winbuntu işletim sisteminin iki farklı mimariye sahip i386/32bit + AMD64/64bit çalışmalarım mevcut. Buradan ilgili konuyu ziyaret ederek 32 bit'lik, iso dosyasını indirerek rahat şekilde kurulum yapabilirsiniz. Tüm detaylarıyla sunum içeriğinde bilgiler mevcut.

Günümüzde artık kernel çekirdek yapıları ne yazıkki , 64 bit yapılar için geliştirilmekteler. 32 bit eski donanımlı cihazlar içinse, destek konusu linux eko sisteminde de son bulma noktasına gelinildi.
Ben eski cihazlar için 32 bit'lik winbuntu çalışmasını yoğun istek üzerine tasarlayıp hazırladım. Ubuntu tabanına sahiptir, temel bileşen driver ve uygulamaları kapsayan yapıyla hazırlandı Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Saygılarımla.