Linux vs Windows Oyun performansı

Bu konuyu okuyanlar

differentturk

Profesör
Özel başlık
Bal yiyin
Minecraft 1.8.9 (ikisini de destekliyor)

Windows 10 25 - 30 FPS
Windows 8 40 - 60 FPS
Lubuntu 20.04 50 - 100

Wine Windows dan daha kötü performans veriyor ama proton win 10 dan daha iyi win 8 e yaklaşıyor. (Among us ve brawlhalla için söylüyorum)

Bir komutla harici ekran kartı aktifleştiriliyor. "DRI_PRIME=1 %command%" her bilgisayarda aynı mı komut bilmiyorum. Bu komut benim bilgisayarımda harici ekran kartını aktifleştiriyor.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-23 15-32-02.png

I'm not fond of Linux

Öğrenci
Cezalı
Ben Wİndowsda minecraft 1.12.2 sürümü kasmadan süper bir şekilde oynarken linuxda 1.12.2 sürümü açılmadı bile bende 1.7.10 sürümünü aynadım çok kasdı En iyi kasmadan performansı 1.1.1 sürümü verdi

I'm not fond of Linux

Öğrenci
Cezalı
Ben Wİndowsda minecraft 1.12.2 sürümü kasmadan süper bir şekilde oynarken linuxda 1.12.2 sürümü açılmadı bile bende 1.7.10 sürümünü aynadım çok kasdı En iyi kasmadan performansı 1.1.1 sürümü verdi

Ram_kafasi

Profesör
Özel başlık
GNU or NOT'a selam.
Örnek olarak CS:GO'yu Ubuntu'da Windows'a göre 100 FPS'lik bir artış ile oynayabiliyorum,diğer GNU/Linux dağıtımlarını destekleyen Half life 2,Minecraft vb. oyunlarda da durum aynı,GNU/Linux dağıtımlarını desteklemeyen oyunları da Steam Proton ile neredeyse performans kaybı bile yaşamadan stabil bir şekilde oynayabiliyorum.

SDN Son Haberler

Son mesajlar