Öneri Bir konu

Bu konuyu okuyanlar

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Aslında bir ara döndüler linuxa o dönemler pardusda geliştiriliyordu şimdi ne alemde bilmiyorum. Sonra bir anda tekrar windowsa geçiş yaptılar. Geçenlerde askeri bir fotoğrafta generalin hemen önünde ki sistem artık ne sistemiyse sansürlenmiş. Ancak windows işletim sistemi olduğu belli oluyor. Sadece devlet dairelerinde değil askeri yerlerde bile windows kullanılıyor. Bu çok ciddi bir sıkıntı.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Tüm sistemler Windowsa göre hazırlanmış %90 C# ile kurulmuş programlar kullanılıyor hastanelerden çoğu devlet kurumuna kadar. Bu kadar büyük bir ekosistemde Linuxa falan geçmek çok zor zahmetli ve beraberinde fazlaca aksaklık getirir.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Linux devlet kurumları için gayet yeterli bir sistem bence, sunucu (server) olarakta kullanılabiliyor, devlet kurumlarına gerekecek her türlü yazılım var hem de ücretsiz ve açık kaynaklı. Sanırım kullanması Windows'a göre farklı olduğu için görevliler alışamadılar, onlara da bir zahmet öğrenin diyorum. Devletini seviyorsan tasarruf etmekte senin görevindir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm sistemler Windowsa göre hazırlanmış %90 C# ile kurulmuş programlar kullanılıyor hastanelerden çoğu devlet kurumuna kadar. Bu kadar büyük bir ekosistemde Linuxa falan geçmek çok zor zahmetli ve beraberinde fazlaca aksaklık getirir.
O konuda haklısınız, ama Linux'a kararlı bir geçiş süreci başlasa zamanla yerine oturacaktır. Zararın neresinden dönsen kardır.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Devletimiz Linux kullandırır mı sence? Siyaset de yapmak istemiyorum. Bütçeyi nereye harcayacaklarını şaşırmışlar, yahu 10.sınıfa giden kardeşim 9 yıllık müfredatla sınıf bitirdi. Neyin kafası bu?