Yardım Linux Mint Kaldırmak

Bu konuyu okuyanlar

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Arkadaşlar Windows 7 yanında linux mint kurmuştum şimdi kaldırmak istiyom açılışta gnu grup diye bişey var hep soruyo linux mintle onu nasıl kaldırabilirim fikri olan varmı.

PatronBey

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Arkadaşlar Windows 7 yanında linux mint kurmuştum şimdi kaldırmak istiyom açılışta gnu grup diye bişey var hep soruyo linux mintle onu nasıl kaldırabilirim fikri olan varmı.
easybcd die bi program var onu yükle kaldırabilirsin

PatronBey

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Programı yükledim sadece windows 7 mevcut neden böyle windows 7 den diskinden dosya bölüştürüp linux kurmuştum.
açılışta linux mint ve windows 7 çıkıyomu ekranda iki seçenek yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Programı yükledim sadece windows 7 mevcut neden böyle windows 7 den diskinden dosya bölüştürüp linux kurmuştum.
ss atabilirmisin easybcd deki yeri

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
böldüğünüz diski sildinizmi
Sildim şimdi ne yapmam gerekiyo linux kurulu olduğu diski.
Bide 500 mb lık mantıksal sürücü var onuda sileyim mi. disjk.PNG

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Knk dediklerini yaptım yeniden başlatım böyle bişey oldu.
Grup Rescue diye hata.

PatronBey

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Hata arıyorum açılırken grup Rescue diye windows açılmıyo.
Linux mint nasıl kurduysan çakışmış büyük ihtimalle format USB in varsa formatla yeniden Windows kur Windows disk kurma yerinde disklerin hepsini silip hdd olduğu diski yeni tıklayıp oluşturup Windows kur açılışta sormaz bida

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Linux mint nasıl kurduysan çakışmış büyük ihtimalle format USB in varsa formatla yeniden Windows kur Windows disk kurma yerinde disklerin hepsini silip hdd olduğu diski yeni tıklayıp oluşturup Windows kur açılışta sormaz bida
Ztn amacım format atmaktı sıkıntı olur diye linux silmeye çalıştım.

PatronBey

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Ztn amacım format atmaktı sıkıntı olur diye linux silmeye çalıştım.
Windows kurunca bidaha çıkarsa Bilgisayar sağ tık /özellikler/gelişmiş sistem ayarları / başlangıç ve kurtarma/işletim sistemi listesi gösterme süresi tikini kaldırıp tamam bas bitti eğer bidaha çıkarsa die söylüyorum bunu

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Hata arıyorum açılırken grup Rescue diye windows açılmıyo.
Öncelikle Windows 7'ye geçip 'msconfig'e' gidiyorsun. Buradan Boot, yani açılış menüsüne giriyorsun. Windows 7'de muhtemelen Varsayılan OS ve yanında Geçerli os yazacak. Sen Windows 7'nin altındaki işletim sistemine tıklayacaksın ve bu senin kurduğun Linux Mint olacak. Linux Mint'in üstüne gelip, kesinlikle Geçerli OS yazanı, Yani Windows 7'ye birşey yapma. Onun altındaki işletim sistemine tıklayıp, yine söylüyorum üstünde geçerli os yazmamasına dikkat et, Linux Mint'i seçip Alttaki 'Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap.' butonunu tikleyip Sil tuşuna basın ve Msconfig'den çıkın. Çıkınca yeniden başlatma isteyecek yeniden başlatın ve GRUP loader açılmayacak direk Windows 7 gelecek. Bu işlemde sadece Linux Mint'in önyükleme ayarlarını kaldırdın. Şimdi ise Disk yönetimine girip Linux Minti kurduğun parçayı biçimlendir ve sil. Bunu yaptıktan sonra ayrılmamış alan olarak gözükecek. Bu sefer de C diskine sağ tıklayıp Birimi genişlet de ve birimi genişlet.

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
hocam ben bu videodan yaptım 2 3 kere ama deneyebilirsiniz