Linux Mint 14-Sorun

Bu konuyu okuyanlar

bluehills

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar birkac gun once laptopimdaki windows 8 isletimim sistemini tamamen kaldirip yerine Linux Mint 14 yukledim...Ve bir kac gun sorunsuz kullandim... Ama dun usb uzerinden win 8 i tekrar yuklemek istedim bilgisayara taktim f12 ile usb i yi secmek istedim fakat boot listesinde linux mint haricinde hicbir boot secenegi yoktu... Belki USB de sorun vardir diyerek windows cd sini taktim onu da gormedi... Daha sonra bilgisayar tekrar resetleyip f2 ye basarak linuxmint ayarlar menusune girdim, yanlis hatirlamiyorsam "free disc..." gibi bir secenek vardi onu tikladim terminal command kutusuna benzer bir sey cikti. Ben birsey anlamayinca esc ye basarak menuden cikmak istedim ama cikamadim. Birkac kez deneyince yine olmadigini gordum ve bilgisayarin kapatma tusuna uzun basarak resetlemek istedim...Pc kapandi fakat tekrar actim bu sefer bilgisayarin yanlarinda olan isiklar falan yandi fakat ekran hala kapaliydi... Tekrar kapatip actim fakat bilgisayar calisiyor olmasina ragmen ekran kapaliymis gibi hicbir tepki vermiyordu...Lutfen yardimci olur musunuz

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Flash Disk Ntfs formatında olduğundan görmemiştir büyük ihtimal.Linux formatı değiştiriyor yeniden ntfs'ye çevirirsen sorun olmaz sanıyorum.Birdefasında da benim başıma gelmişti Backtrack'ta..

bluehills

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flash diskin hangi formatta olmasi lazim ve nasil yapmaliyim biraz daha aciklayabilir misin?

bluehills

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam biraz daha aciklar misiniz, lutfen?