Linux Mikrofon Sorunu

Emre96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Merhabalar Linux Mint Cinnamon'da Zoom derslerinde mikrofonum benim sesimi almıyor. Masaüstü seslerini alıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? @Ram_kafasi

Son düzenleme:

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,517
Bilgisayarinin ozelliklerini yaz kanki. Ozellikle de ana kart ve mikrofon gorevi goren aletin adini yaz.

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
581
Mikrofon ve hoparlöre sağ tıklayıp "Default as in system" gibi bir seçenek olacak ikisinde de onu seçerseniz düzelir.

Emre96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Bilgisayarinin ozelliklerini yaz kanki. Ozellikle de ana kart ve mikrofon gorevi goren aletin adini yaz.
B450M S2H anakartım
Mikrofon olarak kulaklığımı kullanıyorum. Markası Getorix.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,517
B450M S2H anakartım
Mikrofon olarak kulaklığımı kullanıyorum. Markası Getorix.
Bende onceden, mikrofonlu kulaklik kullaniyordum. Ayni anakart ile ama calisiyordu direkt. Kulakligin mikrofon bolumunu tanimiyor. Masaustu veya ekrandaki sesleri kullaklik ve mikrofon olmasa bile aktarabilirsin.

ssscute

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar Linux Mint Cinnamon'da Zoom derslerinde mikrofonum benim sesimi almıyor. Masaüstü seslerini alıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? @Ram_kafasi
hangi masaüstünü kulanıyosan hepsinde olması gerekiyor sağ alta mickrofon simgesi var üstünde çizgivarsa bas çizgi gitçektir ve kulana bilrisin karşı tarafa sesin gidicektir böylece