Bu konuyu okuyanlar

blacktrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar ben bir değişiklik yapıp linuxa geçmeye karar verdim. uefi Windows yanına linux kurmak istiyorum. Kullanmak istedigim boot loaderde clover boot loader. Linux mint kurulumu yaptıkdan sonra boot disk utility programı ile yazdığım clover booth loaderli flash bellek ile istediğim işletim sistemini açabiliyorum fakat flash belleksiz bu işlemi yapmak istiyorum. Mac kurmadan Windows'dan yada linuxdan sabit diskime clover booth loader kurabilirmiyim. Birde windows boot loaderi silmem gerekecekmi.

Bu arada galiba aradığım olay bu linkteki :

Manually install Clover in Windows - Tutorials (The Genius Bar)

Fakat ingilizcem rezil olduğu için hiç bişey anlamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

blacktrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tek tek çevirerek konudakileri yaptım. Fakat Easy uefi her tıkladığım butondan sonra bir hata veriyor fakat işlemi gerçekleştiriyordu. Çok ümitliydim açıkcası fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda gine direk windows boot loaderden boot etti.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Tek tek çevirerek konudakileri yaptım. Fakat Easy uefi her tıkladığım butondan sonra bir hata veriyor fakat işlemi gerçekleştiriyordu. Çok ümitliydim açıkcası fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda gine direk windows boot loaderden boot etti.
Bios'tan UEFI seçeneğini kapattınız mı?

blacktrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Neden kapatmam gereksinki. Clover boot loaderde uefi bir boot loader.

Bilgim yanlışsa söylüyebilirsin. Bu konularda cahilim

blacktrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki Şuan deniyorum. 2 dk içinde bilgisayar açılınca cevap yazarım.

blacktrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
UEFI kapattığımda bilgisayar açılamadı. Tekrardan uefi'yi açıp bilgisayarı açabildim. Attığınız yazıyı okudum. Yazıdaki adam benim sorunumu aşmış. Kendisi Cloveri kurmayı başarmış sadece özelleştirmek istiyor. Ginede yardımın için teşekkür ederim.