Linux Cafe

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

ConfickerBelasi

Guru
Yasaklı
Bende lenovo kullanıyorum kullanım kolaylığı olması açısından fonksiyon tuşlarını fn ile birlikte kullanılacak şekilde ayarlamışlar. Direk bastığınızda parlaklık / ses kontolü / uku modu vs gibi işlevleri yerine getiriyor.
Biostan bunu değiştirebiliyorsunuz.
bir ara bakayım 10 tarih olucak...

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Nasıl bir pc var anlamadım. Linux mint usb den çalşıyor kuruluyor ama Elementary os ne usb den açıyor ne kuruluyor.

darkstar

Profesör
Hatamız bu.

Ayrıca bir düzenleme daha çekelim işin komik kısmı şu Eo 5.0 usb den çalışıyor kuruluyor 5.1 çalışmıyor kurulmuyor. Bende 5.0 kurup üzerine güncelleme ile 5.1 çekiyorum mecbur.
Tipik ACPI hatalarından.

Üstad bildiğiniz gibi bu tarz hatalar nedeni ile ana dağıtımları tercih etmek daha mantıklı.
Elementary OS'u geliştirmek için 10 kişi çalışıyorsa Redhat ve Debianda 100 kişi çalışır.

Bu kuralı bozan tek dağıtım Slackwaredir, Patrick tek tabanca 20 yıldır dünyanın en stabil dağıtımlarından birini çıkartıyor, adama hayran olmamak elde değil...

Son düzenleme:

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Sonuçta alt taban Ubuntu sıkıntı çıkarmaması lazım ama çıkarıyor. Zaten yüklü değil eos

rise

Windows, Linux, ...
Yönetici
Moderatör
Elementary için birkaç kurulum denemesi dışında uzun süreli kullanmadım. Nedense bana soğuk geldi, Linux dağıtımı içinde bir çok şeyler kısıtlanmış, özgürlüklerin karşısına duvar örülmüş izlenimi oluştu.

Son mesajlar