Linux bazlı işletim sistemler

Bu konuyu okuyanlar

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Linux bazlı işletim sistemleri ram ve işlemciyi az tüketiyor diye biliuorum ama daha önce windows dısında bir işletim sistemi kullanmadım elimde eski bir laptop var bu laptop ile photoshop ve video kurgu programları calistirmayi dusunuyorum ve işletim sistemi linux bazlı olması kaidesi ile bazü ugradeler yapıp kullanıcam makina zorlanır mı ve gereksiz mi olur çünkü yanımda taşıyabileceğim birşey olmalı

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Linux bazlı işletim sistemleri ram ve işlemciyi az tüketiyor diye biliuorum ama daha önce windows dısında bir işletim sistemi kullanmadım elimde eski bir laptop var bu laptop ile photoshop ve video kurgu programları calistirmayi dusunuyorum ve işletim sistemi linux bazlı olması kaidesi ile bazü ugradeler yapıp kullanıcam makina zorlanır mı ve gereksiz mi olur çünkü yanımda taşıyabileceğim birşey olmalı
Linux windows a benzer çoğu dağıtımları.Benzer istiyorsaniz linux mint istemiyorsanız Ubuntu kurun ama os x en iyisi

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Evet ama os x daha uyumlu ve iyi tercih olur.

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Evet ama os x daha uyumlu ve iyi tercih olur.
Genelde ücretiz olan kurgu programlarını indiricem çoğunun linux desteği var linux benzeri ve ya linux daģıtımlarıolarak önereceklerinizin listesini verebilirmisiniz kisisel kullanma uygun olmalı bana bir liste verirmisiniz ve güncelleme alan bir işletim sistemi olmalı

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Linux Mint
Ubuntu
Lubuntu
Kubuntu
Xubuntu
PearOS
ParrotOS
PeppermintOS