Linkin Park'ın solisti Chester Bennington intihar etti

Bu konuyu okuyanlar

TBM

Dekan
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
6,571
Reaksiyon puanı
347
Puanları
83
linkin-parkin-solisti-chester-bennington-intihar-etti,vPlon2A3K0mVUDnWCUUC1w.jpg


Ünlü müzik grubu Linkin Park'ın solisti, Los Angeles'taki evindeki kendini asarak intihar etti.


Linkin Park'ın solisti Chester Bennington Los Angeles'taki evinde kendini asarak intihar etti.

Bennington'ın bugüne kadar yaptığı iki evlilikten altı çocuğu bulunuyor. 41 yaşındaki Bennington, yıllarca uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle tedavisi görmüştü.

YAKIN ARKADAŞI CORNELL'İN DOĞUM GÜNÜNDE İNTİHAR ETTİ

Bennington, yaşamına son veren Soundgarden'ın eski solisti Chris Cornell'in doğum günü olan 20 Teke-Yedinci ay'da(Temmuz'da) intihar etti. Bennington, olaydan sonra açık bir mektup yayınlamıştı.

cornellbennington,6w1Mj1aQ70alvqkH8Reb6Q.jpg
Bennington ve Cornell, pek çok kez birlikte sahneye çıktı.

2009 yılında İstanbul’da da konser veren Grammy ödüllü ABD’li rock grubu Linkin Park Rock'n Coke Festivali'nin kapanışında Türk bayrağı açmıştı.

linkin-park,RF0XkJRhG0C4aJUQjIPx8Q.jpgCHESTER BENNİNGTON KİMDİR?

Chester Bennington 20 Mart 1976 tarihinde ABD'nin Phoenix şehrinde dünyaya geldi. Çocukluktan beri müzik yapmaya ilgi duyan Bennington, bir süre boyunca eroin ve diğer uyuşturularla mücadele etti. Bir süre boyunca hızlı yiyecek(fast food) dükkanında çalışan Chester Bennington, gençlik yıllarında evinin çevresinde şarkı söyledi.

1993'te ilk müzik topluluğu(grubu) olan Grey Daze'i kurdu. Phoenix şehrinde oldukça ünlü olan bu müzik topluluğu onun tanınmasını sağladı ancak müzik topluluğu olarak hiç albüm anlaşması yapmadılar.

Chester Bennington, kendi şarkı sözü yazarken diğer grup üyelerinin bundan kendilerine pay çıkarmasından da endişe duydu.

Bir süre sonra gelen teklifler üzerinde Kaliforniya'ya taşındı ve burada Linkin Park topluluğuna katılarak bu toplulukta söyleyen(vokalist) olarak müzik kariyerine başladı.

Linkin Park'ın solisti Chester Bennington intihar etti

Ekleme: Toprağın bol olsun :sob: Yakın dostu Cornell'in doğum gününde astı kendini.
 
Son düzenleme:
Üst