LineageOS aylık gelen güncellemeler nasıl yüklenir? (en kolay yöntem)

Bu konuyu okuyanlar

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Eğer resmi bir LineageOS kullanıyorsanız muhtemelen aylık gelen güncellemeleri farketmişsinizdir. Size en kolay yöntem ile nasıl yapıcağınızı anlatıcağım ama ilk önce;
TWRP silinecek ve yerini lineage kurtarma alıcaktır.

Yapıcağınız bütün işlemler sizin sorumluluğunuzdadır.

LinageOS resmi yapı olmalı.

LinageOS 17,1 için geçerlidir.

TWRP sürümü 3.0 üzeri olsun.

LinageOS 17,1 için lineage kurtarıcı LineageOS Downloads
IMG_20201106_192341.png

Yapılışı:
TWRP den bu indirdiğimiz kurtarma dosyasını kuralım "Recoverey" i işaretleyin.

Bitti.

Artık güncellemeleri telefonunuza kurabilirsiniz.
IMG-20200917-WA0005.jpeg

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
O telefon ne?
Kısa ve öz anlatım en sevdiğim.

Reaksiyon puanı
7,999
İnsan yerine koyup öneri yapıyoruz ergen tavırlar sergiliyorsunuz. Burası çocuk parkı değil eleştirileri ciddiye almıyorsan açma konu.

Reaksiyon puanı
5,172
İnsan yerine koyup öneri yapıyoruz ergen tavırlar sergiliyorsunuz. Burası çocuk parkı değil eleştirileri ciddiye almıyorsan açma konu.

Hatırlatmak isterim konu "aylık gelen güncellemeler nasıl yüklenir?" konusu. Sıfırdan kurulum nasıl yapılır konusu değil.

Başka bir deyişle Daha önce kurduğum, twrp ile flash yaptığım ve bu vesile ile twrp menüsünü iyicene öğrendiğim lineage romu şimdi nasıl güncellerim konusu...

Konu hitap ettiği kitle bakımınca gayet yeterli ve özet. Konu yazarını azminden dolayı tebrik ediyorum.

Reaksiyon puanı
7,999
Hatırlatmak isterim konu "aylık gelen güncellemeler nasıl yüklenir?" konusu. Sıfırdan kurulum nasıl yapılır konusu değil.

Başka bir deyişle Daha önce kurduğum, twrp ile flash yaptığım ve bu vesile ile twrp menüsünü iyicene öğrendiğim lineage romu şimdi nasıl güncellerim konusu...

Konu hitap ettiği kitle bakımınca gayet yeterli ve özet. Konu yazarını azminden dolayı tebrik ediyorum.
O verdiği dosyayı kurunca otomatik hepsini mi kuruyor? 0 bilgi ile anlatmış nesini tebrik ediyorsunuz?

Güncelleme zipini indirip TWRP üzerinden system data cache dalvik sıfırlayıp zipi flashlarsa zaten veri silinmeden güncelleme yapılıyor. Daha şovuna gerek yok.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
O verdiği dosyayı kurunca otomatik hepsini mi kuruyor? 0 bilgi ile anlatmış nesini tebrik ediyorsunuz?

Güncelleme zipini indirip TWRP üzerinden system data cache dalvik sıfırlayıp zipi flashlarsa zaten veri silinmeden güncelleme yapılıyor. Daha şovuna gerek yok.
Konularıma bakmak zorunda değilsin, ben insanlara yardım etmeye çalıştım sen tantana çıkarıyorsun

Reaksiyon puanı
7,999
Konularıma bakmak zorunda değilsin, ben insanlara yardım etmeye çalıştım sen tantana çıkarıyorsun
Bende sana daha detaylı anlatsan iyi olurdu diyorum beni ergen ergen tersliyorsun. Seni insan yerine koyup öneri veriyorsak adabınla cevap vereceksin bu toplum tarafından kabul gören bir ahlaktır.

Reaksiyon puanı
5,172

Yok sistemin yarısını güncelleyip yarısını güncellemiyor(!) Tabikide tamamını güncelliyor.

Konu güncelleme rehberi. Adımları takip edince rom güncellenmiş oluyor. Mesele bu kadar basit ve anlatım yeterli.

Eğer rom konularında bilgin varsa sıfırdan rom kurma rehberini sen hazırla. Eğer yoksa bırakta anlayanlar rahatça paylaşım yapsın.

Reaksiyon puanı
7,999
Yok sistemin yarısını güncelleyip yarısını güncellemiyor(!) Tabikide tamamını güncelliyor.

Konu güncelleme rehberi. Adımları takip edince rom güncellenmiş oluyor. Mesele bu kadar basit ve anlatım yeterli.

Eğer rom konularında bilgin varsa sıfırdan rom kurma rehberini sen hazırla. Eğer yoksa bırakta anlayanlar rahatça paylaşım yapsın.
Konu sahibinin hiçbir şey anlamadığını sende biliyorsun boşuna uzatma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

.
Daha anlamaktan acizsin.
Tüm güncellemeleri otomatik kuruyor mu OTA üzerinden diyoruz.

Reaksiyon puanı
5,172
Konu sahibinin hiçbir şey anlamadığını sende biliyorsun boşuna uzatma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha anlamaktan acizsin.
Tüm güncellemeleri otomatik kuruyor mu OTA üzerinden diyoruz.
Bana anlamaktan acizsin diyorsun arkadaşa başka şeyler diyorsun ama problemi hiç kendinde aramıyorsun. Sorunun cevabını en sonda vereceğim ancak bikaç lafı hakkediyorsun.

Daha iyisini yapabiliyorsan yap. Yapamıyorsan yapabilenlere teşekkür et sorunu sor git. Kimse buraya senin kriterlerine uygun rehber hazırlamak zorunda değil bu bir.

İkincisi arkadaş şuan bu hali ile bile bu konuda neredeyse tüm aktif forum üyelerden daha bilgili. Muhtemelen 14 15 yaşlarında. Eğitim hayatını tamamlamasına nerden baksan daha 10yılı var. Şu anda bu noktada olan biri 10 yıl sonra çok daha farklı noktalarda olacak buna inancım tam. Yaşıtları gibi gta5 kaldırır mı derdinde değil. O bişeyler öğreniyor ve öğrendiği her şeyi SİZLERLE paylaşıyor.

Siz ne işle uğraşıyorsunuz sayın sıradan bey? Yoksa sadece zaman faktörü ile yükselmiş bi işe yaramayan profesörlerden misiniz?

Yada kendini büyükmüş gibi gösteren bir öğrenci mi? Hiç biri değilse en büyük hayali memur olmak olan bir ünili mi?

Bu ülkese ne kadar başarılı olursan ol gelecek hayali olan ve bu hayali için farklı bir çabası olan %0001 in içinde değilsen iiz bu ülkeye katacak hiçbir şeyiniz yok. Bu arkadaş rom yapacağım diyor ve bunun için bir çabaya giriyor. Hem gelecek için bir plana hemde bunun için bir çabaya sahip. Ben kendisine sonuna kadar inanıyorum. Bu yüzden kendisini sonuna kadar destekleyeceğim. Ve sizin gibilerin onun azmini kırmasına izin vermeyeceğim.

Sorunuzun cevabına gelince konu, rom güncelleme konusu. Güncellemenin kattığı özellikler konusu değil. Yapılacak güncelleme ne gibi özellikler katıyor bu özellikler arasımda ota desteği var mı? Bunu xda forum üzerinden kuracağın romun sayfasından öğrenebilirsin.

Reaksiyon puanı
7,999
Siz ne işle uğraşıyorsunuz sayın sıradan bey? Yoksa sadece zaman faktörü ile yükselmiş bi işe yaramayan profesörlerden misiniz?

Yada kendini büyükmüş gibi gösteren bir öğrenci mi? Hiç biri değilse en büyük hayali memur olmak olan bir ünili mi?

Sorunuzun cevabına gelince konu, rom güncelleme konusu. Güncellemenin kattığı özellikler konusu değil. Yapılacak güncelleme ne gibi özellikler katıyor bu özellikler arasımda ota desteği var mı? Bunu xda forum üzerinden kuracağın romun sayfasından öğrenebilirsin.
1- Üniversite öğrencisiyim, donanım ve telefon konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Profesör/Dekan gibi şeyler benim için önemli değil yardım etmem/almam kâfi.

2- Profilimde yaşım bulunmakta. Mezun olduktan sonra yapacağım işin en iyisini yapmaya çalışacağım.

3- Rom güncelleme konusunu bende biliyorum onu anlatmaya çalışmış. Fakat diyorum ki, biraz daha detaylı anlatsan olmaz mıydı? Arkadaş ergence cevap verdi ben orada sinirlendim. Nazik bir şekilde ben bu şekilde anlatmayı uygun gördüm, veya öneriniz için teşekkürler dese yeterliydi.

Arkadaşın şevkini kırmak ile alakası bile yok konuyu farklı yere çekmeyin. Konu eksik dedik diye bi forumun haini ilan etmediğiniz kaldı.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
1- Üniversite öğrencisiyim, donanım ve telefon konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Profesör/Dekan gibi şeyler benim için önemli değil yardım etmem/almam kâfi.

2- Profilimde yaşım bulunmakta. Mezun olduktan sonra özel sektörde yapacağım işin en iyisini yapmaya çalışacağım.

3- Rom güncelleme konusunu bende biliyorum onu anlatmaya çalışmış. Fakat diyorum ki, biraz daha detaylı anlatsan olmaz mıydı? Arkadaş ergence cevap verdi ben orada sinirlendim. Nazik bir şekilde ben bu şekilde anlatmayı uygun gördüm, veya öneriniz için teşekkürler dese yeterliydi.

Arkadaşın şevkini kırmak ile alakası bile yok konuyu farklı yere çekmeyin. Konu eksik dedik diye bi forumun haini ilan etmediğiniz kaldı.

1) Forum umrumda değil kastım üniversite'dekiler.

2)Arkadaş senden daha vizyonlu

3)Üslubunu korursan her şeye ramen konu sahibi yardımcı olacaktır. Yazdığın mesajları tekrar okumanı öneririm.

Reaksiyon puanı
7,999
1) Forum umrumda değil kastım üniversite'dekiler.

2)Arkadaş senden daha vizyonlu

3)Üslubunu korursan her şeye ramen konu sahibi yardımcı olacaktır. Yazdığın mesajları tekrar okumanı öneririm.
Tamam konu kapansın. Daha benim düşüncelerimi bilmiyorsun, hatta onu geçtim forumda ilk kez sizinle konuştuk daha birbirimizi tanımıyoruz ama vizyonsuz diyorsun. Daha fazla tartışmaya girmek istemiyorum. Ben gayette normal yazmışım bu arada.

Konu sahibi arkadaşa hayatında başarılar dilerim. Fakat tavsiyem tartışmaya kendisi katılması daha iyi olur. 3 kişi ile tartışmak vakit kaybı oluyor.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Lütfen kavga etmeyelim. Konuya dönücek olursak, yükleme sırasında sorun çıkarsa sistemi yeniden boyutlandırmayı deneyin, kullanmadığınız dosyaları temizleyin, bu benim işime yaramıştı

Reaksiyon puanı
7,999
Lütfen kavga etmeyelim. Konuya dönücek olursak, yükleme sırasında sorun çıkarsa sistemi yeniden boyutlandırmayı deneyin, kullanmadığınız dosyaları temizleyin, bu benim işime yaramıştı
Kavgayı siz başlattınız? Avukatınız mı bilmiyorum birisini çağırdınız ve arkadaş ortamı farklı duyarlar kasarak hararetlendirdi.

Reaksiyon puanı
5,172
Tamam konu kapansın. Daha benim düşüncelerimi bilmiyorsun, hatta onu geçtim forumda ilk kez sizinle konuştuk daha birbirimizi tanımıyoruz ama vizyonsuz diyorsun. Daha fazla tartışmaya girmek istemiyorum. Ben gayette normal yazmışım bu arada.

Konu sahibi arkadaşa hayatında başarılar dilerim. Fakat tavsiyem tartışmaya kendisi katılması daha iyi olur. 3 kişi ile tartışmak vakit kaybı oluyor.
Bu bu konuya son mesaj.

Normal yazdıysan normalini gözden geçirmeni öneirrim. Bu normal sana daha çok sıkıntı yaşatır.

Benim senin vizyonuna lafım yok. Sadece arkadaşın gidişatını Türkiye ortalamasından çok çok daha ötesinde görüyorum. Hem 14 yaşında hem hayal kuruyor hem hayali için çabalıyor hemde öğrendiğini insanlarla paylaşıyor. Eminim 14 yaşındayken sende konu sahibi kadar çabalamışındır. Ondan şuan bi özel şirkette çalışmayı planlıyorsundur.

Reaksiyon puanı
7,999
Eminim 14 yaşındayken sende konu sahibi kadar çabalamışındır. Ondan şuan bi özel şirkette çalışmayı planlıyorsundur.
14 yaşındayken evet çabalıyordum. Özel şirketten anladığınız pozisyonu anlamış değilim. Sanırım özel şirketleri TV'de gördüğünüz gibi bir şey zannediyorsunuz. Son mesajım diyip laf sokup gitmenizden anlıyorum ki benim mesajlarımdaki üsluba karışmanız hiç hoş değil.