Limitsiz internetlerde bir tavan sınırı var mıdır aşırı kullanım gibi

Bu konuyu okuyanlar

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selam Türktelekomun Limitsiz olarak sunduğu paketlerin bir tavan limiti var mı örneğin; superonline'ın 5 terabayt sınırı var eğer 5 Terebayt sınırını aştığınızda kurumsal kullanımdan ceza kesiliyormuş bunun benzeri bir durum türktelekomda mevcut mu ? yardımcı olursanız sevinirim :)

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Yok limitsiz internette ceza vs. kesilemez. Sadece adil kullanım kotası diye saçma sapan bir şey var. Belli bir limiti geçince hızın düşüyor ama o kadar. Herhangi bir ceza vs. kesilme gibi bir durum yok.

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok limitsiz internette ceza vs. kesilemez. Sadece adil kullanım kotası diye saçma sapan bir şey var. Belli bir limiti geçince hızın düşüyor ama o kadar. Herhangi bir ceza vs. kesilme gibi bir durum yok.
Anladım teşekkür ederim sağol :)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
5 Terebayt mı? O kadar kullanan varmı ki ya?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Ama bu yorumu superonline ve Turksat gibi tarifeli bazı internet şekilleri için söylemiyorum. Türk telekom limitsiz için söylüyorum.

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
5 Terebayt mı? O kadar kullanan varmı ki ya?
İçerik üreticileri ve/veya büyük dosya transferleri yapılan yerler var bireysel internet üzerinden bu yüzden sormuştum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama bu yorumu superonline ve Turksat gibi tarifeli bazı internet şekilleri için söylemiyorum. Türk telekom limitsiz için söylüyorum.
evet bazı özel firmalar bu kısıtlamaya gidebiliyor cevabın için teşekkür ederim

Kral69

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Ya bizim eski bir internet var 450 gb gecince baya bir hizi düşüyor 2017 de alindi herhalde

xmanxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya bizim eski bir internet var 450 gb gecince baya bir hizi düşüyor 2017 de alindi herhalde
belki modemden kaynaklı olabilir çünkü türkiyede akk kalktı bir hız yavaşlatma yapılmıyor

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Selam Türktelekomun Limitsiz olarak sunduğu paketlerin bir tavan limiti var mı örneğin; superonline'ın 5 terabayt sınırı var eğer 5 Terebayt sınırını aştığınızda kurumsal kullanımdan ceza kesiliyormuş bunun benzeri bir durum türktelekomda mevcut mu ? yardımcı olursanız sevinirim :)
Limit falan yok full kullanırsın ama fazla kullanım sezerler ise arıyıp soruyolar bukadar irternet nereye gidiyo diye

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
türk telekomda da öyle bir sınır olabilir müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmeniz lazım. akk yok artık yani kota vs yok doğrudur ancak sizin de dediğiniz gibi, bireysel kullanım sınırları var çoğu kişinin bilmediği. eğer o sınırı aşarsanız bir takım sorunlar olabilir.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Evet var. Şöyle ki buna makul kullanım deniyor fakat örneğin 5 Terabaytsa 5 olduğu an erişiminiz kesilmiyor. Sözleşmede yazan limiti (5 Terabayt gibi değerler olur genelde) aşmanız halinde firmanın hizmet sözleşmesini direkt iptal etme hakkı doğuyor. İmzaladığınız sözleşmeden veya müşteri hizmetlerinden limit bilgisini alabilirsiniz.

Son düzenleme:

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
1,5 tb net yiyorsunuz gerçekten çok iyi skor
1608658815310.png

Reaksiyon puanı
1,338
Bizimki 4 CİHAZ 750 gb veri harcamış 41 günde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben sadece pc ile 60 gb veri indirmişim

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
1 Terebayt 4 kişilik ve 2 aktif bilgisayarın olduğu evlerde kolay harcanabiliyor. Hele bir de oyun indirme falan girince işin içine aylık kullanımım 2TB'ı buluyor