"Ligovi Power Big" Taşınabilir şarj cihazı!

ligovi

Öğrenci
5 Şubat 2014
3
0
0
powerbig.jpg


Ligovi : Tescilli bir markadır. TPE ( Türk Patent Enstitüsü ) tarafından tescil edilmiştir.


Ligovi : TAP Derneği resmi üyesidir ( tap.org.tr -TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ ve İTHALATÇILARI DERNEĞİ )


Ligovi : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaylı firmadır. Ürünlerimiz TAREKS sistemine kayıtlıdır.


pictures_4_6.jpg
Ligovi POWER BİG ÖZELLİKLERİ ?:


– Lityum polimer batarya kullanılmaktadır.
– Boyut: 96mm x 71mm x 22 mm
– Ağırlık:195 gram
– 10.000 MAH (Mili amper ) kapasiteye sahiptir.
– 1 akıllı telefonu, cihazın batarya kapasitesine bağlı olarak en az 3 defa şarj edebilecek kapasitededir.
– Ürünle beraber 1 adet Micro USB kablo ve 1 Adet Lightning USB Kablo hediye olarak verilmektedir. Micro USB kablo ile Ligovi Power Big’i ve Micro USB Girişi olan cihazları şarj edebilirsiniz. Lightning USB Kablo ile iPhone 5 ve iPad’inizi şarj edebilirsiniz.
– 2 adet USB çıkışı vardır. 2 farklı telefonu aynı anda şarj edebilirsiniz. USB çıkışları 1A ve 2.1Agücündedir.
– Ligovi Power Big üzerinde 4 adet LED gösterge ışığı bulunur. Bu gösterge ışıkları, cihazın doluluk oranını gösterir.
– Aldığınız andan itibaren kullanmaya hazırdır
– Telefonunuzu şarj ettikten sonra, USB kablosunu Ligovi POWER BİG çekmeniz yeterlidir. Otomatik kapanır.

Ligovi POWER BİG HANGİ CİHAZLAR İLE UYUMLUDUR?:


Ligovi POWER BİG bütün akıllı telefon ve cihazlar ile uyumludur. Telefon veya cihazınızı şarj ederken, kendi telefon veya cihazınızın orijinal şarj kablosunu kullanabilir veya kutu içinden çıkan micro USB kablo ile lightning USB kabloyu kullanabilirsiniz.

Ligovi POWER BİG İLE CİHAZIMI NASIL ŞARJ EDERİM?:


Ligovi POWER BİG aldığınız anda kullanıma hazırdır. Cihazlarınızın kendi orijinal kablosuyla veya kutu içinden çıkan USB kablolar ile şarj edebilirsiniz. Ligovi POWER BİG cihazında 2 adet USB çıkışı vardır. ( Out 1A- Out 2.1A ). İstediğiniz USB çıkışı ile şarj edebilirsiniz.Telefonunuz yüksek kapasiteli bataryaya sahip (iPhone, iPad vb.) ise Out 2.1A çıkışı ile şarj ediniz.

Ligovi POWER BİG İLE KAÇ KEZ ŞARJ EDİLİR ?:


Ligovi POWER BİG 10.000 MAH Full kapasite taşınabilir şarj cihazıdır. Piyasada satılan ucuz ve gerçek kapasiteyi yansıtmayan şarj cihazlarından farklıdır.
Örnekler ile açıklamak gerekirse ;
iPhone 5 cihazında 1580 mAh’lik batarya kapasitesi bulunmaktadır. Ligovi POWER BİG ile iPhone 5 cihazınızı 6 kez çok rahat şarj edebilirsiniz.
Bataryalar kimyasal maddelerden oluşur. Bu kimyasalar maddelerin etkileri değişken olabilmektedir. Şarj süreleri ve şarj değerleri kullandığınız telefona göre değişkenlik gösterebilir. Telefonunuz çok eski ise ( 1 yıl ve üzeri ) bataryası yıpranmıştır. Bu da şarj süresini etkileyebilmektedir. Burada yazan değerler değişkenlik gösterebilir. Bilgilendirme amaçlı Ortalama değerler verilmiştir.
Bütün bataryalarda olduğu gibi Ligovi POWER BİG cihazında da belirtilen değerlerde %15-20 sapma olabilir.
Tablet – iPad gibi çok yüksek kapasiteli cihazları da Ligovi POWER BİG ile şarj edebilirsiniz. Bu tür cihazların bataryaları yüksektir. Bu yüzden şarj süresi oldukça uzun olabilir.
Tablet – iPad gibi yüksek kapasiteleri cihazları şarj ederken bu uyarıları dikkate alınız ve mutlaka 2.1A Usb girişinden şarj ediniz.


LÜTFEN DİKKAT : Ligovi POWER BİG ile telefonunuzu şarj ederken , telefonu kullanmayınız. Aksi halde şarj süresi uzar. hem telefonu kullanıp, hem şarj ederseniz şarj süresi uzar ve dolum performansı düşer. Telefon şarjda iken kullanmanız, telefona hiç bir zarar vermez. Sadece şarj süresini uzatır. Bunun haricinde hiç bir etkisi yoktur.


Ligovi POWER BİG KAÇ SAATTE ŞARJ EDER ?:


Ligovi POWER BİG ile telefonunuzu ortalama 2 saatte Full Şarj edebilirsiniz. Kullandığınız telefonunun batarya kapasitesine bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir.
Örneğin çok yüksek batarya kapasiteli bir telefonu şarj edecekseniz, şarj süresi değişkenlik gösterir. Ortalama 2 saatte full şarj edebilirsiniz.
Telefon şarjdayken telefonu kullanmayınız. Aksi halde şarj süresi uzar. Bu uyarıyı dikkate alınız.
Ligovi POWER BİG cihazını, bilgisayar veya laptopa bağlayarak veya USB adaptörü ile ortalama 8-10 saatte Full şarj edip doldurabilirsiniz.
10.000 MAHyüksek kapasiteli bir cihaz olduğu için, şarj dolum süresi diğer bataryaara göre daha uzun sürebilir. Bu çok normaldir.
4 Led ışığı yanana kadar şarjda bekletiniz ve tam dolu olmasını sağlayınız. 4 LED ışığının tamamı yanınca şarj kablosunu çıkartınız.

Ligovi POWER BİG DOLULUK ORANINI NASIL ANLARIM?:
Cihaz üzerinde 4 adet LED ışıklı gösterge vardır. Cihaz üzerindeki ON tuşuna ( AÇMA tuşu ) 1 kez bastığınızda led ışıklar yanar ve size cihazın şarj durumunu gösterir. Her düğmeye bastığınızda 5 saniye süresince led ışıklar yanar ve otomatik olarak kapanır.Eğer gösterge en düşük led ışığında ise, Ligovi POWER BİG cihazınızı hemen şarja takın. Tüm LED ışıklarının tamamı yanmaya başlayınca, Ligovi POWER BİG %100 dolmuş demektir.

Ligovi POWER BİG KULLANIM ÖNERİLERİ::


– Ligovi POWER BİG şarj aleti ile telefonu şarj ederken, telefonu kullanmayınız. Aksi halde çok yavaş şarj eder. Tavsiyemiz şarj edilirken, kullanım yapmayınız.
– Ligovi POWER BİG cihazını şarj ederken mutlaka tam dolmasını bekleyin. 4 LED ışığının da yanmasını bekleyin. Yarım şarj yapmayın. performansı düşürür.
– Kabloları takıp çıkarırken çok hassas davranın. Kopma, zedelenme gibi hasarlar oluşmasın.
– Su, sıvı, aşırı sıcak veya aşırı soğuk temaslarından kaçınınız.
– Darbelerden, sert zeminlerden uzak tutunuz.
– Bilgisayarveya Laptop yada USB adaptör ile şarj ederken, %100 full dolunca, usb fişini çekiniz. Dolu halde şarjda bırakmayın.
– Telefonunuz %100 dolunca, mutlaka Ligovi POWER BİG cihazından çıkartınız.
 
Üst