Lice'de mayın patladı: 10 asker şehit

Bu konuyu okuyanlar

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Lice'de mayın patladı: 10 asker şehit

Diyarbakır Lice'de terör örgütü PKK militanlarının yola döşedikleri mayın patladı. Resmi olmayan bilgilere göre 10 asker şehit oldu. Acı haberin gelmesine sebep olan olayla ilgili ilk bilgiler:

29 Nisan 2009 10:33
Diyarbakır Lice'de terör örgütü PKK militanlarının yola döşedikleri mayın patladı.
Sabah saat 06.30 sularında yaşandığı belirtilen mayın patlamasında resmi olmayan ilk bilgilere göre 10 asker şehit oldu.
Daha çok askeri birliklerin kullandığı Abalı Köyü yolu üzerinde yol güvenliğini almak için gelen aracın geçişi sırasında mayının patladığı ifade ediliyor. Mayının uzaktan kumandalı olmadığı ve daha önce döşenmiş olduğu ve aracın basması sonucu patladığı ifade edildi.
Karakolların ihtiyaç sarf malzemelerinin taşınması konusunda diğer araçların güvenli geçişini sağlamak amacıyla bu aracın yola çıktığı öğrenildi. Yolun ana yol olmadığı ve pek kullanılmayan bir yol olduğu da gelen bilgiler arasında.. Askerlerin henüz araçtan inmemiş olması nedeniyle can kaybının bu kadar fazla olduğu belirtildi.
Konu ile ilgili resmi açıklama henüz yapılmadı.

Haber 7
http://www.haber7.com/haber/20090429/Licede-mayin-patladi-10-asker-sehit.php
2uq21rs.jpg

http://www.haber7.com/haber/20090429/Licede-mayin-patladi-10-asker-sehit.php

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ne söylenebilirki.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti .. 9 askerini Mayına şehit veriyor..Sonrasında ne oluyor ..tv de bi kaç siyasetçi askeri kanat yetkilisi çıkıyor ''ıı mee ık mık falan filan '' bukadar !

30 bin şehit Verdik!! kılınız kıpırdamadı, 9 tane daha verdik yine kıpırdamayacak .....

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Allah rahmet eylesin. Bunu yapanların Allah belasını versin.

Şehitler ölmez, vatan bölünmez...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
pkk denilen bir grup şerefsizi buldum mu? öldürmeyeceksin, yakalayıp getirip taksim meydanında sallandıracaksın ibret-i alem olsun diye..

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Özellikle Hakkari' de verdiğimiz 15 şehidimizden sonra, devletimizin terörü bitirmek yolunda attığı adımlar hainlerin dağılma sürecine girmesini netice verdi. Erkekçe çıkamadıkları Mehmed' in karşısına "kahpece", ihanetle çıkıyorlar..

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Diyarbakır Lice'de terör örgütü PKK militanlarının yola döşedikleri mayın patlaması sonucu şehit düşen 2'si uzman çavuş 9 askerin kimlikleri belirlendi. Şehitlerimizin kimlikleri ve memleketleri:

Edinilen bilgiye göre, Lice ilçesinin Abalı köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan 2'si uzman çavuş, 9 askerin kimlikleri şöyle:
Uzman Çavuş Salih Akyürek (Yozgat),
Onur Görmez (Aydın-Çine),
Emrah Polat (Kars-Sarıkamış),
Erdal Oral (Kars-Kağızman),
Zeynel Direkçi (Gaziantep),
İlhami Hardal (Kilis),
Murat Çavdar (Trabzon-Maçka),
Mehmet Ali Karaduman
Miktat Beder.

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bunları besleyen beslenmesine izin veren köpkler temizlenmedikce asla terörde bitmice lanet olsun abd ırak ingiletere ve yandaşları
ve bunlara göz yuman meclise giridiren girmelerine izin veren bu köpeklere oy verensoysuzlara binlercekez lanet olsun bunları konuşturanlar bunca akan kanın hesabını elbetteki vericekler

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
pkk denilen bir grup şerefsizi buldum mu? öldürmeyeceksin, yakalayıp getirip taksim meydanında sallandıracaksın ibret-i alem olsun diye..

Önce lider olarak gördükleri, şerefsizi sallandıracak Taksim'de. TV'de canlı yayınlanacak hatta.

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ezgi koydum, âhlarla, figanlarla Türk şi'rine,

Öz dilimle haykırdım, "Ey milletim, uyan!" diye;

Viran yurdun dolaştım, bir şehrinden bir şehrine;

Saç ve sakal ağarttım ben de, "Vatan, vatan!" diye

(Mehmet Emin YURDAKUL

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Dün Türkiye'nin yüreğine kor gibi düşen ve 9 askerimizin şehit olduğu hain saldırının faillerini arama operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Abalı köyü yakınlarında 2'si uzman çavuş 7'si er 9 askerin şehit edilmesiyle ilgili terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ettikleri belirlenen 3 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2'si uzmançavuş 7'si er 9 askerin şehit olmasına yol açan patlamayla ilgili olarak teröristlere yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle 3 kişi yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişinin sorgusu sürüyor.

Bu arada, terör örgütü PKK'nın döşediği patlayıcının infilak ettirildiği olay bölgesindeki inceleme tamamlandı. İncelemede, patlamanın etkisiyle olay yerinde 40 metrekarelik alanda ve 2 metre derinliğinde çukur oluştuğu tespit edildi.

kullanİncelemelerde patlamada, amonyum nitratla desteklenmiş yaklaşık 100 kilogram A-4 patlayıcı kullanıldığının tahmin edildiği ve uzaktan kumanda ile patlama yapıldığına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesiyle Uzmançavuş Salih Akyürek, Uzmançavuş İlhami Hardal, erler Onur Görmez, Emrah Polat, Erdal Oral, Zeynel Direkçi, Murat Çavdar, Mehmet Ali Karaduman ve Miktat Beder şehit olmuştu.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Karanlık ve hain emellere alet olanların yaptıkları yardım-yataklık olarak ifade ediliyor.
Bu düpedüz ihanet ve yaşadığın ülkeye, yediğin ekmeğe nankörlüktür. :angry:
Hainler şunu unutmasın ki, devletimizin bu kadar ilgisine rağmen ihanete devam edenler er ya da geç ihanetlerinin bedellerini ödeyecekler :excl: