Soru Lgs'ye İki Yılım Kaldı Ve Şimdiden Endişelenmeye Başladım

Bu konuyu okuyanlar

dramaqueen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, bu ayın 18'inde karneler alınacak diye biliyorum ve ben de 6. sınıf olacağım. 6. sınıf ile ilgili şüphelerim var, nedense konular baya fazla ve yorucu olacak gibime geliyor. Yeni nesil kitaplar alıyorum, aynı şekilde bol bol paragraf çözüyorum ki LGS temelini yapmış olayım. 5. sınıfım gayet iyi geçti, online deneme sınavlarında çok iyi sonuçlar elde ettim, ilk dönemlerde 100'den aşağı not almadım ama yüz yüze sınav olduğumuz zaman kendimi çok stresli hissediyorum ve her şeyi batırıyorum. Belki şu anda LGS ile ilgili endişelenmeme gerek yoktur, 6. sınıfa odaklanmalıyım ama yine de sürekli bir endişe kemiriyor içimi. Sizce ne yapmalıyım?

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
8 e kadar kafaya hiç takma. Ama ders çalışma alışkanlığını edinmek için düzenli çalıl

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
''Sınavdan şu iki öğrenci tipi korkmaz:Sınava çok çalışmış olan,sınava hiç çalışmamış olan''
Siz bize göre epey şanslısınız. Biz Bu yeni sınav Modelinin 2.Tayfası idik.
Bu sınava giren İlk Tayfa büyük bozguna uğradı.Çoğu TEOG gibi olacağını bekliyordu.Lakin İşler beklenildiği gibi gitmedi.
Liselerin puanları çok ama çok düştü.
Sınava giren ilk tayfayı gören biz adım adım kaçınılmaz sonun bize geldiğini biliyorduk.Stres hat safhada...Gerilim 10/10,1...Hiç bilmediğimiz sorular...Teog gibi ezbere dayalı da değil hani...
Boşuna Stres ve endişe yapmana gerek yok.Her şey son senede bitiyor.
Sadece 8. sınıfa kadar Şuan da Üzerinde işlediğiniz İşlemleri hızlı ve hatasız yapmayı öğren.
Bol bol kitap oku.(Paragraf sorularında Kitap okumanın faydalarını görürsün.)

Reaksiyon puanı
7
aga lgsye rahat gir vallah ölüm kalım savaşına giriyor gibi bi hava var aile sanki lgs kötü not olursa öleceğiz havasında öğretmenler de aynı alt tarafı sınav

Son mesajlar