Soru Lgs'den çok korkuyorum

ΜΐЯЯo®

Profesör
Cezalı
Önerebileceğiniz bir kaynak kitabı var mı? ben şimdilik Tonguç, M+ kullanıyorum

Ben hız yayınları M+ ari akıllı defter(sosyal ve matematik) more&more 7 başarı var(sosyal bilgiler)

Tudem(fen) yeni nesil soruları olan işleyen zeka(tüm dersler) konu işleyen zeka üçlü kuvvet türkçe seti (Daha fazla var ama adlarını unuttum)

hadsizkek

Asistan
Merhaba abilerim ablalarım ben 7.sınıfa geçtim ve lgs hakkında düşünmeye başladım.Aslında bunu 6.sınıfta düşünmeye başlamıştım Coronavirüs çıkmasaydı planlarım vardı 2 yıl boyunca kaymeğin kurslarına gitmeyi çeşitli kitaplar çözmeyi hatta yaz tatilinde bile çalışmayı düşünüyordum.Ama maalesef Coronavirüs yüzünden planlarım alt üst oldu kurslar kapalı okul kursları desen okulda açık değil online derslere girmeye başlayınca biraz lgsye olan korkum yükseldi çünkü online olunca sınıf ortamı gibi olmuyor, sürekli dersden atıyor bazılarının mikrofonları açık garip garip sesler geliyor anlıyacağınız okul açılmayınca ben beceremiyorum gibi ama bazı derslerim iyi fen, türkçe, İngilizcem iyi ama 8.sınıfa geçtiğimde virüs geçmesse? diye düşünüyorum.... korkum baya büyük tavsiyeleriniz nelerdir?
Sana önerim maddi durumun yeterli ise konu anlatım ve testli kitap al kendine şimdilik. Günde yavaş yavaş 20-30 soru bile olsa çalış özellikle paragraf çalış. Bir disiplin oturt 8. Sınıfta ise bu soru sayını yükseltmen gerekiyor. Ben 2004 lüyüm ilk lgsye girdim. Güven bana korkulacak hiçbir şey yok. Korkup stres yaparak zaman geçirirsen boşa kendini yorarsın. 7. Sınıfta kendini kasmana gerek yok disiplinini oturt yeter 8 de üstüne koyar ve iyi bir yer kazanırsın İnşAllah.

_MusTy_

Profesör
Cezalı
Merhaba abilerim ablalarım ben 7.sınıfa geçtim ve lgs hakkında düşünmeye başladım.Aslında bunu 6.sınıfta düşünmeye başlamıştım Coronavirüs çıkmasaydı planlarım vardı 2 yıl boyunca kaymeğin kurslarına gitmeyi çeşitli kitaplar çözmeyi hatta yaz tatilinde bile çalışmayı düşünüyordum.Ama maalesef Coronavirüs yüzünden planlarım alt üst oldu kurslar kapalı okul kursları desen okulda açık değil online derslere girmeye başlayınca biraz lgsye olan korkum yükseldi çünkü online olunca sınıf ortamı gibi olmuyor, sürekli dersden atıyor bazılarının mikrofonları açık garip garip sesler geliyor anlıyacağınız okul açılmayınca ben beceremiyorum gibi ama bazı derslerim iyi fen, türkçe, İngilizcem iyi ama 8.sınıfa geçtiğimde virüs geçmesse? diye düşünüyorum.... korkum baya büyük tavsiyeleriniz nelerdir?
Çalışana zor yok bende bu sene girmiştim :) Başlarda 100 soru ile sonlara doğru günde 500 soru ile kapattım yüzde 1 e girdim

LGS'de 8. sınıf konuları oluyor. En çok yoğunlaşacağınız ve ders çalışacağınız sınıf 8. sınıf olacak.

Ben de 8. sınıfım ve şahsen özellikle de 7. sınıfı çok gereksiz buluyorum. Şimdi temel orada atılıyor falan demeyin, baktığınız zaman 7. sınıfta ekstra öğrenilen veya işlenmezse olmaz bir konu yok. 8. sınıfta tekrar işleniyor veya önceki sınıflarda işlenmiş oluyor.

Kısacası 7. sınıftan bu kadar korkmayın. Ben de 8. sınıfım ama çok da korkmuyorum, ve merak etmeyin gün boyunca başınızı kaldıramayacaksınız veya hocaların dediği gibi bilgisayar veya televizyon gibi aletlere 1 dakika bakmak inanılmaz gerilemenize yol açmayacak. Gereğinden biraz fazla çalışın yeterli. Günde her dersten 100 soru çözmenize gerek kalmayacak.

İsterseniz son aylarda günde 600-700 soru çözersiniz ama sürekli size günde tek yapmanız gereken şeyin ders çalışmak olduğunu söyleyen insanlardan, ben olsam sürekli ders çalışırım, kafamı kaldırmam diyen hocalardan, 5 dakikalık aralarda veya küçük boşluklarda bile "Test çözsenize" diyen insanlardan uzak durun.

Son düzenleme:

Szayel

Profesör
Korkuyorsun diye sınava çalışmayacak değilsin. Hayatını bir standarda sok. Bu yaşta bu dediğim zor olsa da her gün ders dinle, her gün tekrar dinle, aklından geçir, sıkıldığında 5 10 dakika mola ver.

Sınava girip başarılı olasıya kadar en fazla 1 yıl kendini herşeyden soyutla. Zaten pandemi var. 1 yıl senin hayatın için çok önemli. O 1 yıl sayesinde istediğin bir yere gidersin bunu unutma. Kazanacağını bilerek düzenli şekilde çalışmaya devam et. Düşünsene sadece 1 yılda bu şekilde istediğini elde edecek hayatını kurtaracaksın?

Forum morum çık git zaman öldürme.

xDalterx

Asistan
o da önemli tabii :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum sen yeni nesil matematik çözdün mü? ben yeni nesil matematik yapamıyorum o yüzden endişelerim biraz o yönde diğer derslerde sıkıntı yok ama
Zaten temel için kitabım yoktu. Bütün kitaplarım yeni nesildi. Yeni nesil soruları yapabilmek için gerçekten de çok bol soru çözmelisinki ki MANTIĞINI anlayabilesin. İlk başlarda hep soru ÇÖZÜMLERİNİ ezberlemiştim ben de sonra denemelerimizde daha farklı soru tipleri karşımıza çıkınca da doğal olarak afallamıştım ve mantıklarını anlamaya, ezberlemeye başlamıştım. Zaten mantığını ezberledikten sonra ilk iki cümlede hangi tip soru olduğunu, nasıl çözüleceğini anlıyorsun :)

vewn

Öğrenci
Zaten temel için kitabım yoktu. Bütün kitaplarım yeni nesildi. Yeni nesil soruları yapabilmek için gerçekten de çok bol soru çözmelisinki ki MANTIĞINI anlayabilesin. İlk başlarda hep soru ÇÖZÜMLERİNİ ezberlemiştim ben de sonra denemelerimizde daha farklı soru tipleri karşımıza çıkınca da doğal olarak afallamıştım ve mantıklarını anlamaya, ezberlemeye başlamıştım. Zaten mantığını ezberledikten sonra ilk iki cümlede hangi tip soru olduğunu, nasıl çözüleceğini anlıyorsun :)
bende zaten temel orta yeni nesil sorular olmak üzere kitap alacaktım

vewn

Öğrenci
Kitaplarım birkaç hafta önce geldi elbette takıldığım 10dk düşündüğüm sorular bile oluyor ama sonunda doğru yapıyorum (bazen yapamadıklarımda oluyor :D) benim kitabım full yeni nesil değil ama en fazla 6 yanlış ya da 4 yanlış çıkabiliyor bazı sorularda dikkatli bakmıyorum galiba :D ama bu yanlışları da kapatacağım (mantık ezberlemek kısmında biraz kafam takıldı hangi tip soru derken biraz daha açıklayabilir misiniz?)

Hocam ben bu sene girdim ben son ay salak gibi gidip mebin 5000 soruluk bütün örnek sorularını çözdüm ama bir tane benzer çıktı ya çıkmadı bence bol bol deneme çözün.

Rootsyl

Doçent
Lgs den değil, yks den kork. Lisenin üniverste sınavında çok etkisi olmuyor, son yıla hiçbirşey bilmeden girip ilk 5k ya girebilirsin doğru çalışmayla.

Son mesajlar