LGS ye Son 2 ay kala kazanılırmı

Bu konuyu okuyanlar

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
LGS ye Çok Çalıştım Şimdiye Kadar Puanım 310 falan (Nedeni Şu 2 ay önce çalışmaya başladım puanım 200 dü)
Şimdi Bazı Sorular Soracağım;
2.5 ayda 403 puan alabilirmiyim (Sosyal Bilgiler Lisesine Gideceğim)
Sosyal Bilgiler Lisesinden Sayısal Olarak Girebilirmiyim (Üniversite Hedefim Tıp Fakültesi)

Sayısal İstiyorsan Neden Sosyal Bilgiler İstiyorsun Derseniz Evimden Çok Çıkan Birisi Değilim Hemen Çok Yakınımda Sosyal Bilimler Lisesi Var
Ondan istiyorum

Sözelim İyi Sayısalım Kötü (Özellikle Mat)
Dershaneye Gidiyorum Öğretmenim Bu İşi Başarabileceğimi Söyledi Program Verdi Ama Ek Birşeyler yapmak istiyorum
Tavsiye , Cevap ve eleştirilerinizi Bekliyorum...

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Sosyal bilimleri seçerek YKS için kendini geriye atıyorsun zaten sakın böyle bir şey yapma . Kaç puan tutturursun bilemem ama, puanın yeterse Anadolu lisesi tercih etmelisin.
Tıp fakültesi istiyorum demişsin, lisede 10. sınıfta alan seçerken sayısal seçmen gerekecek, ayrıca matematiğin iyi değilmiş bu açığını fizik, kimya veya biyoloji ile telafi etmen gerek. Matematiği de boşlama sakın 1 soru 1 sorudur.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Sosyal bilimleri seçerek YKS için kendini geriye atıyorsun zaten sakın böyle bir şey yapma . Kaç puan tutturursun bilemem ama, puanın yeterse Anadolu lisesi tercih etmelisin.
Tıp fakültesi istiyorum demişsin, lisede 10. sınıfta alan seçerken sayısal seçmen gerekecek, ayrıca matematiğin iyi değilmiş bu açığını fizik, kimya veya biyoloji ile telafi etmen gerek. Matematiği de boşlama sakın 1 soru 1 sorudur.
Şehirimde 1 tane anadolu lisesi var gerisi meslek lisesi

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Sosyal bilimleri seçersen, adı üstünde sosyal bilimler sayısal derslere önem verilmemekte, tıp kazanman hayal olur. Eğer ufak tefek elektronik işleri seviyorsan Meslek liseleri de küçümsenmeyecek derecede iyiler.
Fakat hayır ben tıp istiyorum diyorsan Anadolu lisesi bir adım öne geçirir seni. Çünkü alan derslerine önem verilmekte bu liselerde.

sefa1296

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
2 ay çok çabuk gelir geçer konularda eksiğin yoksa sürekli deneme çöz 2 ay kala yapılabilecek en mantıklı şey deneme çözmek olur. yine denemede eksiklerini farkettikçe bilmediğin konulara geri dönüp bakarsın boş yere gereksiz konularla vakit kaybetmemiş olursun.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Ben bir doktor olarak yorum yapmak istiyorum:

Tıp fakültesi istiyorsan, sayısal derslerle tabiri caizse yatıp kalkman lazım, yoksa işin zor.

Ayrıca niçin tıp istiyorsun? Hayat kurtarmak için mi? İnsanların duasını almak için? Yoksa para kazanmak için mi? Eğer amacın para kazanmak içinse tıptan uzak dur; zira bu ülkede para kazanmanın daha kolay yolları var.

Ben şu an 6. sınıftayım; ama bulunduğum noktaya gelene kadar o kadar çok zorlu sınavı geçtim ki burnumdan geldi desem yeridir. 6.sınıfa başlayalı henüz 3 ay olmasına rağmen bir hastanın hayatını tam iki kez kurtardım. Bunun verdiği mutluluk bence paha biçilemez.

Tıp isteyen tüm kardeşlerime söylediğim naçizane söz şudur:

"Herkeste olduğu gibi sizde de beyin var. İsterseniz yaparsınız. Başkalarının sen yapamazsın demesine kulak asmayın."

Bir de söylemeyi unuttuğum bir şey var: Bölüm seçerken kesinlikle ve kesinlikle annenin, babanın, dayının, teyzenin vs. seçtiği bölümü tercih etme, kendin seçtiğin bölümü tercih et. Unutma ki sana "Şu bölümü seç." diyenler, sen o bölümü seçtiğinde sana yardımcı olmayacaklar, kendi başına kalacaksın.

Onun için hayat senin hayatın. Her insan kendi kaderini kendisi belirler.?