Lgs öğrencisine tavsiyeler

Bu konuyu okuyanlar

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bu sene lgs olduguğu için bilgisayar çoğunlukla oynamamaya çalışıyorum ama bırakamıyorum 6 yaşımdan beri oyun oynarım sabahtan akşama tabi bırakırım bazende dinlerim felan böyle alıştığım için bu huyu durduramıyorum bilgisayarı kapattım telefon telefonu kapattın televizyon yapaçak birşey bulamıyorum dışarı çık arkadaşınla gez desen korona var aslında korona bahane dışarda gezecek arkadaşım yok :D sizce ne yapmalıyım?

Custode

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Bu sene lgs olduguğu için bilgisayar çoğunlukla oynamamaya çalışıyorum ama bırakamıyorum 6 yaşımdan beri oyun oynarım sabahtan akşama tabi bırakırım bazende dinlerim felan böyle alıştığım için bu huyu durduramıyorum bilgisayarı kapattım telefon telefonu kapattın televizyon yapaçak birşey bulamıyorum dışarı çık arkadaşınla gez desen korona var aslında korona bahane dışarda gezecek arkadaşım yok :D sizce ne yapmalıyım?
Bende bu sene LGS`ye gireceğim.Her gün bilgisayar oynama süreni azalt.Bir gün 1 saat oynuyorsan 40-45 yap.2. gün 30-35
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar oynama süreni azalt

Bende bu sene LGS`ye gireceğim.Her gün bilgisayar oynama süreni azalt.Bir gün 1 saat oynuyorsan 40-45 yap.2. gün 30-35

Bilgisayar oynama süreni azalt
Kademe kademe azalt

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Şöyle düşün, belki 8 ay sonra keşke çalışmaya başlasaymışım önceden diyeceksin. Bilgisayar oyunlarına günlük harcadığın zamanı düşün.

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Şöyle düşün, belki 8 ay sonra keşke çalışmaya başlasaymışım önceden diyeceksin. Bilgisayar oyunlarına günlük harcadığın zamanı düşün.
Arkadaşın dediği gibi kademe kademe indircem oynama süresini method bende uyumsuzluk yaparsa kökten bırakıcam heralde :D

Böyle tarz konuyu değiştirenleri turuncu renkli forumda görmüşüm. Ordan gelmiş olmalısın düşünceme göre.
Bi an dediğini anlamadım cidden :D ama yok oralarda takılmadım hiç isim vermeden şöyle diyeyim crack formunda felan takıldım bi ara(ama crackerlıkla uğraştığım yoktu)

Konuyu tekrar düzenleyen admine teşekkürler :)

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Arkadaşın dediği gibi kademe kademe indircem oynama süresini method bende uyumsuzluk yaparsa kökten bırakıcam heralde :D
Ben kademe kademe indirmemeni direkt bırakmanı tavsiye ederim. Ama 1 saate sınırlamak en mantıklısı tabii. Bir kötü alışkanlığı bırakmanın en iyi yolu, onun yerine başka alışkanlık koymak. Örneğin kitap okuyabilir, resim çizebilirsin. Bir zamandan sonra günün geçmediğini anladığında zaten ders çalışma isteğin gelecek. Ve emin ol oyun oynamanın verdiği haz, boş geçmeyen bir günün verdiği hazzın yanına bile yaklaşamaz. Onun dışında, kesinlikle ders çalışmayı erteleme.

Custode

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Ben kademe kademe indirmemeni direkt bırakmanı tavsiye ederim. Ama 1 saate sınırlamak en mantıklısı tabii. Bir kötü alışkanlığı bırakmanın en iyi yolu, onun yerine başka alışkanlık koymak. Örneğin kitap okuyabilir, resim çizebilirsin. Bir zamandan sonra günün geçmediğini anladığında zaten ders çalışma isteğin gelecek. Ve emin ol oyun oynamanın verdiği haz, boş geçmeyen bir günün verdiği hazzın yanına bile yaklaşamaz. Onun dışında, kesinlikle ders çalışmayı erteleme.
Hocam bende lgsye gireceğim sizce HAFTADA SADECE 1 SAAT oyunun kötü yanı var mıdır?

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Hocam bende lgsye gireceğim sizce HAFTADA SADECE 1 SAAT oyunun kötü yanı var mıdır?
Ben hafta sonları oynuyordum günde 2 saat, cuma günü de bazen giriyordum tabii. Yani yaklaşık haftada 5 saat oynuyordum. Ama size önermem, 1 saat yeterli. Eğer dersini çalışıyorsan mola vermende bir sakınca yok.
Sosyal medyayı da kullanmayın zaman kaybı.

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yani hiç zannetmiyorum ama direk bırakmayı dayanamam açarım bilgisayarı ama bi deniyeceğim tavsiye için sağol

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bilgisayarı kaldır göremeyeceğin bir yere, telefonu sessize al veya kapat. Kendine bir meyve suyu yap belki biraz kabuksuz çerez, atıştırmalık falan. Televizyon vb elektronik aletlerin olmadığı bir odaya geç, ilgi alanına göre bir dergi veya kitap al, oku. :)

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Haftada 1 saat iyi bence ben hafta içi 12 den akşam 10-11e kadar fln oynuyorum tabiki arada dinleniyorum bi 9 saatte indirecem heralde süreyi :) [Son cümle ironidir]

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Yani hiç zannetmiyorum ama direk bırakmayı dayanamam açarım bilgisayarı ama bi deniyeceğim tavsiye için sağol
Dostum emin ol sana biz yardım edemeyiz o konuda. Ya iradene sahip çıkacaksın -ki zor bir olasılık-, ya da ailenden yardım isteyeceksin. Aileden yardım istemek en mantıklısı.

Haftada 1 saat iyi bence ben hafta içi 12 den akşam 10-11e kadar fln oynuyorum tabiki arada dinleniyorum bi 9 saatte indirecem heralde süreyi :) [Son cümle ironidir]
Çok oynuyorsun bir 8. sınıf öğrencisi için. İleride zararını görürsün. Şöyle düşün. Bu oynadığın oyunlar 10 yıl sonra hayatında bir işine yarayacak mı?

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Dostum emin ol sana biz yardım edemeyiz o konuda. Ya iradene sahip çıkacaksın -ki zor bir olasılık-, ya da ailenden yardım isteyeceksin. Aileden yardım istemek en mantıklısı.
Yani yok yardım etmeyle ilgili düşünmedim ama ne yapmalıyım diye tavsiyeleri toplayıp hepsini deniyeyim pcyi bırakmayı

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Yani sana şunu söyleyeyim bu yıl 9. Sınıf oldum ve açıkçası lgs puanım (bana göre) hiç iyi değildi. Elbette ders çalışıyordum, ama pandemi yüzünden sonra iyice saldım, disiplinim bozuldu. Hep oyuna yöneldim. Tabi çok şükür en azından nitelikli bir okula yerleştim ama yani yaşadığımız bu virüs problemi yüzünden çoğu kişi normale göre düşük aldı. Normal şartlarda bırak nitelikliyi adam akıllı bir liseye bile yerlwşemezdim.
Yani şöyle söyleyeyim korkutma amaçlı değil ama bir yanda güzelce yeterli eğitim alarak tekte bir üniversiteye yerleşmek varlen bir yanda da yetersiz bir eğitim nedeniyle mezuna kalıp defalarca yks ye girmek var. Yani kardeşim, pişman olursun. Oyun, tv falan bir yararı yok sadece zaman öldürüyorsun

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Yani yok yardım etmeyle ilgili düşünmedim ama ne yapmalıyım diye tavsiyeleri toplayıp hepsini deniyeyim pcyi bırakmayı
Kurtul bu alışkanlığından. 9 saat ne yahu? Dokuzda ikisini derse ayırsan o harcadığın sürenin, istediğin liseye gidersin zaten.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Alışkanlıklar kolayca terk edilmez, eski sevgili gibidir ancak hiçbir şey de vazgeçilmez değildir. Senin zamanın daha önemli, kendine değer katacak şeylerle uğraş. Oyun yine oynarsın zaman zaman ama oyun için bunca zaman ayırmak sana zarar. İleride şimdinin pişmanlığını yaşama. ;)

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Alışkanlıklar kolayca terk edilmez, eski sevgili gibidir ancak hiçbir şey de vazgeçilmez değildir. Senin zamanın daha önemli, kendine değer katacak şeylerle uğraş. Oyun yine oynarsın zaman zaman ama oyun için bunca zaman ayırmak sana zarar. İleride şimdinin pişmanlığını yaşama. ;)
3 aylık oynadığım oyunu bıraktım ben yahu. (1 yıl önce oynayıp bırakmıştım) Ben bıraktıysam herkes bırakabilir :D

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
3 aylık oynadığım oyunu bıraktım ben yahu. (1 yıl önce oynayıp bırakmıştım) Ben bıraktıysam herkes bırakabilir :D
7 senedir oynadığım oyunu bırakmak biraz zor gelicek ama alışcaz :)

UptadeOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Oyunu sil, kökten çözüm.
Steam geri yüklüyo nedense yükleye geri elim basıyor heralde :tearsofjoy:

Yarın bilgisayarı kaldırcağım bakalım ne kadar dayanıcağım :D tavsiyeler için teşekkürler

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Steam geri yüklüyo nedense yükleye geri elim basıyor heralde :tearsofjoy:

Yarın bilgisayarı kaldırcağım bakalım ne kadar dayanıcağım :D tavsiyeler için teşekkürler
Kendine güven yeter. 2000 yılında çıkan oyun seni nasıl kendine mahkum edebilir? 20 yıllık oyun. Oynama gitsin.

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
7 senedir oynadığım oyunu bırakmak biraz zor gelicek ama alışcaz :)
Tamamen irade meselesi, kendini 8. Sınıfa adapte etmelisin. Hem liseye geçince 8. Sınıf temposundan daha sıkı bir çalışma stilin olacak, tekrarlıyorum: lgs sadece bir kere olacak, geri dönüşü yok

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
ben 8 ay varken ohhhooo daha 8 ay var bişey olmaz dedim hiç çalışmayarak 350 aldım orası ayrı tabi :)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
İsteğe göre konu silmiyoruz. Lütfen forum kurallarını okuyalım ve başlığı, mesajı kafamıza göre düzenlemeyelim.