Anket Lgs Nasıl Geçti ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
120
Açıkçası bu sene ben girmedim. 3-4 tane mahalleden arkadaşım var girecek. Ya da girdiler bilmiyorum. Umarım herkes kendisi için en hayırlı olan şeyi hak eder.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Açıkçası bu sene ben girmedim. 3-4 tane mahalleden arkadaşım var girecek. Ya da girdiler bilmiyorum. Umarım herkes kendisi için en hayırlı olan şeyi hak eder.
Keşke girseydin. İyi kötü yaptığın birşey ile belki lise kazanırdın.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Sınavdan bir çıksınlar bakalım. Öğreniriz.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Youtube'da şimdiden videolar gelmeye başladı, yan taraftaki sınava giren kız da geldiğine göre sınav bitti. Nasıl geçti hangi derslerde zorlandınız aşağıya yazarsanız okuruz.
Geçen sene ki kanalların aboneliğinden çıkmadığım için bildirim geliyordu yorumlara baktım da sayısal zor diyen vardı, matematik geçen seneye nazaran daha da zor diyen de vardı.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Youtube'da şimdiden videolar gelmeye başladı, yan taraftaki sınava giren kız da geldiğine göre sınav bitti. Nasıl geçti hangi derslerde zorlandınız aşağıya yazarsanız okuruz.
Geçen sene ki kanalların aboneliğinden çıkmadığım için bildirim geliyordu yorumlara baktım da sayısal zor diyen vardı, matematik geçen seneye nazaran daha da zor diyen de vardı.
İnşallah herkesin gönlüne göre istediği lise olur. Matematik biraz zormuş sanırım geçen yıla göre.

Reaksiyon puanı
6,381
1 saatten biraz fazla bir vakit önce sınavdan çıktım ve artık bitti. Şimdi yaz boyunca sorumluluk olmadan inek gibi yatma vakti ?. Ama bence biraz konuşulması gereken dengesiz bir zorluğu vardı.

Sınava girdim ve sözel bize yapılan denemelerden 100 kat daha basitti, 1 senemi bunun için mi harcadım dedim. Tüm sözel dersler (İçlerindeki bazı belirleyici aşırı zor sorular hariç) çok basitti (En azından benim gördüğüm denemeler arasında).

Ama sayısal da bence o kadar olmasa da biraz zordu bence. 3 tane matematik ve fen kitabı bitirdim ama yine de zorlandım. Hadi fen biraz basitti ama matematik zordu. Matematikte soruyu yazan kişinin aklından kurduğu aşırı saçma kurallı olayı çözmek sorunun gerektirdiği matematik bilgisinden çok daha zordu.

Kısaca çok dengesiz bir sınavdı. Normalde Türkçe 5 üzerinden 3, matematik ise 5 üzerinden 5 zorlukta diyor MEB ama burada mat. daha fazla Türkçe daha azdı. Eminim ki her sene olduğu gibi bu sene de baya linç edeceklerdir insanlar.

Ve tabii ki bunlar tamamen benim görüşlerim.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Ben girdiğimde (geçen sene) bana da kolay gelmişti umarım benim gibi ters tepmez. :D

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
ben sözeli gördüğüm anda şok oldum çözdüğüm denemelerde 1 sayfalık paragraf soruları vardı lgs de hepsi küçük küçük paragraflar halinde sorular vardı sözel bölüm aşırı kolaydı sayısalda çok zor denilmez orta gibi fende çok kafa karıştırıcı sorular vardı matematik beklediğim gibiydi 10 tane yaptım ama hepsinden emin olarak yaptım ben 390-410 arası bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lgs illetinden kurtulduğuma göre artık full time oyun

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Ben girdim sözel ve fen kolaydı ama matematikte 13-14 boş yaptım

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
1 saatten biraz fazla bir vakit önce sınavdan çıktım ve artık bitti. Şimdi yaz boyunca sorumluluk olmadan inek gibi yatma vakti ?. Ama bence biraz konuşulması gereken dengesiz bir zorluğu vardı.

Sınava girdim ve sözel bize yapılan denemelerden 100 kat daha basitti, 1 senemi bunun için mi harcadım dedim. Tüm sözel dersler (İçlerindeki bazı belirleyici aşırı zor sorular hariç) çok basitti (En azından benim gördüğüm denemeler arasında).

Ama sayısal da bence o kadar olmasa da biraz zordu bence. 3 tane matematik ve fen kitabı bitirdim ama yine de zorlandım. Hadi fen biraz basitti ama matematik zordu. Matematikte soruyu yazan kişinin aklından kurduğu aşırı saçma kurallı olayı çözmek sorunun gerektirdiği matematik bilgisinden çok daha zordu.

Kısaca çok dengesiz bir sınavdı. Normalde Türkçe 5 üzerinden 3, matematik ise 5 üzerinden 5 zorlukta diyor MEB ama burada mat. daha fazla Türkçe daha azdı. Eminim ki her sene olduğu gibi bu sene de baya linç edeceklerdir insanlar.

İnşallah dilediğin liseyi kazanırsın. Emek vermişsin.

Reaksiyon puanı
1,768
ben sözeli gördüğüm anda şok oldum çözdüğüm denemelerde 1 sayfalık paragraf soruları vardı lgs de hepsi küçük küçük paragraflar halinde sorular vardı sözel bölüm aşırı kolaydı sayısalda çok zor denilmez orta gibi fende çok kafa karıştırıcı sorular vardı matematik beklediğim gibiydi 10 tane yaptım ama hepsinden emin olarak yaptım ben 390-410 arası bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lgs illetinden kurtulduğuma göre artık full time oyun
Lgs illettinden kurtuldun. Şimdi sırada öncü boss LİSE var

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290

Aramıza hoş geldiniz :D
Bu sınavda istisnasız eğer sözel taraf kolaysa Sayısal o kadar kolay olmaz.Bu böyledir.Benim girdiğim dönem de de böyleydi.Sizde de böyle.
Sözelde koca koca paragraf sorularını göreceğinize o kadar emindiniz ki...
Lakin Ziya Selçuk Paragraf sorularının o kadar uzun olmayacağını sınavdan birkaç hafta önce söylemişti.
Sayısal bölüm de Fen mantığa dayalı bir ders.Sayısal bölüm de olmasına bakmayın.Mantığınızı en çok kullanmanız gereken ders fendir.
Matematik her zaman belirleyici ders olmuştur.Sakın kötü yaptım diye üzülmeyin.
Neyse tekrardan Sınavın girdiği öğrencilerin arasına hoş geldiniz.İyi tatiller...

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Geçen seneden bir farkı yokmuş demek ki. Sözel kolay sayısal zor.
Ben girdim sözel ve fen kolaydı ama matematikte 13-14 boş yaptım
Ben de geçen sene 4 doğru 16 boş yaptım matematikten diğer tüm derslerim iyiyi ama mat kötü diye 380 oldu ne yapalım sağlık olsun.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Evet,şahsen beklediğim gibi mükemmel olmasada iyi geçti.87 tane işaretledim matematikete bir iki soru zordu onlarıda boş bıraktım(zamanım yetseydi yapacaktım.).

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Sınav herkese zor ise kötü yaptım diye üzülmeyin hala şansınız var bunu da unutmayın. :)

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Buradan sınavdan çıkmış arkadaşlara öneri: 9. sınıf bütün lisenin temeli. LGS'den yeni çıktım artık 3 yıl yatayım gibi düşünmeyin. Lise başladığında okulu boş vermeyin. Öneri bitmiştir.

Son mesajlar