Lgs için ne zaman çalışmalı

Bu konuyu okuyanlar

emirobi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar merhaba ben 7. sınıf öğrencisiyim sonraki sene lgs ye gireceğim ne zaman çalışmaya başlamalıyım neler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz? 400 puan ve üzeri almak istiyorum
NOT:test çözmeyi fazla sevmiyorum

Son düzenleme:

Kurapikarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
arkadaşlar merhaba ben 7. sınıf öğrencisiyim lütfen dalga geçmeyin küçük olduğum için ben sonraki sene lgs ye gireceğim ne zaman çalışmaya başlamalıyım neler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz? 400 puan ve üzeri almak istiyorum
Test çözmeyi sevmiyorum diye bir şey yok öncelikle bunu belirteyim.
Ama sana şunu söyleyeyim gereksiz zor kaynaklar çözmek cidden test çözme hevesini alıyor bunu unutma.
Senin şuanda yapman gereken yaz tatilinde 7. sınıfı tekrarlamak ve 8. sınıfta her işlediğin konuyu anında tekrar edip az da olsa soru çözmek.
2. Dönem zaten arkadaşların da işi ciddiye almaya başlayınca sen de almaya başlarsın rahat ol.
Eğer ben sınavda heyecan yaparım diyorsan erkenden çalışmaya başlamayı unutma.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
ne zaman çalışmaya başlamalıyım? ben 8. sınıfın başı düşünoyrum
10. Sınıfım, sınava sadece son 4 ay çalıştım 401 aldım, yani demek oluyor ki 8. Sınıfın en başında başlasaydım 450 üzeri bir puan alabilirdim. 7 da başlamana gerek yok.

emirobi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Test çözmeyi sevmiyorum diye bir şey yok öncelikle bunu belirteyim.
Ama sana şunu söyleyeyim gereksiz zor kaynaklar çözmek cidden test çözme hevesini alıyor bunu unutma.
Senin şuanda yapman gereken yaz tatilinde 7. sınıfı tekrarlamak ve 8. sınıfta her işlediğin konuyu anında tekrar edip az da olsa soru çözmek.
2. Dönem zaten arkadaşların da işi ciddiye almaya başlayınca sen de almaya başlarsın rahat ol.
Eğer ben sınavda heyecan yaparım diyorsan erkenden çalışmaya başlamayı unutma.
peki teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

10. Sınıfım, sınava sadece son 4 ay çalıştım 401 aldım, yani demek oluyor ki 8. Sınıfın en başında başlasaydım 450 üzeri bir puan alabilirdim. 7 da başlamana gerek yok.
peki teşekkür ederim

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Sadece çalış şimdiden başla hiç eksiğin olmasın 3 kuralı uygula
Çalış
Çalış
Çalış

Hırsız Yavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam bütün konulara çalıştınız mı son 4 ay ? Bende bu sene LGS'ye gireceğim fakat hala çalışamıyorum.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Şuandan hafif bir tempo ile konulara bakmaya başlasan fena olmaz bence :)

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Yaz tatilinden itibaren düzenli ve disiplinli bir çalışmaya başlamanı öneririm.

AhmetEmreS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kaçıncı sınıfsın? lisedeysen kaç puan aldın ve sen ne zaman başladın?
10.sınıfım kardeşimde senin yaşında oda hazırlanıyor şuan çok pişmanım çalışmadığım için etüte gitmiştim ekstra sadece kazanım kavrama çözmüştüm fakat bi işe yaramadı çözmek için çözdüğüm için. okul imamhatip bir sürü boş boş ders görüyoruz matematik hocamız 2 ile 3ü toplayamıyor abartmıyorum biz düzeltiyoruz defalarca. dengesizin teki nerde ne yapacağı belli olmuyor. evet her okulda kötü hoca vardır ama bizim okulun puanı düşük olduğu için iyi hoca 1 bilemedin 2 tane onlarda 2 saatlik dersler. hocalar kötü müdür kötü okul kötü müdürümüzün okuldan haberi yok. hocalarımız akıl yıkıyor. geçen bi tane fetöcü okula geldi oda bize fetullah gülenin kitaplarını tavsiye ediyor. şaka gibi yazarken bile gerildim. değiştiremiyorum da gidebileceğim en düşük puanlı yere gittim. lise emin ol üniversiteyi doğrudan etkiliyor üniversiteyi okumak istemiyorum vs desen bile hayatının 4 yılını etkilicek şu 6 ayda naptığın. ben gene şanslıymışım gene etrafımdaki arkadaşlarımın seviyeleri yüksek. ama sen şanssız olursan emin ol çekilmez. keşke tekrar 8 olsamda o kolay soruları tek tek ezberleyip adam gibi bi okula gidebilsem

test kitaplarını doğru seç hocalarının çözemediği kitaplara boşa para verme emin ol gram işine yaramaz

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
arkadaşlar merhaba ben 7. sınıf öğrencisiyim sonraki sene lgs ye gireceğim ne zaman çalışmaya başlamalıyım neler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz? 400 puan ve üzeri almak istiyorum
Ben de 7.sınıfım. 400 üstü diye şartlanma çünkü bu bir sıralama sınavı. Neyse konuya dönersek şuan için 200-250 soru ideal diye düşünüyorum, en azından ben öyle yapıyorum. Arada rekor denemeleri de yapıyorum :D Şimdiden başla çalışmaya ve yeni nesil sorulara iyice alış. Test çözmeyi öyle yada böyle seveceksin. Sürekli test çözdükten sonra oyun oynamak mantıksız geldi bana ve şuan test çömeyi seviyorum. Ciddiyim.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
8. sınıf başladığında başla bence. Tatilini de güzel geçir.

goktugoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Geçen yıl LGS'ye giren bir öğrenci olarak tavsiye verecek olursam. Tatilini boşa harcama. Yeni sınıfına geçtiğinde sakin bir şekilde çalışmaya başla ve denemelerde asla ve asla panik yapma. Yanlışlar yapabilirsin, bunlar senin yeni doğruların olacaktır. Kaliteli kaynaklardan, kaliteli sorular çözerek yanlış yapmalısın. Yapmalısın ki yanlışının üzerinde göz gezdirip onu doğru haline getirebilmelisin.

Reaksiyon puanı
1,338
Bence şuandan başla ben 7. sınıfta ders çalışmaya başlamamaya çok pişmandım 8 in konularını önceden bitir en azından 1. dönemi Yeni nesil sorulara alışmaya bak.

Yörük+

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Test çözmeyi sevmiyorum diye birşey olamaz diğerlerinde bayılmıyor zaten ama çalışmaya yazdan başlamanı tavsiye etmem illaki yazın birşeyler yapacağım diyorsan bol bol kitap okuman ve günde 15-20 paragraf çözmen yeterli olur ama iyi bir puan almak için düzenli çalışmalısın okul başladığı zaman

Reaksiyon puanı
169
Dersini derste dinle evde tekrar et bu kadar istersen o konudan da 10 soru çöz.
Ben soru çözmediğim çalişmadiğim halde 350 aldim dediklerimi yap yeter

Dersini derste dinle evde tekrar et bu kadar istersen o konudan da 10 soru çöz.
Ben soru çözmediğim çalişmadiğim halde 350 aldim dediklerimi yap yeter
Ve bir de forumda fazla gezme insan kendini kaptiriyo zaman çok çabuk geciyo

kayhaniz

Asistan
Reaksiyon puanı
154
günde kaç soru çözüyosun?
150-200 çözüyorum kardeşim. Ama sadece soru çözmek yetmez aynı zamanda konu tekrarı da yapman gerekiyor. Fakat daha işlemediğin konularının tekrarını yapamayacağına göre yazın hafif bir 7 tekrarı yap. Çalışmaya sakın geç başlama! Okul başlamasıyla orantılı git. Hem konuların hem soruların. Ara tatil ve yarıyıl tatili zamanlarında geriye dönük tekrar yap. İnşallah hedefine ulaşırsın:)

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
"Test çözmeyi sevmiyorum." gibisinden bir şey deme lüksün yok, ilk önce bu konuda anlaşalım; çünkü sadece konu çalışırsan konuları bildiğini zannedersin. Bu durum benzer şekilde TUS çalışırken benim de başıma geliyor. Çalışırken kendi kendime diyorum ki "Her türlü detaya çalıştım, sıkıntı yok." Ama sorulara geçince bazı sorular bana uzaydan gelmiş gibi geliyor. Yani LGS'de karşına ne gibi sorular geleceğini bilemezsin. Bu yüzdendir ki derslere hakim olabilmen için bol bol soru çözmen lazım.

Ne zaman çalışmaya başlaman lazım? Cevap: Hemen şimdi başla! Hatta ders çalışmak, senin için yemek yemek, su içmek gibi şeyler haline gelsin (eğer yüksek bir şey hedefliyorsan).

Çünkü Türkiye'de yapılan sınavlarda stresi minimuma indirmenin yolu, bir an önce çalışmaya başlamaktan geçer. Sakın ola ki son seneye bırakayım deme.

Bu forumda birçok genç arkadaşımız bana özeniyor ve tıp okumak istiyor. Ama gerçek şu ki ben lise 1'e başladığımdan beri deli gibi ders çalışırdım. Ayıptır söylemesi fen lisesini 95 ortalama ile bitirdim. Tıp fakültesine de 25. sırada girdim.

Yani kısacası ben tıbbı kazandım; ama nasıl kazandığımı bir ben, bir de Allah biliyor.

Şimdiden başarılar dilerim.

Reaksiyon puanı
2
Yaz tatilinde konulara başlarsan iyi olur. Konu anlatımlı kitaplar tercih edebilirsin. Test çözmeyi sevmek zorundasın. Sevmezsen evine en yakın puansız alan lisenin yolunu yavaştan öğrenmeye başla.
İlk başta konu ve kazanım soruları çözerek konuyu öğren. Daha sonra orta halli sorular çözerek pekiştir. En son yeni nesil sorularla pekiştir. Bu sorular sana zor görünürse internette “Yeni nesil sorular nasıl çözülür?” gibi videolar var onlardan yardım alabilirsin. Kaynak tavsiyesi istersen seve seve yardımcı olurum. İyi çalışmalar.

Son mesajlar