LG'den Güneş Enerjili Telefon

G ilk güneş enerjili cep telefonunu MWC 2009’da sergiledi. Bu telefonun ülkemize gelmesi sanıyoruz 2009 yılının sonlarını bulacak.

Sahip olduğu güneş enerji sistemiyle bir adım öne çıkan bu telefonun güneş panelleri bataryanın içine gömülmüş olarak bulunuyor. Bu sayede ekstra bir cihaza gerek kalmadan cep telefonu kendi kendini şarj edebiliyor. Bu sayede çevre dostu da olan ürünün güneş enerjisi paneli on dakika günışığı aldığında telefonun üç dakikalık enerjisini sağlıyor. Eğer telefonu gün ışığında uzun periyotlarda bırakırsanız güneş paneli şarj ünitesine ihtiyaç duymadan telefonun kullanımı için gerekli enerjiyi yaratmış oluyor.

:: Güneş enerjisiyle bataryasını dolduran bir cep telefonu kullansanız bunun amacı ne olur? Çevreye duyarlı olmak mı? Yoksa elektrik faturası mı?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 
Çevreci biri olarak benim için çok önemli bir olay. Dünya üzerinde milyonlarca cep telefonu şarj aleti telefon takılı olmasa bile sürekli prizde bırakılıyor. Hepimizin bildiği gibi stand-by'da duran TV'ler gibi prizde duran şarj aletleri de gereksiz yere miliwatt'lar mertebesinde de olsa enerji çeker.

Ayrıca güneş enerjili cep telefonları panellerin verimliliğini arttırabilirse artık şarjım bitti derdi olmayacaktır.
 

binaryy

Üyecik
hem çevre için hemde olup olmadık yerde telefonun sarjı bittiğinde güneşte sarj imkanı olacak :d cok güzel bir şey
 

Son mesajlar

Üst