Soru LGA1200 anakart işlemci soketi değişimi

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Model: ASRock Z590M Phantom Gaming 4

Merhaba yeni anakart almıştım yakın zamanda. Nasıl oldu bilmiyorum anakart üzerindeki cpu soketinin içindeki pinlerden 1ini sanırım yamultmusum. Ram slotlarinda bir sorun olmamasına rağmen A1 ve A2 slotu çalışmıyor bu yuzden 2-4 veya 1-3 seklinde Dual Channel ram'den faydalanamiyorum. Muhtemelen temas etmeyen pin o bölümdeki ramlerle ilgili bir pindi.

Teknik servis ASRock anakartlar icin Akortek Bilisim
imiş, hizmet kaliteleri nasil hicbir fikrim yok.

2 yıl garantisi vardı ama kullanıcı hatasına gireceği için belli bir ücret çıkaracaklar, herneyse sorularımı sorayım.

-
Anakart CPU soket değişimi mümkün dimi? Daha önce duymadığım için emin olamadım.

-
Anakart üzerindeki soketin değişimi için ortalama ne kadar fiyat çıkarırlar?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Model: ASRock Z590M Phantom Gaming 4

Merhaba yeni anakart almıştım yakın zamanda. Nasıl oldu bilmiyorum anakart üzerindeki cpu soketinin içindeki pinlerden 1ini sanırım yamultmusum. Ram slotlarinda bir sorun olmamasına rağmen A1 ve A2 slotu çalışmıyor bu yuzden 2-4 veya 1-3 seklinde Dual Channel ram'den faydalanamiyorum. Muhtemelen temas etmeyen pin o bölümdeki ramlerle ilgili bir pindi.

Teknik servis ASRock anakartlar icin Akortek Bilisim imiş, hizmet kaliteleri nasil hicbir fikrim yok.

2 yıl garantisi vardı ama kullanıcı hatasına gireceği için belli bir ücret çıkaracaklar, herneyse sorularımı sorayım.

- Anakart CPU soket değişimi mümkün dimi? Daha önce duymadığım için emin olamadım.

-
Anakart üzerindeki soketin değişimi için ortalama ne kadar fiyat çıkarırlar?
Yaklaşık olarak 2 sene önce MSI B450M-A Pro Max'imde soket değişimi olmuştu, o zamanda 300 ₺ gibi bir ücret istemişlerdi. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama sanırım en az 1.5 - 2 kat zamlanmıştır.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Yaklaşık olarak 2 sene önce MSI B450M-A Pro Max'imde soket değişimi olmuştu, o zamanda 300 ₺ gibi bir ücret istemişlerdi. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama sanırım en az 1.5 - 2 kat zamlanmıştır.
Fiyatı bir şekilde hallederimde tek istediğim fabrika çıkışı gibi verimli olması anakartın. Yeni aldım biraz dalginligima geldi dikkat etmedim.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
İyi bir tamirle fabrika çıkışlı gibi olabilir. Ama hem o tamirciyi bulmak hem de kendini buna inandırmak biraz zor olacaktır.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Fiyat alıp anakart fiyatı ile karşılaştırmak lazım.
4000 liraya aldim stoktaki son kartti muhtelemen eski fiyati ile duruyordu amazonda. Ozellikle z590 aldim ki 11. nesil i7 ve 32 gb ram ile uzun omurlu kullanirim diye. 1000-1500 civari fiyat verirler diye dusunuyorum.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
4000 liraya aldim stoktaki son kartti muhtelemen eski fiyati ile duruyordu amazonda. Ozellikle z590 aldim ki 11. nesil i7 ve 32 gb ram ile uzun omurlu kullanirim diye. 1000-1500 civari fiyat verirler diye dusunuyorum.
Bulunduğunuz Yer neresi büyük şehirlerde imkan daha fazla.