LG vs PHILIPS ?

Bu konuyu okuyanlar

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
LG 42LH4000 FHD LCD TV - Philips 42PFL7404H/12 42'' Full Hd Lcd

Bu iki lcd den birisini almayi düşünüyorum,

özelliklerini aşağıda verdim ikiside neredeyse ayni,

LG teknosa lara ozel bi urun galiba diğer firmalarda göremedim bu modeli kafami kurcaladi

Philips e göre fiyati biraz daha uygun 2000 TL Philips ise 2200 TL civari,

Philips i almayi dusunuyordum ama LG nin bu modelini gorunce neden 200 lira fazla vereyim diye dusundum.

Deneyimlerinize göre sizce bu tv lerden hangisini tercih etmeliyim? Sizlerin önerebileceği bu fiyat aralığında farklı bir tv varmi bu özelliklerde?

LG 42LH4000 FHD LCD TV
Ekran Boyutu : 42"
Çözünürlük (piksel) : 1920 x 1080
Parlaklık(lumen) : 500 cd/m2
Kontrast Oranı : 80000:1
Menşei : İthal
Güç Tüketimi (w) : 210
Programlanabilir Zamanlayıcı : Var
Scart : Var
Pal,secam Ve Ntsc Uyumluluğu : Var
Yanıt Süresi (ms) : 3
Otomatik Ses Ayarı : Var
Hdmı Girişleri : 3 Adet
Girişler 2 : RF
Ses Sistemi : SRS Trussurond
Girişler 1 : Komponent, USB
Ağırlık (kg) : 18,9
Ekran Formatı : 16:9
Garanti Süresi : 2 Yıl
Güç Gereksinimi : 100~240Vac 50-60Hz
Model : 42LH4000
Boyutlar(gxyxd) (mm) : 1036 x 721,3 x 296,2
Kulaklık Çıkışı : Var
Kademeli Tarama : Var
Parlamayı Önleyen Ekran : Var
Hz : 100 hz
Tipi : Full HD
Ses Çıkış Gücü(rms) (w) : 2 x 10

Philips 42PFL7404H/12 42'' Full Hd Lcd

Televizyon Tipi Lcd
Ekran Ebatı 106 cm / 42 "
Ekran Formatı 16:9
Görüntü Çözünürlüğü 1920 x 1080 Piksel
Ekran Özellikleri
Kontrast Oranı 80000:1
Ekran Boyutu 40" - 49"
Parlaklık cd/m2 500 cd/m2
Tepki Süresi 3 mS
Bilgisayar Formatları 640 x 480, 800 x 600, 1024 x 768, 1280 x 1024, 1360 x 768, 1600 x 1200, 1920 x 1080
Video Formatları 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p,
Full HD Desteği Var
Tuner Tek
Genel Özellikler
Scart 2 x Scart
HDMI Girişleri 4
USB Bağlantısı Var
Teletext 1000 Sayfa
Pc Bağlantısı Var
Kumanda Var
Sehpa Yok
Ses Özellikleri
Ses Çıkışı 10W x 2
Ses Sistemi Incredible Surround
Diğer
Ürün Ağırlığı (NET) (kg) 21-40 Arası
Standsız Uzunluk (mm) 996 x 603 x 88
Philips_3ms Var
Philips_CIplus Var
Philips_dvbct Var
Philips_PixelPreciseHD Var
Philips_USByeni Var
Philips_4XHDMI Var

teşekürler.. :wink:

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
LG kullanıyorum yeni aldım sayılır, benimkide LH serisinden, kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle notebook falan bağlayacaksan direk ekrana oturuyor, görüntü fln mükemmel.

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Bende LG Plazma var 42''.Bende memnunum.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yok mu fikri olan hortlatayim konuyu dün gece yazdim arada kaynadi pek gören olmadi herhalde :p

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sdn uyuyomuuuu yok mu bu lcd lerden anlayan kimse ???? tatmin edici bi cevap alamicam herhalde... neyse.. :bored:

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
geldim evet aynı kararsızlıkta birini daha gördüm bende philips almaya kalkışmıştım bundan 6-7 ay önce aynı modellere bakıyordum birgün teknosaya panelleri karşılaştırmaya gittim birde baktım philipsin görüntüsü lglerin yanında genel olarak sönük kalıyor biraz daha araştırmayla

42LH4000 aldım kullanıyorum çok memnunum usbden film izleme özelliği yoktu oda yeni açıldı artık herşeyiyle kusursuz bir tv lcd için kesinlikle tavsiye olunur.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
42LH4000 aldım kullanıyorum çok memnunum usbden film izleme özelliği yoktu oda yeni açıldı artık herşeyiyle kusursuz bir tv lcd için kesinlikle tavsiye olunur.

usb den film izleme özelliği yoktu yeni açıldı derken neyi kastettin anlamadim yeni yazilimini falan yükleyip mi bu özelliği açtın biraz daha açıklayabilir misin?

GridLuck

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bahsi geçen LCD Philips'e sahibim. Çok çağdışı bir antene sahip olmama rağmen mükemmel bir görüntü kalitesine sahip. USB girişinin olması özellikle en hoşuma giden yanlarından biri. Flash Belleği takıp internetten indirdiğim 1080p videoları ağzım açık şekilde izleyebiliyorum. Alacak olanlara tavsiye edebilirim.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
LG usb den film oynatma olayi sonradan oldu gibisinde bişeyler yazmiş arkadaş, philips te sanirim böyle bişey yok, direk hd kalitesindeki 720p 1080p leri usb den oynatabiliyor herhalde..

şimdilik Philips daha ağır basıyor, LG hakkında bilgisi olan yazabilirse sevinirim..

eterno

Asistan
Reaksiyon puanı
1

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sanırım Philips i alcam, banada daha kaliteli gibi geliyor LG ye göre, başka fikri yorumu olan var mi?

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
sanırım karşılaştırma toptan yanlış :D

PHILIPS VS LG, philips muhatab almaz lg yi...

Ben olsam Philips alırdım!

Ama işimi görsün çok mükemmel şeyler beklemiyorum diyorsan
100 hz + full hd + 80-100 bin :1 kontrast özelliklerine sahip her tv işini görecektir.

çok yakın zamanda tüm lcd piyasasını inceleyen biri olarak püf noktalar;

- 100 hz ve üzeri olmalı
- full hd olmalı
- usb' den media oynatma olayına takılmamak lazım
(zaten 5+1 alacaksın ve dvd oynatıcıda bu özellik olacak)
- tv nin ağırlığına bakmakta fayda var; 2 model tümüyke aynı teknik özelliklere sahipse ağır olanı almalı; ürün kalitesi hakkında fikir verir
- internetten vidyo izleme olayını da duymazdan gelin hiç kullanışlı değil
- ses konusunda çoğu birbiriyle aynı (2 x 10 watt gibi), biraz paramız varsa kendinden wooferlı modeller ses açısından mutlu eder
- bazı markalar pazarlama taktiği yapıyor, teknik özelliği aynı olan iki model örneğin; biri 5701az diğeri 5702az ama arada fiyat farkı var; ucuz olanı almak lazım. Bizzat Sony nin bazı modellerinde gördüm bu durumu.
- büyük mağazalarda (mediamarkt, electroworld gibi) çalışan arkadaşlar genellikle hangi markanın adamıysa onu överler, zaten şunun içinde de bunun ürünü var cümlelerini çok duyarsınız yemeyin!

Son olarak;

LG yokken PHILIPS vardı :D
96 senesinde 16:9 oranında wide tv almıştık matchline serisi; 100 hz'di, dolby prologic ses sistemi falan vardı.
Philips bu işte Sony ile patron koltuğundadır.

İsmail İpek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eskiden Teknosa'da çalışmış biri olarak kesinlikle LG'yi Öneririm.

Trumotion 100 hz özelliği Lg'de çok başarılı.
Philips Ses konusunda çok iyi.
LG LH 4000 modelinde Işık algılayıcı sensör bulunmakta. Buda gece dvd felan seyrederken çok avantajlı oluyor gözü yormuyor aynı zamanda enerji tasarrufu'da sağlamakta.

LG'nin kullanmış olduğu xd engine teknolojisi analog yayını dijital yayına dönüştürmesi ile ünlüdür.
Philips ve Sony'nin kral olduğunu söyleyen kişiler Lcd Televizyon Teknolojisinin T'sinden bile anlamadıklarını belli ediyorlar.
Ben kesinlikle LG'yi Öneririm.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hadi bakalim çık şimdi işin içinden birisi Philips demiş birisi LG açıkcasi benim gönlüm de philips ten yana ama LG ye de gözüm kayıyo çok kararsiz kaldimmm şimdi :) bi yandan philips diyorum diğer yandan lg ? ahhh ama herhalde philips olacak...

---------- saat 18:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:14 eklenmişti ----------

LG LH 4000 modelinde Işık algılayıcı sensör bulunmakta. Buda gece dvd felan seyrederken çok avantajlı oluyor gözü yormuyor aynı zamanda enerji tasarrufu'da sağlamakta.

bu ışık algılayıcı sensör olayından teknosa daki eleman da bahsetti ama bana biraz pazarlama taktiği gibi geldi sanki ahım şahım bi özellik değil sadece satış amaçlı göz boyama gibi geldi... yinede bilemem ne kadar etkili....

İsmail İpek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bir konuyu açıkça belirtmek lazım. Lcd alırken en önemli konu bir firmanın Lcd Panel üreticisinden almak her zaman daha faydalıdır. Bazı arkadaşlar Philips diye yinelemişler. Philisp'in alımacak iyi cihazları 8000-9000 serileridir.Dünyada lcd panel üretici firmalar bellidir. Normal'de bu firmalar çok fazla satış stratejisinden dolayı Son kullanıcı yani müşterilere söylenmez.

Sonuç olarak : Loewe, Sharp Dünyanın en iyi LCD panel Üreticilerdir. Tabii fiyatları aynı oranda pahalıdır. Loewe = 9000 TL'den başlar.

Eğer Orta Kalitede iyi bir cihaz almak istiyorsanız. Samsung veya Lg'yi Öneririm.
Özellikle Sony Kendisi üretici firmalarda panel alıp sadece software'ni kendisi yapar bunu bilmeyen tüketici SONY ismini görüp bu iyidir diye alır. Mesela 3 yıl önce philips alıyım mı diye sormuş olsaydınız. Kesinlikle Philips Alınırdı. Eski serileri olan 7772 modelleri çok iyi serilerdi. Şu anda philips'de panellerinin belli bir kısmını LG'den almaktadır.

Eğer Cebinizde 2000-2250 lira civarında bir para varsa alacağınızı en iyi cihaz LG'dir.
Kafa karıştırmak istemem ama ben olsam 2200 lirayı gözden çıkardıysam PANASONIC TX-P42V10E PLAZMA TV'yi alırdım. Eğer lcd'ye karar verdiysen kafanı karıştırmak istemem. Ama şuan normal tv yayınlarında Plazmlar çok daha başarılıdır.

---------- saat 20:45 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:44 eklenmişti ----------

---------- saat 20:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:38 eklenmişti ----------

hadi bakalim çık şimdi işin içinden birisi Philips demiş birisi LG açıkcasi benim gönlüm de philips ten yana ama LG ye de gözüm kayıyo çok kararsiz kaldimmm şimdi :) bi yandan philips diyorum diğer yandan lg ? ahhh ama herhalde philips olacak...

---------- saat 18:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:14 eklenmişti ----------

bu ışık algılayıcı sensör olayından teknosa daki eleman da bahsetti ama bana biraz pazarlama taktiği gibi geldi sanki ahım şahım bi özellik değil sadece satış amaçlı göz boyama gibi geldi... yinede bilemem ne kadar etkili....
Koskaca LG göz boyamak için bir teknoloji geliştirmez. Söyle Örnek veriyim. Üst düzey model olan LH4000, LH5000, Lh7000,SL8000,SL9000 modellerinde bu teknoloji kullanmaktadır.Mesela daha düşük modellerde LH3000.LF2500 gibi modellerde bu özellik yoktur.

Mesela eskiden Philips'de bu teknolojiyi kullandır. 42PFL5603,42PFL7603,42PFL7403 Modellerinde bu teknolojiyi kullandı. Maliyetinden dolayı daha sonra yeni çıkarttığı modellere koymadı.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
tv alacaksan kesinlikle şu marka olayına bağlı kama olması gereken özelliklere bak daha dün teknosadaydım adama ps3 bağlayacağım oyun müptelasıyım diyorum bana gidiyor 50 hz lik tv gösteriyor :D diyorum bu 50 hz hangi dvirde yaşıyoruz abi takılma diyor bana güven diyor :D alacağın cihaz

en az 100 hz destekli olsun zaten60 hz lerle fiyat farkı yok denecek kadar az.
Garanti de sorun yaşayamayacağın tercihen bulunduğunuz bölgede sevisi olan markayı tercih edin.
parlaklık en az 500 cd olsun.
ve görmeden almayın 1099 tl lik toshiba ve 869 tl lik seg vardı valla seg daha başarılıydı :D

---------- saat 21:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:59 eklenmişti ----------

Mesela eskiden Philips'de bu teknolojiyi kullandır. 42PFL5603,42PFL7603,42PFL7403 Modellerinde bu teknolojiyi kullandı. Maliyetinden dolayı daha sonra yeni çıkarttığı modellere koymadı.

sensörün ne maliyeti var ki devreyle beraber 20 tl yi bulmaz göz boyamaca kumandadan ışığı kapatmak zor olmasa gerek zaten ışığı kapatmak bana saçma geliyor :D kalkarda 2 m dn izlersniz elbet gözü yorar :)

İsmail İpek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sensörün ne maliyeti var ki devreyle beraber 20 tl yi bulmaz göz boyamaca kumandadan ışığı kapatmak zor olmasa gerek zaten ışığı kapatmak bana saçma geliyor kalkarda 2 m dn izlersniz elbet gözü yorar

Sadece uzmanlık alanım olan bir konuda bilgi vermek istemiştim.
Bu arada koskoca ar-ge yatırımına göz boyamaca demeniz hoş olmadı.
20 TL'ye yapabileceğini söyleyerek küçümsediğinden dolayı sen oturup foruma yazı yazıyorsun.
Bu teknoloji geliştiren adamlar Yıllık 250.000 Avro maaş alıyor.
Ama sen illa 20 TL'ye yaparım dersen yazık adamlar ekmeklerinden olacaklar.:eek:hmy:

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
belki inanmayacaksın ama senin o sensör dediğin olayı elektronik bölümünde okuyan arkadaşlarımız tabi lise yıllarında crt televizyona yaptılar dediğim gibi hatta onla ilgili bende bi kaç çalışma yaptım farklı alanlarda enerji tasarrufu sağlamak için :) 250 bin € maaşı zaten o adamlar hayatlarından belki bi kere alabilirler zaten o işte maaş olarak değil patent mahiyetinde alacaktır :) bazı şeyler karmaşık gibi görünebilir ama aslında çok basit çalışma mantığı vardır ama bazı şeyler vardır basit zannedersin ama sorunsuz şekilde meydana çıkar hem zor hemde karmaşıktır :)

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Eskiden Teknosa'da çalışmış biri olarak kesinlikle LG'yi Öneririm.

Trumotion 100 hz özelliği Lg'de çok başarılı.
Philips Ses konusunda çok iyi.

LG'nin kullanmış olduğu xd engine teknolojisi analog yayını dijital yayına dönüştürmesi ile ünlüdür.
Philips ve Sony'nin kral olduğunu söyleyen kişiler Lcd Televizyon Teknolojisinin T'sinden bile anlamadıklarını belli ediyorlar.
Ben kesinlikle LG'yi Öneririm.
-------------------------------------------------------
Arkadaşım bu yorumlar nedir ya? Ne acayip insanlarsınız?
Tsinden anlamayan falan, büyük ihtimal sen tetris oynuyorken biz bu konuları konuşuyorduk zaten! Adabınla konuş (varsa)...

İstisnalar kaideyi bozmamakla beraber Teknosada çalıştım diyince ben bi fikir edindim zaten :D
o tarz mekanlarda biliyorum diye standlarda duranlar çok fena durumdalar da haberleri yok.
Adamdan filim izlicem diye tv istiyosun 50 hz model aldırtmaya çalışıyo, usb den medya oynatırmı diyosun "evet usb si var efendim" diyo, bakıyosun servis girişi için usb!
dikey senkronizasyon diyosun "höeee" diye bi ses çıkartıyo bunlar ;)

100 hz LGde çok başarılı demişsin, bu cümlen senin LCD teknolojisinin "z" sinden anladığın manasına geliyor. "HZ" birimdir, yani standart bir ölçüdür. LG süper yapıyor demek saçmalık sadece. Bir televizyon 100 hz görüntü veriyorsa veriyordur. Süper veriyor denemez!

Analog yayını dijitale dönüştürme teknolojisi diye geveledeğine göre sen vga görüntüyü hdmi kablosuyla verince daha güzel görünecek sananlardansın ;) Ajan filimlerinde olur ya 100x100 fotoyu yaparlar 20 megapixel ve kalitesi bozulmaz senin ki de o zihniyet.

Bir de tabii LGyi bu denli övmen şaşırtıcı; çünkü bahsi geçen markalar içersinde LGnin vasat kaldığını herkes bilir. Zaten fiyatı da ortaya koyuyor bunu. (bahsi geçen marakalar Philips, Sony, Loewe, Sharp... bunların hangisinin üzerine koyabilirsin LG'yi marka olarak?)

Patent, arge, teknoloji biraz fikrin olsun, bi araştır bakalım hangi teknolojileri hangi markalar geliştirmiş.

Ek olarak :
TV alırken aradaki fiyat farkları uzun süreli kullanım zamanını göz önünde bulundurarak çok ta önemsenmemeli bence. Çok radikal ürünler hariç aradaki fiyat farkı zaten bir şekilde panel kalitesine, donanıma da etkir.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Herkes Kullanmadığı makineyi anlatmış durmuş Aynı televizyonları 1 ay boyunca araştırdım
tercihim Lg oldu nedenmi

mağazalarda inceledim malum full hd yayın şu anda yok çözünürlüğü arttırma işleminde LG daha iyi kimse bunu yalanlayamaz

sensörü basite alan arkadaşlara sensörün çalışma şekliyle ilgili bikaç video izlemelerini öneririm biraz açarsak, sensör sizin elektirik bilen lise talebesi kadar basit birşey değil çünkü sadece parlaklığı azaltıp işin içinden çıkmıyor parlaklık+konstrat+renk değerleri tümünü birden ayarlıyor ve 200watt gibi elektirik canavarı sayılacak bu makineyi akşamları%72 tasarrufa çekiyor

usbden film izlemek neymiş diyen arkadaşlar bu kadar pratik bir özellik kullanmak neden size fazla geliyor usbden film resim gibi görselleri direk belleği takıp izlemek kadar rahat bişey olabilirmi illa 1 milyarlık bir düzenekmi lazım HD film izlemek için zaten makineye 2 milyar vermişim

elimde LG var diye LG yi övmüyorum LG ile Philipsi karşılaştırdığım için bütün detaylarını araştırdığım için LG diyorum televizyonu kullanmayan arkadaşlar neden kavga ortamına girer gibi konuya dalıyorlar onuda anlamıyorum

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İlk televizyonumuzda Philips'ti son kullandığım televizyonda Philips ve o yüzden Philips almanı tavsiye ederim. Ama diğer yorumları okudum bir arkadaşın dediği gibi PFL8000 ve PFL9000 serisi almanı öneririm diğer 3000-5000-7000 serisi rekabetçi piyasa koşullarında pastadan pay almak için uygun fiyatlı ürünler görüntü kaliteleri kötü değil ama fiyatlarının ucuz olmalarının mutlaka bir bedeli var.

En yakın izleme mesafen 2mt olacak ise 32PFL8404 almanı öneririm 1699TL ye satılıyor ve iki arkadaşıma önererek aldım son derece memnunlar kablolu internet üzerinden yazılım güncellemesi dahil NetTV özelliği var ve Ambilight Spectra2 100Hz 3ms tepki süresi 80000:1 dinamik kontrast, Full HD'yi falan saymaya gerek yok. Eğer kullanacağın yer daha büyük ise en yakın izleme mesafen 3mt ve üzeri ise 42" yada 4mt fazla ise 47PFL8404 almanı öneririm.

Eğer maddi imkanın var ise 42PFL9664 yada 40PFL9704 LED Pro almanı öneririm. 6 Ay 42PFL9664 kullandım daha ince LCD yok 200Hz diğer özelliklerini saymaya gerek yok ama fiyatı 3500TL civarında. Ama 40PFL9704 teknolojinin en üst noktası diyebiliriz fiyatı 4300TL ama görüntüler canlı siyahtan beyaza geçiş çok hızlı vs.

Kısacası HDMI girişinden değil normal scart üzerinde Digiturk'ten TRT kanalları da dahil 8404/9664/9704 modellerinde izlem görüntü net akıcı ve insanları şişman göstermiyordu. Alacaksan Philips ve 8000 serisinden aşağı olmamalıdır.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, cevaplariniz için çok teşekür ederim,

Tercihi LG 42lh4000 den yana yaptım, teknosa kampanya fiyati 1999 tl idi ek olarak 50+50 tl hediye çeki verdiler..

tv hakkinda izlenimlerime gelirsek;

ilk bakışta görünüş olarak çok güzel çok etkileyici, kapalı olduğunda alt kısımda kırmızı dalga şekline ışığı çok hoş açık olduğunda mavi oluyor orasi çok güzel..

tv yayınlarında görüntü normal dijital uydu alıcısıyla test ettim hd yayınlara benzemiyor tabiyki ama yeterli seviyedeydi..

tv nin menüleri çok rahat basit anlaşılır ve kullanışlı..

gelelim can alıcı noktaya :)

LG nin bu modelini incelerseniz özelliklerinde usb den sadece resim ve müzik oynatma olduğunu görürsünüz..

lh5000 serisinde ise üste modeli ; resim müzik + avi, mkv divx gibi birçok formattaki videoları oynatıyor ve 200 hz lik bir televizyon.. lh4000 den farki bu..

ama ufak bir yazilim ayariyla lh4000 de de usb den video oynatmayi aktif edebiliyorsunuz :)

şöyle ki ; tv de yazilim version olarak 3.55 geldi, normalde eski versionlarda tv üzerindeki ok tuşu ve kumanda üzerindeki ok tuşuna aynı anda bastığınızda bir parola ekranı geliyormuş ve parola olarak dört tane sıfır "0000" girdiğinzde servis menüsü açılıyormuş..

fakat ben ok tuşlarına basmama rağmen parola ekrani birtürlü çıkmadı..

parola ekranı yazılımın 3.15 versionunda gerçekleştiğini öğrendim ve bu versionu temin ettim..

downgrade yaptim yazılımı 3.55 ten 3.15 versiona düşürdüm..

daha sonra kumanda ve tv üzerindeki ok tuşuna aynı anda bastığımda parola ekranı geldi 0000 girdim ve servis menüsü karşımda..

burdan 3. secenekten divx kismi off durumundaydı onu HD ye getirdim ve return tuşuyla servis menüsünden çıkış yaptım.

bu arada yazılım güncellemeleri usb bellek le yapiyorum..

yazilim guncellemek icinde tv menusunden ayar kisminin ustune geliyorsunuz sanırım ve kumanda dan fav tuşuna 7 kez basıyorsunuz yazilim guncelleme ekrani geliyor ve usb bellekte bulunan yazilimla tv de yuklu olan yazilimi karşılaştırıp yüklemek isteyip istemediğinizi soruyor.. isteyen olursa daha ayrintili anlatirim..

neyse daha sonra tv de usb menüsüne girdiğimde ne göreyim :) divx film bölümü aktif olmuuuş :) hemen pc den usb belleğime 720 mkv formatlı bir film attım ve tv ye taktim sonuç canavar gibi görüntü :)

divx avi mpeg mkv 1080p 720p vob dahil birçok video formatını oynatabiliyorum..

daha sonra LG nin sitesine girdim ve lh4000 serisi için yeni yazılım olup olmadiğina basktim

yeni yazılım varmış 3.65 version du.. hemen yine aynı şekilde yazılımımı 3.15 ten 3.65 en son versiona yukselttim :) şu anda sorunsuz bir şekilde HD videolari sadece kucuk 8gb lık bir usb bellekten oynatabiliyorum..

tv yi kurmaya gelen elemana sordum bu olayi.. 4000 serisinde de usb den video oynatma olayi aktif edilebiliyormuş diye..

tabiyki gelen eleman kıvırdı biraz evet öyle birşey var ama yasak gibilerinden o yapilirsa tv niz garantiye gittiğinde kabul edilmez gibi bişeyler söylemek istedi açıkcası tavirlarindan konuşmasından pek tatmin olmadim..

nasil yapabilirm peki bunu diye sordum işte onu biz yapabiliriz özel servis menüsünden falan dedi ama yasak dedi o özellik lh5000 serisinin özelliği dedi tv ler zaten aynı tek farkı o dedi yapamiyoruz onu dedi..

tabi bende pek ısrar etmedim, nette biraz araştırdım ve kendi olanaklarimla hallettim..

kaldı ki tv nin garantiye gitme gibi bir durumu söz konusu olursa yine aynı şekilde servis menüsünden video oynatma olayını off duruma getirebilirim ve kimsenin ruhu duymaz :) (tabi tv açılabilir durumdaysa) :tongue:

son olarak tv den çok memnunum herkesede tavsiye ederim.. çok fazla tv yayınını test edemedim ama ilk izlenimlerim böyle gayet güzel bir alet..

neyse fazla uzattim galiba usb olayini ve yazılımları isteyen olursa paylaşırım ve ayrıntılı açıklayabilirim saygılar..

:clap::clap::clap:

PLAZMACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence bİraz daha arastirma yapmadan Önce teknİk Özellİklerden cok İslemcİlere bakman lazim gÖrÜntÜ ekrana İŞlenİrken hangİsİ daha İyİ yansitma saĞliyan bİr İŞlemcİye sahİp. TeknİĞe ondan sonra gİrmen daha İyİ olur ve bu acinin disinda.lg phİlİps İn panel Üretİcİsİ.bu sebeten bence lh4000 dusun.